Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezete mely magyaro...

W_Gyuri kérdése:

A Hit gyülekezete mely magyarországi egyházakkal, felekezetekkel van szoros és jó kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2015. dec. 5. 21:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%

9 nem értem, miért is kellene "szeretettel, tisztelettel és megbecsüléssel" szólni egy szabadkőműves, manipulatív vallásnak álcázott, agymosó szervezetről??? ? Egyáltalán foglalkoztok az Ószöv.-en kívül Krisztus tanításával? Azért lépett föl ott és akkor - mert ott volt a legnagyobb baj. Mégis mi köze az egész szektának Jézus Krisztus követéséhez??? Ezt olvastad?

[link]

2015. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%

@ Asperrimus


"Bezzeg az a sok egyéb egyház és felekezet, mit meg nem tett azért, hogy a Hit Gyülekezetét pátyolgassa?!"


Ne játszd itt a mártírt. Egyik egyháznak sincs imakommandója, hogy a hitgyülit átkozza három műszakban. Ti pedig ezt csináljátok folyamatosan mindenkivel, aki nektek nem tetszik. De hisz úgyis tudod...

2015. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%

# 10


"de ugyan úgy rendszeresen fideszes politikusokat is meghívnak a műsoraikba, ők is elmondhatják a véleményüket, nézeteiket, érveiket"


Persze. Amióta másodszor is elsöprő többséggel nyert a fidesz választásokon, azóta nyögve-nyelve tényleg meghívják őket.


De azért figyeld meg, hogyan "moderálják" a fideszes politikusokat és hogyan az ellenzékieket. Annyira kilóg a lóláb, hogy kinek kampányol az ATV, amikor tétje van, például időközi választások vannak valahol.

2015. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%
Kíváncsi lennék kedves tizenegyes, hogy neked mi közöd Jézus Krisztus követéséhez? Jézus nem kampányolt az írástudók és farizeusok ellen, nem folytatott lejárató hadjáratot ellenük, nem rágalmazott és vádaskodott, hanem keményen, de nyíltan és szemtől szembe beszólt nekik. Te és a hozzád hasonlók az internet általi anonimitás mögé bújva acsarkodtok, és meg sem tudjátok indokolni bizonyíthatatlan vádaskodások nélkül az álláspontotokat. Nemhogy az Ószövetséget nem értitek, de az Újszövetséget sem. Hozzá sem szagoltok. Kár, de elsősorban nem az enyém, hanem a tiétek.
2015. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
19%
Tizenkettedik, ezt te mondod. De te sem tudod, csak tudni véled. Ez azonban nem az a hit, amire a Biblia ígéretei vonatkoznak. Nem ér egy lyukas alsógatyát sem, te pedig ráalapozod az életed. Ne tedd! Vagy tedd, de engem ne hibáztass, hogy nem figyelmeztettelek, amikor a homokvárad összeomlik és maga alá temet.
2015. dec. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%

"Kíváncsi lennék kedves tizenegyes... az internet általi anonimitás mögé bújva acsarkodtok...Hozzá sem szagoltok. "

Ugyan, ne viccelj már. Én meg arra lennék kíváncsi, hogy miért ítélkezel fölöttem? én nem fölötted ítélkeztem, hanem a szabadkőműves-szdsz indíttatású nyomorult hitgyülevész felett.

Te áldozata lehetsz ennek a kereszténynek, vagyis Krisztus követésének álcázott dolognak, nem bántlak téged. Ezt akár szemtől-szembe is megbeszélhetjük.

Ez a fórumszerű gyakori, ahol nem személyeket értékelünk (hiszen nem ismerjük egymást), hanem elveket beszélünk meg (amelyek viszont ismertek tv, újság stb. révén).

