Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki vallásos le tudná írnineke...

Aki vallásos le tudná írninekem, hogy milyen a vallása és miben nyilvánul meg nála a vallásosság?

Figyelt kérdés
Személy szerint ateistának vallom magam, de tudom, hogy nem vagyok az. Nem tudok hinni Istenben, de közben mégis vágyom rá, hogy higyjek benne, vagy egy felsőbb hatalomban. Tudom, ez így furán hangzik, de tisztában vagyok vele, hogy így nem számítok ateistának, ezért is szeretnék kicsit foglalkozni a vallással. Emiatt érdekelne, hogy kinél hogy nyilvánul meg a vallásosság.

2015. nov. 28. 11:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hát figyelj... Én keresztyénként esküszöm, hogy még soha nem uszítottam senki ellen, de a gyülekezetemben sem.


Ha érdekel a dolog, menj el egy helyi gyülekezetbe és kérd meg a lelkipásztort hogy beszélgessen veled. Vagy ha érdekel, akár én is el tudom mondani az Evangéliumot...

2015. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Épp ma olvastam egy történetet - valami regényrészlet vagy novella lehet, de sajnos nem találom az előzmények között -, ahol egy ember szidta a Bibliát, de még sosem olvasta. Egy ismerőse/barátja, aki hívő volt, odaadott neki egy Újszövetséget, azzal a feltétellel, ha végigolvassa. Az ember nehezen ért a végére, de nem akarta megszegni az ígéretét, ezért végigolvasta. Majd, amikor az ismerősével ismét találkozott, elmondta, mennyire nehéz volt, de mennyire megváltoztatta az életét.


Azt tanácsolom, ha még nem olvastad a Bibliát, az Újszövetséggel kezdd, mert az valamivel közelebb van hozzánk, mint az Ó. (Például Isten irgalma már az Ószövetségben is megjelenik, de csak az Újszövetségben, Krisztus kereszthalálakor teljesednek be a megváltásról szóló próféciák.)

Meg az Új sokkal érthetőbb is.

(Meg 2x - 3x rövidebb is - mivel sokkal kisebb időszakot ölel fel -, mint az Ószövetség)


Meg ezzel kapcsolatban még azt szeretném mondani, hogy a Bibliában sok dolog jelképes, nem mindig pontos természettudományos szempontból. Például a teremtés történetét és a bűnbeesést sem szó szerint kell értelmezni. (Pl. A bűnbeesés nem almaevés volt, hanem az első emberek maguk akarták eldönteni, mi a jó és mi a rossz, ahelyett, hogy bíztak volna Istenben.)


Én római katolikus vagyok. Sokan elítélnek minket, mondva milyen álszentek vagyunk, meg milyen terheket pakolunk egymásra, pedig ez nem igaz.

Nálunk az a fontos, hogy mindent hitből tegyünk.

- Bízzunk Isten irgalmában, abban, hogy mindig megbocsát. Ezért a gyónás csak akkor érvényes, ha az ember valóban bízik, és valóban megbánta a bűneit. (Hiszen minden bűnnel magát Istent bántjuk meg, aki viszont annyira szeret, hogy még az életét is odaadta értünk.) Gyónáskor valójában Istentől kérünk bocsánatot, a pap pedig segít nekünk a tanácsaival.

- Az Eucharisztiában (misebor és ostya) Krisztus valóban jelen van láthatatlan módon. A bor és az ostya az átváltoztatáskor átlényegül Jézus testévé és vérévé, áldozáskor mindkét szín alatt a teljes Krisztust vesszük magunkhoz. (Ezért lehetséges az, hogy a római katolikusoknál csak egy szín alatt áldoztatnak - görög katolikusok 2 szín alatt -, mert az ostyában is ugyanúgy jelen van az Úr.)

Jézus az utolsó vacsorán azt mondta, hogy "Ez az én testem" és, hogy "Ez az én vérem". Szent Pál pedig ezt írta az 1. Korintusi levélben: "Ezért aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr kelyhét, az Úr teste és vére ellen vét." (1Kor 11,27)

[link]

Ezért csak tiszta szívvel, a kegyelem állapotában szabad áldozni, ha bűnösen tennénk, szentségtörést követnénk el.

- Bármit teszünk, ne azért tegyük, hogy azzal nagyobbnak akarjunk látszani (mint a farizeusok), hanem, hogy Istennek és másoknak örömet okozzunk.

- Sokan vádolják mindenfélével az Egyházat. Például a perselyezés miatt. Erre pedig szükség van, mert a templomot fel kell tudni tartani valamiből. Fontos, hogy legyen fűtés, világítás, működjön az orgona, mikrofon, esetleg a vetítő.

