Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti elengednétek a kötelet...

Ti elengednétek a kötelet hasonló helyzetbe?

Figyelt kérdés

Ez egy történet a hegymászóról, aki szeretett volna feljutni a legmagasabb hegycsúcsra. Erre a nagy útra sok évi felkészülés után indult el. De mivel a dicsőséget saját magának akarta, úgy döntött, hogy egyedül mászik fel a csúcsra.


Elindult felfelé. Telt az idő és késő este lett. Ahelyett, hogy éjjeli sátrát elkészítette volna, folytatta a mászást mindaddig, hogy besötétedett.


Sűrű éjszaka terült a hegytetőre. Az ember körül minden fekete volt. A napot és a holdat nehéz felhők takarták be és semmi sem látszott.


És ahogy így mászott felfelé, éppen egy pár lépésre a csúcstól megcsúszott és nagy gyorsasággal esni kezdett. Csak fekete pontokat látott és érezte a nagy erőt ami borzasztóan húzta lefelé. Ezekben a félelmetes percekben életének minden szép és csúnya pillanatai lejátszódtak a szeme előtt.


Elgondolkodva azon, hogy milyen közel van a halálhoz, hirtelen megérezte, hogy milyen erősen húzza az a kötél amivel meg volt kötve.

A teste a levegőben lógott ... csak a kötél tartotta. abban a pillanatban csak azt tudta kiáltani:

- Istenem! Segíts!


Az égből váratlanul egy mély hang hallatszott:

- Mit akarsz, hogy tegyek?

- Ments meg, Istenem!


-Tényleg hiszed, hogy megmenthetlek?

- Persze, hogy hiszem!


- Akkor vágd el a kötelet amivel meg vagy kötve !


Egy pillanatra csend lett. Az ember végül úgy dönt, hogy teljes erejével továbbra is kapaszkodik a kötelébe.


A mentőcsapat meséli, hogyan találták meg másnap az elhunyt és megfagyott hegymászót. A teste lógott a kötélen amihez oly görcsösen ragaszkodott.


Csak három méterre a földtől...



2015. jún. 29. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Furcsa szituáció, és életszerűtlen. Megmondom őszintén, hogy lehet, hogy csak 3 méterre volt a földtől, de addig én sem engedném el, amíg meg nem bizonyosodok róla, hogy nem egy szakadék tátong alattam. Sötétben meg egyébként sem ajánlatos mászni. Még nappal, világosban is veszélyes.
2015. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1: Én egy másik verziót olvastam először és abban köd volt.
2015. jún. 29. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg hallottam volna a hangot az égből akkor lehet, hogy megtettem volna.
2015. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
mert meg van írva: ne tedd próbára Istenedet... én el sem indultam volna, túl szép az élet ahhoz, hogy direkt kockára tegyem...
2015. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A helyzet azért életszerűtlen, mert a történet kitalálója soha nem mászott magas hegyet. Nem az a baj, hogy valaki mohó és ezért meggondolatlan. Az a baj, hogy aki ilyen hegyre mászik, nem jut ilyen helyzetbe. Ismeri ugyanis a körülményeket, hol van, mennyit esett, mit tehet. És ha képes rá (eszméletnél van), helyesen dönt. Ha mégse, az alapprobléma ott kezdődött, hogy az első lépést megtette. Nem is sejtve, mit cselekszik.


Aki azonban egy valóban megtörtént, ennél sokkal vérfagyasztóbb esetre és következményére kíváncsi, olvassa el a "A végtelen érintése" című regényt (beszámolót). A lélek legmélyebb bugyraiba enged betekintést ennél drámaibb helyzetben.

2015. jún. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy lehetnek olyan helyzetek az életben, amikor Isten szándékkal megengedi, hogy olyan kvázi tehetetlen helyzetbe kerülj, ahol csak a feltétlen bizalom Őbenne az egyetlen megoldás, és ilyenkor elengeded a kötelet. Legalábbis nagyon érdemes azt tenni. De azt hiszem, hogy az ilyen helyzetekben ez elég világosan látszik. De az én olvasatomban sokkal inkább az látszik olyankor, hogy valójában nincs is semmiféle más kötél, amibe kapaszkodni volna érdemes. A többi csak a nagy illúzionista ego építette légvár, amibe a történetben szereplő ember is kapaszkodott.
2015. jún. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Kizárt. A nagy magasságban a kevesebb levegő, valamint az ekkora esés után fellépett trauma, sokk hatására hallucinációk léphetnek fel. Előbb át kell gondolni, mik befolyásolhatnak, mi lehet a végkifejlet, és azután dönteni. Nem az első hangra kötelet engedni.
2015. jún. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
79%
Ha a hegymászó meghalt akkor ki mondta el, hogy ő beszélt Istennel? xD
2015. jún. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lebannen ***** válasza:
Ha biztos lennék benne, hogy Isten szólt hozzám, akkor egyértelműen elvágnám a kötelet, és megköszönném, hogy választ kaptam a világ legfontosabb kérdésére.
2015. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!