Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan hívő aki érdekesnek...

Van olyan hívő aki érdekesnek és tetszetősnek találja az űrkutatást?

Figyelt kérdés

exobolygó kutatás, csillagászat, űrhajózás, naprendszer kutatása, exobiológia stb


Kíváncsiságból kérdezném.



2015. nov. 30. 00:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Van, persze hogy van. Miért?
2015. nov. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

engem pl érdekel, feltételezem ,hogy sokan vagyunk, mert korábban volt egy kérdés ami arról szólt, a keresztények milyen sci-fi-t olvasnak, és elég sok válasz alapján úgy tűnt, az ilyesmi témájú sci-fit nagyon sokan szeretik, tehát nyilván magát a témát is érdekesnek tarthatják


szerintem ez amúgy független a kereszténységtől

2015. nov. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1

Kíváncsiságból, hiszen ha az ember vall valamely hitrendszert az valamennyire befolyásolja a világnézetét és az érdeklődési körét. Az űrkutatás pedig oly sokrétű és érdekes témákkal foglalkozik mely esetleg visszatetsző lehet némely embernek. Például az exobiológia(idegen életforma, nem ufo) vagy az űrkolonizáció.

Az űrkolonizációnál értem azt hogy valaki földközpontú abszolút, szóval az ember a Földre lett teremtve és és ott kell lennie, máshol nem lehet. Persze azzal is tisztában vagyok hogy minden ember más. És valaki teljesen máshogy vélekedik.


2

Azt a kérdést én tettem fel szerintem. Remélem nem baj hogy egy másik ilyen "idétlen" kérdéssel traktálom a válaszolókat. :)

A hívők alatt pedig nem csak a keresztényeket értem. Függetlenül attól hogy keresztény kultúrkörben élünk.

2015. nov. 30. 01:07
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
többnyire ez független mindenféle vallásosságtól, persze vannak radikálisabb egyének és közösségek akik nem helyeselnek bizonyos dolgokat ami általában elfogadott, de ők az elenyésző kisebbség, és még ebben a kisebbségben is csak kevesen vannak akik mondjuk lázonganának az említett kutatási területek ellen, a többségük olyasmiket tilt mint pl az alkoholfogyasztás (az iszlámban ugyan mindenhol tiltott de pl zsidók és keresztények ihatnak, egyesek mégis ellenzik), esetleg olyan étel fogyasztása amihez állatot kell leölni, ezek olyan etikai elvek amiket ateisták közül is sokan követnek
2015. nov. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Molyember ***** válasza:
Csak egy név: Georges Lemaître
2015. nov. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 KZitus ***** válasza:
66%

Szia


Nem tudom mit értesz hívő alatt. Mondjuk azt, hogy hisz Istenben. Ha ez így van, akkor az a hívő azt is elhiszi, hogy Isten teremtette a világegyetemet.

Bár mit, amit felfedeznek ezzel a "csodával"(mert csodálatosan szép, hatalmas, és lenyűgöző) kapcsolatban az lenyűgözi az Istenben hívő embert:-)

Hiszen ha a szüleidről valami olyasmit tudsz meg, amit korábban hoztak létre a TE érdekedben, de te csak most szereztél tudomást róla, az nem mélyíti el a szüleid iránti szereteted és tiszteleted?

Mivel Isten teremtett, alkotott minket, Ő a mi Atyánk, fentartónk, gondoskodónk.... és lenyűgözőek az alkotásai. Az egek is. Csodálatos dolgokat írt róla Dávid, pedig ő csak annyit tudott, amit szabad szemmel megcsodálhatott az éjszakai égbolton.

2015. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Valaki a kérdésre is válaszolna?


Nekem két vallásos rokonom van, aki olvas regényt vagy újságot ezzel kapcsolatban.

2015. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Mindig is rajongtam a scifi-ért, szeretem az ezzel kapcsolatos filmeket is, rengeteget olvasok az újabb felfedezésekről, stb... Ezek mellett fundamentalista keresztény vagyok, 6000 éves Földben hiszek és úgy gondolom, hogy az űrkutatás és úgy általában a tudományok a kereszténység és Isten legnagyobb barátai, mert minél többet tudunk a világról, annál egyértelműbb lesz, hogy ez nem jöhetett létre magától.

Erre példa a genetika megjelenése, hatalmas csapás volt az evolúcióelméletre, és - csak hogy témánál maradjunk - az űrből is minél többet felfedezünk, látjuk hogy nincs máshol élet, ami szintén azt bizonyítja, hogy Isten és a Biblia valóságos.

Ez egy ilyen win-win szituáció. Minél többet ismerünk az űrből anélkül, hogy életet találnánk annál kisebb a valószínűsége, hogy van élet bárhol máshol, ha pedig valahol találnának életet, azzal megdőlne a Biblia és kiderülne, hogy eddig egy baromságban hittem. Ami szuper lenne, elvégre utálok baromságokat elhinni. De amíg a Biblia nem dől meg, addig maradok a leglogikusabb magyarázatnál. :)

Egyébként az űrkolonizációval sincs semmi gond, remélem mihamarabb megvalósítják, bár sok értelmét a jelenlegi technológiai szinten még nem látom.

2015. nov. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Gondok vannak :DD
2015. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

# 8


"ha pedig valahol találnának életet, azzal megdőlne a Biblia"


Nem dőlne meg.

2015. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!