2015. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem pedig te próbálsz viccelni, de valamelyikünknek nem jó a humorérzéke. Amikor a szádra veszed a Hit Gyülekezetét, akkor engem veszel a szádra, a feleségemet, a gyerekeimet és a barátaimat. Az külön megtisztelő, hogy áldozatnak tekintesz, aki nem tud összeadni kettőt kettővel, és nem ismeri fel, hogy hova jár immár huszonhárom éve. Nem tudom, mégis mit képzelsz magadról, hogy azt mondd egy köztiszteletben álló, nemzetközi tekintélyű emberről, hogy szélhámos, szabadkőműves, gyakorlatilag lepaktált a Sátánnal. Mégis mire alapozod a vádat? Biztos forrásból hallottad? Tényleg olyan biztos az a forrás? Mert ha nem, akkor megvádoltál egy vétlen embert, ami közönséges rágalmazás. Kíváncsi lennék, ha Krisztus ítélőszéke elé állva kellene szembesülnöd, hogy egy hazugságra alapozva vádoltad meg Németh Sándort, akkor mit hoznál fel a mentségedre? Meg sem tudnál szólalni. Azt bizonyára te is érted, hogy az nem lehet egy vád alapja, hogy személy szerint nem szimpatizálsz valakivel? Mivel a szabadkőműves csoport - vagy minek nevezzem - zárt körű, aligha hiszem, hogy akár neked, akár az informátorodnak kiadták volna a tagságukról szóló nyilvántartást. Ha pedig nem adták ki, akkor csupán egy karaktergyilkossági kísérlethez szolgáltatsz asszisztenciát. Nem túl hálás feladat, én tuti, hogy körültekintőbb lennék a helyedben. Ahelyett, hogy felkarolsz légből kapott állításokat, amiket "mindenki tud", de senki sem látott, azt is tehetnéd, hogy azt mondanád, hogy nem fogadod el hitelesnek a Hit Gyülekezetét, mert a Biblia állításainak ellentmond a következő helyeken....és itt felsorolnád a bibliai érveidet. Ez lehetne méltó egy keresztényhez, és ezt valóban lehetne elvek megbeszélésének minősíteni, de nem a cikornyás, pejoratív jelzőkkel ellátott körmondatokat. Egymást valóban nem ismerjük, de éppen ezért itt is " a te beszédidből ismertetel igaznak, és a te beszédidből ismertetel hamisnak." (Mt 12,37) Jézus tanításai szerint jó értékítélet valakit a beszédei által megítélni, lásd például a Lukács 19,22-t. Változtass a beszédeden és én változtatok az értékítéletemen. Jézus nem a szelektálást minősítette rossznak, hanem azt, amikor valaki felett pálcát törnek, azt pedig nem tettem, és ezután sem teszem.
2015. dec. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú vagyok, hogy már a családodat is bedobtad a vitába- ez az igazi szektásság: azonosítani magamat és égő, de a családomat is, egy szektavezérrel és egy eszmével... Ez a te ügyed és te fogsz érte elszámolni az Ítéletkor.

Azonosítani magamat a testemmel: ez a testi betegség alapja.

Azonosítani magamat egy vezetővel: ez a szellemi betegség lapja.

Mester, vezető persze kell - de nem azért, hogy azonossá tegyem magam vele. És a kiválasztása bizony erősen szellemi feladat, és NEVELÉSI FELADAT:

Ahogy egy szanszkrit közmondás tartja: Oroszlánnak oroszlán, sakálnak sakál a mestere.

Ha festőnek készülök, választok egy mestert. Egy szellemi úton is kell mester/ tanító.

A választás a tied. A gyerekeket viszont fel kell nevelni, nem tálcán készen adni egy eszmét. Arra tanítom a gyerekeket, amit József Attila mond:

"Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!"

[link]

És tanítom a hittant is, megismertetem a szakrális rítussal is.

Nem fogja azt hinni, így felnőve, hogy "kint van a vezér" vagy hogy a Szentlélekkel töltekezés hisztérikus rángatózással jár. Nem jár. Bent, a lélek csendjében kell keresni.

*

Téged és a családodat nem bántlak, lehet, hogy be is kéne fejezni ezt, úgysem fogjuk egymást meggyőzni.

Szerintem olvasd el Kempis könyvét, a Krisztus követését és magad fogsz rájönni, miért nem hallasz erről a gyüliben. Meg, hogy miért nem hallod SOHA Szent János evangéliumának 8,31-59 részét.

