Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudok meg bocsájtani a...

Nem tudok meg bocsájtani a "felebarátoknak" Nem tudom elfelejteni ha meg bántanak. Normális ez hívő embertől?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 19:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, mert a Hívő ember is emberből van. Csak valahogy kezelnünk kell. Én is ilyen vagyok sajnos. Én a legtöbbször több mint 77 szer bocsájtok meg -mint, ahogy a Biblia írja- de nagy nehezen sikerül, sokszor nálam évekre van szükség, hogy megtudjak bocsájtani.
2012. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

Ez teljesen normális. Ha könnyű lenne, akkor nem lenne ennyire hangsúlyos ez a rész.

Vannak, akik szerint csak akkor vagy köteles megbocsátani, ha bocsánatodat kérik. Addig szabad haragudni.

2012. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A legtöbben ezzel így vannak. De lehet rajta változtatni. Én nem vagyok hívő, de megbocsátok mindig. Úgy sikerült, hogy egyszerűen végiggondoltam, miért jó az, ha rágódom magamban a dolgon. Ez történt, de sebaj, el kell felejteni és kész.
2012. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

"Szabad haragudni"..:D bocs, de ez így egy kicsit vicces.


A haraggal IS, az talán a legnagyobb baj, hogy aki érzi, annak van a legnagyobb kárára. Leginkább ezért kell megbocsátani - néha nagyon nehéz - de a saját lelki egész-ségünk érdekében.

2012. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Azt mondták a délelőtti Istentiszteleten, amíg nem tudod az okát, miért kell megbocsájtanod az ellenségednek, addig ez nem is fog sikerülni. Ha tudod az okát, hogy miért kell megbocsájtanod az ellenségednek, akkor meg fogsz tudni bocsájtani neki.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ez tetszik, előző.

Tehát, más megközelítésben: ha megbántanak, ne vedd magadra. Nem benned van a hiba, hanem abban, aki megbántott. Lehet, hogy nem is az volt a szándéka, de ő olyan, amilyen, kehet ő is szenved magától. Csak éppen te kerültél az útjába.

2012. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 29. 20:33
 8/19 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes gondolatmenet. Ha megbántanak lehet, hogy nem benned van a hiba, de ha megbántódsz, akkor biztosan. Ugyanis egyes egyedül te döntöd el, megbántódsz-e vagy sem. Először is, mondok egy példát. "Hű, de buta vagy!" Mondja neked valamire egy tök ismeretlen ember egy véletlenül kialakult beszélgetés alatt. De téged ez nem érdekel, mert tudod magadról, hogy egy értelmes ember vagy, bár néha mindenki mond blődséget. Viszont ha ugyanezt a szerelmed, partnered mondaná, az olyan lenne, mint ha gyomorszájon vágtak volna. Miért? A mondat ugyanaz, a szituáció ugyanaz, az önértékelésed ugyanaz. A válasz egyszerű: az idegent nem látod többé, nem érdekel, tehát megbocsátasz neki és elfelejted a szitut. De ha kiderül hogy a partnered szemében buta (kövér, csúnya, kicsinyes stb) vagy, akkor a kapcsolat alapjaiban rendülhet meg, mert a partnerrel szemben elvárásaink vannak. Első sorban az hogy szeressen és támogasson bennünket.


Nos, ha megtanulod feladni az elvárásaidat és az egódat, mindenkinek meg fogsz tudni bocsátani. Te magad kreálod a problémákat, mert elvárásaid vannak a barátaiddal, családoddal szemben. Ezért bánt bennünket felnőttként is a szüleink bírálata. Mert normális emberi elvárás az hogy a szülő a gyermekét feltétel nélkül elfogadja és szereti. És mi azt hisszük hogy az emberi kapcsolatok az elvárásaink szerint kellene működjön, ebből jön a háborúskodás.

Ha az embernek csak saját magával szemben lennének elvárásai, könnyen menne a megbocsátás.


FReya

2012. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 yuda ***** válasza:
53%

Szerintem túlkomlikáljátok. Isten nem kért volna ilyet, ha olyan hihetetlenül nehéz. Véleményem és tapasztalatom szerint kizárólag akarat kérdése. Akarati döntést kell hoznod erről.

A bibloiai szöveg úgy hangzik: bocsásd mega mi bűneinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek.

Leírom más szavakkal: Isten az alapján fog megbocsátani neked, ahogy te az embertársaidnak. Ha te nem bocsátasz meg, hogyan várhatnád el Istentől, hogy neked megbocsásson?

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a későbbiekben is tarts az illetővel szoros kapcsolatot, mert tanulj a hibádból, de megbocsátanod saját magad miatt kell,és a megbocsátatlanság, harag ráadásul felőröl.

2012. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A válaszod elvileg igaz, gyakorlatilag van egy kis probléma. Amikor házastársról, családtagról van szó, sokszor azért nehéz a megbocsátás, mert visszatérő, rendszeres sértésekkel nehéz küzdeni. Persze, igazad van, én is azt írtam hogy az attitűdödet kell megváltoztatni, mert egyedül te döntöd el, megsértődsz-e vagy sem. de azért ez nem olyan egyszerű. Ezért kiáltottak fel a tanítványok, amikor JÉzus azt mondta meg kell bocsátani akár hetvenhétszer is, hogy "Növeljed a mi hitünket!"
2012. jan. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!