A másik ilyen, hogy sok pap pénzt kér el ezért meg azért. Ferenc pápa már felszólalt ezek a dolgok ellen.

[link]

[link]

[link]

2015. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó kedves Antikrisztus, de a perselyezésen kívül is sok olyan dolgokat cselekszenek, a Katolikusok amit a Biblia tilt. Te is tudod nagyon jól, hogy nem csak egyes szekták, de maga a Római Katolikus egyház is kénye kedve szerint formált egy egy apróbb részt a Bibliából, például a Mózes 2. törvénye, vagy például a pokol sajátos tanítása, ami megint eléggé vitatott dolog, rengeteg rituálészerű folyamat, a történelem egyik hanem legnagyobb népirtása is az ő lelkükön szárad, pogány szobrok, templomok átalakítása, nagyon sok minden lehetne még felhozni, ami nem a jó gyümölcsöket mutatja, ha nem ellenkezőleg. Minden jel arra mutat, hogy a Katolikus Egyház Pápaság intézménye van, vagy lesz az igazi Antikrisztus megtestesítője amire rengeteg Biblia bizonyíték is van. Én persze hiszem, és tudom, hogy rengeteg Katolikus testvér Istennek tetsző életet él, és jóra való ember, csak úgy, mint más egyházban, gyülekezetben levők közül is. Ferenc Pápa és társai gondolkozása, miszerint mindenkinek újra Katolikusnak kell lennie, és egyesülnie a Római Katolikus egyházban meg annyira felháborító, hogy arról, már inkább nem is beszélek. Aki még esetleg nem látta az álszent, képmutató videót.

https://www.youtube.com/watch?v=MWEEKgtdFN0

2015. nov. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az én vallásom? Szkíta keresztény.


---


Élt a világon egy testvérpár. Az egyik neve Kinn a másik neve Benn. De lehet te úgy jobban ismered őket, hogy Káin és Ábel.

Káin áldozata füst áldozat volt, imádkozott az Istenhez. De látta a jó Isten, hogy Kinn beszéde hamis, ezért megrótta őt. Benn is áldozott az Istennek, ő is imádkozott az Istenhez. A jó Isten látta, hogy Benn tiszta beszédű, és megdicsérte.


Kinn, aki nem értette Bennt, megölte testvérét, irigységből.


---


Élt a világon egy testvérpár. Az egyik neve Romlás, a másik neve Rémes. De lehet te úgy jobban ismered őket, hogy Romolus és Rémus. Egy farkas nevelte fel őket, egy alomba egy falkához tartoztak. Ám Romlás látta, hogy Rémesnek több esze van. Így irigykedve, megölte Romlás testvérét, Rémest.


---


Élt a világon egy testvérpár. Az egyik neve Hon ura a másik neve Mag ura. De lehet te úgy jobban ismered őket, hogy Hunor és Magor.

Hunor egy nap ránézett testvérére és azt mondta: "Testvérem! SZERETLEK! De jó hogy vagy nekem pajtás!". Magor ránézett testvérére és azt mondta: "Testvérem! SZERETLEK! De jó hogy van nekem pajtás!" - és így folytatta - "Vessük egymásnak hátunkat, és ketten együtt, többre jutunk mint magunk". Erre Hunor is rábólintott.


Hunor és Magor a Szkíták ősei. Míg éltek szkíták, nem győzte le őket senki.


---


Anonymus

2015. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 KZitus ***** válasza:

Szia


Meglepett ez a mondatod:

"Attól vagyok rosszul, hogy az egyház a Bibliát használja/használta fel arra, hogy embereket uszítson egymás ellen. Nem tudom, hogy ez mennyire aktuális még, de ahogy elnézem még mindig a vallás miatt akadnak problémák a világon."


Azért lepett meg, mert a saját érzéseimet és gondolataimat tartalmazza - amit huszon évvel ezelőtt éreztem. Útáltam azt a könyvet, amelyet(úgy gondoltam) a vallások arra használnak ürügyül, hogy tömegeket öljenek meg és ugrasztanak egymásnak népeket, nemzeteket.


De miután szereztem egy Bibliát, és elkezdtem olvasni, teljesen megváltozott róla a véleményem. Ma már megkérdezhetem tőled: hogyan mondhatsz véleményényt olyasmiről, amit nem ismersz??? Mert a Bibliát a szavaidból ítélve nem olvastad...