Jézus a benne hívő zsidókhoz fordult: „Ha kitartotok tanításomban, valóban tanítványaim lesztek,megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz benneteket.” „Ábrahám utódai vagyunk – felelték –, s nem szolgáltunk soha senkinek. Miért mondod hát, hogy szabadok lesztek?” Jézus így válaszolt: „Bizony, bizony, mondom nektek: Mindenki szolga, aki bűnt követ el. A szolga nem marad ott mindig a házban, a Fiú azonban mindvégig ott marad. Ha tehát a Fiú szabaddá tesz benneteket, akkor valóban szabadok lesztek. Tudom, hogy Ábrahám utódai vagytok. Mégis az életemre törtök, mert nem fog rajtatok a szavam. Én azt hirdetem nektek, amit Atyámnál láttam, ti azt teszitek, amit atyátoktól tanultatok.” Erre közbevágtak: „A mi atyánk Ábrahám!” Jézus így folytatta: „Ha Ábrahám fiai vagytok, azt tegyétek, amit Ábrahám tett. De ti az életemre törtök, bár az Istentől hallott igazságot hirdetem nektek. Ábrahám ezt nem tette. Azt teszitek, amit atyátok tett.” De tovább erősködtek: „Nem házasságtörésből születtünk, egy atyánk van, az Isten.” Jézus ezt válaszolta: „Ha Isten volna az atyátok, akkor szeretnétek engem. Mert az Istentől való vagyok, tőle jöttem. Hisz nem magamtól jöttem, hanem ő küldött. Miért nem értitek a beszédemet? Azért, mert nem vagytok képesek meghallani a szavamat. Az ördög az atyátok, és atyátok kedvére igyekeztek tenni, aki kezdettől fogva gyilkos, nem tartott ki az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor hazudik, magából meríti, mert hazug, és a hazugság atyja. Mégis, bár az igazságot hirdetem, nekem nem hisztek. Ki vádolhat bűnnel közületek? Ha meg az igazságot hirdetem, miért nem hisztek nekem? Aki az Istentől való, meghallja az Isten szavát. Ti azért nem halljátok meg, mert nem vagytok az Istentől valók.” A zsidók erre rátámadtak: „Hát nincs igazunk, amikor szamáriainak és ördögtől megszállottnak mondunk?” „Nem vagyok ördögtől megszállott – felelte Jézus –, hanem tisztelem Atyámat, ti ellenben gyalázattal illettek, noha nem keresem a magam dicsőségét, hisz van, aki keresse és ítéletet mondjon. Bizony, bizony, mondom nektek: aki megtartja tanításomat, az nem ízleli meg a halált örökre.” A zsidók közbevágtak: „Most aztán igazán meggyőződtünk róla, hogy ördögtől megszállott vagy! Ábrahám is, a próféták is meghaltak, s te azt állítod: Aki megtartja tanításomat, nem ízleli meg a halált örökre. Csak nem vagy nagyobb Ábrahám atyánknál? Mert hisz ő meghalt. S a próféták is meghaltak. Mivé teszed magad?” Jézus így válaszolt: „Ha én dicsőíteném meg magam, mit sem érne a dicsőségem. Atyám dicsőít meg, akiről azt mondjátok ugyan, hogy Istenetek, 55de nem ismeritek. Én azonban ismerem, s ha azt mondanám, hogy nem ismerem, hozzátok hasonlóan hazug volnék. De ismerem, és megtartom tanítását. Ábrahám, a ti atyátok örült, hogy megláthatja napomat. Meg is látta, és örült neki.” A zsidók felháborodtak: „Ötvenesztendős sem vagy, s láttad Ábrahámot?” Jézus így válaszolt: „Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.” Erre követ ragadtak, s meg akarták kövezni, de Jézus eltűnt előlük, és elhagyta a templomot.


Lk17,20-21


Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.

Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa tibennetek van.


Béke veled.

2015. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

Fogalomzavarban szenvedsz. Az a szó, hogy gyülekezet, nem a vezetőjére vonatkozik, nem is egy szűk magra, vagy egy személytelen cégre, hanem azoknak az embereknek az összességére, akikből áll. Én nem a Hit Gyülekezete vagyok, hanem annak része. De mint rész, igenis érintve vagyok, amikor valaki általánosítást fogalmaz meg a Gyülekezettel kapcsolatban, úgyhogy finoman szólva, vitatom a diagnózisodat.


