Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek isten meg fog...

Szerintetek isten meg fog nekem valaha bocsájtani?

Figyelt kérdés
Nos hogy mondjam, megígértem istennek hogy soha többé nem maszturbálok, de tegnap meg nem is tudom, pont imátkozás után, olyan volt mint ha nem is én lennék és elkövettem azt amit megígértem hogy többet sose fogom megtenni, de előtte meg megígértem neki hogy jövőre nem 40 napot hanem 80 napot fogok böjtölni. Másnapra megbántam az egészet és bűnösnek, mocskosnak érzem magamat, és hogy nem vagyok méltó senki szeretetére, és egyén hasonló érzések kavarognak most bennem. Most mi lessz? A nem vallásosak ne válaszoljanak.
2013. nov. 13. 05:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%
Pontosan ki bocsásson meg? A fizikai egyház, azaz a pap, vagy te szellemi, azaz te, saját magadnak?
2013. nov. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
-te
2013. nov. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Hogy mondjam, nem a paptól, hanem mint saját magamtól, meg az úrtól, papnak nem merem ezt elmondani.
2013. nov. 13. 05:57
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
Persze megbocsát. Aki hozzám jő semmiképp ki nem vetem ezt mondja az Ige. Ha megbántad és Istentől bocsánatot kértél fogadd el h megtette és ne kárhoztasd magadat. Ne próbálj vezekelni mert ezt Jézus megtette már a Golgotán. Ha böjtölsz akkor az ne amiatt legyen h vezekelsz vagy jóvá akarsz tenni valamit hanem tedd józanul, h Istennek tettszen. Ne feledd: A test gondolata halál a szellemé pedig élet és békesség
2013. nov. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Én is hívő vagyok, de nem igazán tudok veled azonosulni.

Mérlegeld, hogy akarsz élni: a bűnre koncentrálva, magadat ostorozva, örökös szorongásban, vagy Isten szeretetének örülve, boldogan, erős hittel?

Ne félj Istentől, hanem szeresd őt! Ne a haragjától tarts, hanem légy hálás az irgalmáért! Úgy nézz rá, mint egy apára, akit nagyon szeretsz: ne azért kerüld el a bűnt, hogy elkerüld a haragját is, hanem hogy ne bántsd meg.

Hogy meg fog-e bocsátani? Terroristáknak, tömeggyilkosoknak is megbocsát... Az önostorozás helyett tegyél inkább valami jót, segíts valakin, vagy csak imádkozz tiszta szívből!

2013. nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
62%
Milyen jó,hogy isten a sok háború és sok kisebb terror mellet az a legnagyobb gondja,hogy te maszturbálsz. Áldassék.
2013. nov. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Persze. Isten szeret téged. A döntő lépést már megtetted, azzal, hogy megbántad a dolgot. A következő lépés, hogy "Járulj azért bizodalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy irgalmasságot nyerj és kegyelmet találj, alkalmas időben való segítségül." (Zsid 4,16). Most van az alkalmas idő!


A szeretetet nem méltóságunk okán kapjuk, hanem önzetlenségből. Isten már megbocsátott neked Krisztusban!

Jézus "nem azért jött, hogy kárhoztasson, hanem hogy megtartson." (Jn 12,47). Ő "nem kárhoztat: eredj el és többé ne vétkezzél!" (Jn 8,11).


Üdv. Péter

2013. nov. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom melyik felekezethez tartozol, de nálunk azt tanítják, hogy: "Isten a megtérő bűnösnek mindig megbocsájt!". Ez az egyik alap "tanítás".


A konkrét "bűnbe" nem mennék bele, de ezt szvsz mindenki csinálja egy adott életkorban :P

Azért mert van tested még lehet hited is. Nem azt mondom, hogy "szabad a vásár", de ha erre rágörcsölsz akkor azon fogod kapni magad, hogy 25 évesen még szűz vagy és nem vagy képes egy egészséges párkapcsolatot kialakítani a szorongásaid miatt. Aztán azon agyalhatsz, hogy hol rontottad el.

Isten (szerintem) azt akarja, hogy az ember boldog legyen és nem azt, hogy szenvedjen. Ezért is bocsájt meg a bűnösnek.

2013. nov. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Isten végtelen irgalmas, csak az ember maga zárja el ettől saját magát. Egy kicsit figyelj a világra , kifelé: mit tehetek, hogy másnak segítsek? "hogy nem vagyok méltó senki szeretetére," -ilyen érzésed nem lesz, nem is fogsz ráérni ilyeneken rágódni...

Azután, meg aki "úton jár" az lépten-nyomon kövekbe botolhat.. Azt mondják, aki jár az úton, az inkább.. mert akinek minden mindegy - azt a kísértő(ördög) egy legyintéssel elintézi: á, ez az enyém már, minek erőlködjek?

"Amilyen mértékben közeledsz Isten felé, olyan mértékben közeledik feléd a sátán" -van egy ilyen mondás.

De ez érdekes - Hamvas ír róla az Anthológia Humana bevezetőjében- együtt Hölderlin mondásával egy paradoxon, meditációs objektum:

Wo aber Gefahr ist, wächst das Rettende auch - ahol pedig nő a veszély, közeledik a megmentő is.

[link]

2013. nov. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

gondolom nem apácának,papnak készül isten azt mondja, Élvezheted az életet,

mert Isten szeretete miatt biztonságban

vagy. jól érezheted magad minek nem játszadozhatnál magaddal, Isten. nem rossz alak aki nem hagyja, játszadozni a híveit. megérti, hogy az embereknek vannak szükségletei. Üdv, Jigsaw az Ördög jobb keze és az Isten ostora szabadidőben szexuális tanácsadó.

2013. nov. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!