Válasz a kérdésedre: mióta szorosan igyelszem követni Krisztus tanítását, célja, és értelme van az életemnek. Sokkal jobbak a kapcsolataim az emberekkel, akikkel naponta találkozom, nem beszélve a család tagjaimmal való kapcsolatról. Belső békém van, és nincsen bennem túlzzott félelem a világban zajló események miatt, mert tudom, hogy csodálatos jövő vár mindazokra, aki szeretik Istent, és ragaszkodnak irányelveihez. - ez az én vallásom, ezt adja nekem:-)

2015. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Kérdésedre válaszolva:


"Aki vallásos le tudná írninekem, hogy milyen a vallása és miben nyilvánul meg nála a vallásosság?"


Nos, én vallásos (humanisztikus) zsidó (héberül: יהדות הומניסטית) vagyok.

Nálunk humanisztikus zsidóknál a vallásosság nem azt jelenti ,mint a rabbinikus (azaz "ortodox") folklórban.

Mármint az ortodox,modern-ortodox,ultra-ortodox(חרדי),haszid(más néven jámbor. חסיד),reform és konzervatív irányzatoknál.

És ezt azért írtam így ,mivel a humanisztikus irányzat a judaizmuson belül nem-teista.

Magyarán: nem I-ten központú ,azaz az I-tenbe hívés úgymond "fakultatív".

Pl. a ma (2015/5776) U.S.Á-ba lévő legnagyobb humanisztikus zsidó közösséget Sherwin Wine rabbi alapította (sokan úgy tudják ,hogy ő alapította a humanisztikus irányzatot is ,de előtte is voltak humanisztikus zsidók.) ,aki rabbi létére agnosztikus volt.

Én személy szerint hiszek I-ten létezésébe ,de viszont az az álláspontom erről ,hogy I-ten bizonyosabban nem befolyásolja az életünket.


Hogy miért vagyok?:


Mindig is érdekelt a zsidó kultúra. (tömören)

De viszont nem voltam mindig (vallásilag is) zsidó és nem csak zsidó származású vagyok.


Miben nyilvánul meg?:


Hát sok dologba nem ,mivel szó szerint titokba gyakorlom vallásom (hosszú és bonyolult történet).

Amiben kinyilvánul az max. az ,hogy szombatonként nem nagyon szoktam fent lenni skype-n,facebook-on,messenger-en és viber-en (bár sajna már kb. 2 hónapja voltam fent viber-en. 2015/5776)

És bizonyos ételeket (mint pl. sertést,nyulat...stb) nem eszek ,és ebből adódóan már többen is megkérdezték ,hogy vegetáriánus vagyok-e...


De így más dolog nincs.

Jarmülkét (zsidó fejfedő) is csak párását sávoá (a tórából ,azaz Mózes 5. könyvéből való szakasz) tanulmányozása közbe szoktam hordani és sábesz(=szombat)/jóntef (=ünnep) köszöntéskor.


Szóval nem az a pajeszos-kaftános-szakállas srác vagyok. :D


És most a te córeszedhez (=probléma):


"Személy szerint ateistának vallom magam, de tudom, hogy nem vagyok az. Nem tudok hinni Istenben, de közben mégis vágyom rá, hogy higyjek benne, vagy egy felsőbb hatalomban. Tudom, ez így furán hangzik, de tisztában vagyok vele, hogy így nem számítok ateistának, ezért is szeretnék kicsit foglalkozni a vallással."


Nem agnosztikusnak tűnsz ,bár ki vagyok én ,hogy megmondjam? :D

Én azt ajánlom neked ,hogy ha valóban érdekel e témakör akkor járj bővebben utána és tanulmányozzad,kutasd...stb

Én is tanulmányozok más vallásokat. :)


"Attól vagyok rosszul, hogy az egyház a Bibliát használja/használta fel arra, hogy embereket uszítson egymás ellen. Nem tudom, hogy ez mennyire aktuális még, de ahogy elnézem még mindig a vallás miatt akadnak problémák a világon"


Nem a vallások miatt.

Ezzel ált. magukat "ateistáknak" becéző elborult agyú antitesiták (azaz vallás-ellenesek) szoktak úgymond "érvelni".

Ez kb. olyan ,mint ha én azt mondanám ,hogy minden rossz az ateizmus miatt van ,és lásd pl. a világ legnagyobb diktatúrájának (Észak-korea) a hivatalos államvallása (tudtommal) az ateizmus.

Szóval én ezért ajánlom neked kérdező ,hogy ne csak egy szemszögből vizsgáld át ezeket a témaköröket ,hanem többől is.


Remélem tudtam segíteni. :)


Üdv!

2015. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
*Nekem agnosztikusnak tűnsz
2015. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!