Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudnátok bocsájtani a...

Meg tudnátok bocsájtani a terroristák bűneit?

Figyelt kérdés

"Mert ha az embereknek megbocsátjátok vétkeiket, nektek is megbocsát mennyei Atyátok.

Ha pedig nem bocsátotok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket."

Máté 6:14-16



2015. dec. 3. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
ha őszintén megbánják, nyilvánosan bocsánatot kérnek, és ez látszik is a későbbi életükön akkor igen
2015. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Meg, és meg is kell, csak ez nem megy egyik percről a másikra: megelőzi egy ún. gyászfolyamat. Mint minden veszteséget.
2015. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Sorry, azok helyett, akiket megöltek én nem bocsáthatok meg. Ezt csak õk tehetik meg, azok, akik ellen elkövették a bûnt. Rosszabb hír nekik: az ÚR csak akkor tudja megbocsátani, ha már a sértett bocsánatát elnyerték.


Más kérdés, hogy amit ellenem követtek el, hogy megbotránkoztattak embertelen tetteikkel, azt megbocsáthatom. De csak azt. Amit más ellen, azt csak az, aki ellen.

2015. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-))!
2015. dec. 3. 19:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Ehhez annyi kéne, hogy valaki garantálja: nem lesz több támadás. Pedig lesz.
2015. dec. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szerintem is lesz.

Megbocsájtás nélkül viszont nem lesz béke!

2015. dec. 3. 20:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Megbocsájtással sem.
2015. dec. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

SPOILER (Örkény István: Tóték)

"És olyan erőhatalom van-e, mely egy emberrel ember voltát megetethetné? Van? Nincs? Van? Fogas kérdés!" - mondja a könyv legelején. És talán úgy fest, mintha a mű végére a "nincs" lenne a helyes válasz, miután Tót négy egyforma részbe vágja az őrnagyot, ezzel igazolva, hogy minden elnyomásnak van tűréshatára. De vajon ez a tett az ember voltáról tanúskodik? És az őrnagy embernek számít, akire a kérdés ugyanúgy vonatkoztatható?

SPOILER VÉGE


Én együtt tudok érezni egy terroristával, mert belátom, hogy van valami, ami kivetkőzteti emberi mivoltából, és ezt a valamit talán nem is lehet azonosítani (lehet Sátánnak nevezni, de attól még nem értjük meg). Mert aki a terroristából terroristát nevelt is ember volt, ugyanúgy kivetkőzött - kivetkőztették, legfeljebb másféle módon. És így tovább.

De én könnyen beszélek a számítógép előtt, a híreket olvasva, mintha a szeretteim lennének a terrortámadások áldozatai között.

„Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek” (Lk 23,34)

Másképpen hangzik a keresztre feszített Krisztus szájából, és másképpen hangozna, ha mondjuk a két lator keresztje mellett állna, mint aki csak egy a szemlélők közül. Azt hiszem a két elítélt családtagjai hamar megköveznék.


Szóval talán nem is az emberek vétkeit kellene tudni megbocsátani, hanem az ellenünk vétkezőkét. Azt is azért, hogy mi ne cipeljük tovább a haragot. De hát éppen ezért embert próbáló feladat ez, és Isten adja, hogy ne kerüljünk ilyen próba elé.

2015. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8.

- örülök hogy a terroristákkal kapcsolatban nem vagyok egyedül!

2015. dec. 3. 22:42
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A kivégzésük után természetesen.
2015. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!