Egyik kedvenc részem a János Evangéliumából a 8,31-59, fejből el tudnám mondani. Hogy mit akartál mondani vele, nagyjából értem, de a Biblia totális félreértésén alapul. Ugyanebben a témában már sok kört tettem meg mással, egy másik fórumon, évekkel ezelőtt, nem sok sikerrel. Ha te a zsidó nemzettel akarod azonosítani azokat, akik az Ördög atyától valók, semmit sem tudok tenni érted, mert ha te így akarod látni, akkor maga Jézus is hiába mondana bármit, hogy meggyőzzön. Ennek ellenére felhívom a figyelmedet, hogy az eredeti szöveg nem am block a zsidóságra vonatkozik, hanem a júdeaiakra, azon belül is elsősorban a Jeruzsálem-beliekre, akik a kezdetektől fogva Jézus életére törtek. Jézus szellemi szempontból közelítette meg a kérdést, míg a zsidók fizikai szempontból. Amikor Ábrahám felnézett az égre, és meglátta a csillagokat, akkor mondja a Biblia, hogy hitt az Istennek, és tulajdoníttatott az neki igazságul. Mit is hitt? Azt, hogy így lesz a te magod. Amikor a csillagokat nézte, akkor elhitte Istennek, hogy a leszármazottai ilyen sokan lesznek. És mint sok más is a Bibliában, ennek is kettős jelentése van: fizikai és szellemi. Jézus a szellemi oldalról beszélt, míg a zsidók testi szempontból közelítették meg a kérdést, miszerint ők Ábrahám leszármazottai. És igazat mondtak, csak Jézus nem test szerinti atyaságról beszélt, hanem szellemiről. A zsidók - úgy a júdeaiak, mint bármelyik másik -, Ábrahámnak nem voltak a szellemi leszármazottai, a hit ugyanis nem örökölhető vérségi alapon. Az Ószövetség időszakában még nem volt elérhető az újjászületés, mert az csak Jézus feltámadása óta van. De amikor Ábrahám hitt Istennek és a hite igazságul tulajdoníttatott neki, akkor az Ószövetség időszakában elérhető maximális kegyelem jött az életére.Így vált ő a hit atyjává. A test szerinti leszármazottak nem örökölték ezt a kegyelmi állapotot. Ezért mondta Jézus a júdeaiaknak, hogy ti az Ördög atyától vagytok, nem Ábrahámtól és nem az ő Istenétől. De milyen szempontból nézve vannak az Ördögtől? Szellemi szempontból nézve, ugyanis a zsidók ténylegesen Ábrahámnak, az ígéret gyermeke - Izsák - általi leszármazottai, Jákobon keresztül. Mit gondolsz, mit mondott volna Jézus a magyarok őseinek, ők kitől vannak? Vagy a ma élők - akár magyarok, akár görögök, akár zsidók - kitől vannak szellemi szempontból? Ugyanattól, akitől a Júdea-beliek voltak akkor. Az Újszövetség nem emelte a nemzeteket a zsidók fölé, csupán melléjük, azaz Isten számára ugyanolyan értékes egy gój, mint egy echte zsidó. De el ne hidd már, hogy a zsidó bármiben is értéktelenebb! Ugyanakkor távolról sem zárult le Izrael történelme ennyivel, ugyanis egyetlen nemzetnek sincs arra ígérete, hogy a maradéka egytől egyig meg fog térni a Messiás megjelenésekor, de a zsidóknak van ilyen ígéretük. Az, hogy sokaknak csípi a szemét Izrael államának a léte, az ő problémájuk, a Biblia próféciáiba teljesen belepasszol. Nagyot tévednek azok az ortodox rabbik, akik azt hiszik, hogy előbb meg kellene térnie az összes zsidónak. Nem így lesz, csak el kell olvasni, és értelmezni a Jelenések könyvét, persze az ortodox rabbik nem olvassák, de a keresztények állítólag igen, mégsem akarják sokan tudomásul venni, hogy a harmadik Templom bizony a zsidó nép és az Antikrisztus közötti paktum folyományaként fog felépülni, és a zsidók csak akkor jönnek rá, hogy mégsem ő a Messiás, amikor beül a Templomba, és Istenként mutogatja magát. Ekkor lesz a zsidóságnak az a bizonyos futása, amiről Jézus beszélt a Máté 24-ben, és ekkor kezdődik majd a nyomorúságnak nevezett időszak második három és fél éve. Aztán, amikor eljön az idő, Jézus Krisztus visszajön az Olajfák hegyére, találkozik a maradék zsidósággal, felfedi előttük Magát, mint József a testvérei előtt, azok mind megtérnek, Ő pedig elfogadja őket, és csak ezután kezdődik el a nemzetek ítélete aszerint, hogy kik hogyan bántak az Ő szellem szerinti, és a test szerinti testvéreivel, amikor azok szükségben voltak. Ha ez nem így lesz, akkor nem igaz a Biblia, és fel lehet tenni a könyvespolcra a Kalevala, a Csodaszarvas és az Odüsszeia mellé. De igaz, és ez így fog megvalósulni, én pedig nem szívesen lennék azok helyébe, akiknek ezt mondja Jézus: "Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és az ő angyalainak készíttetett. Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom; Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem." (Mt 25,41-43) Ez pedig mind Jézus atyjafiaira, azaz testvéreire vonatkozik, ez kiderül a 40. versből. Ha szellemi szempontból nézem, akkor ez az Egyházra, ha vérségi szempontból nézem, akkor pedig a zsidókra vonatkozik. Meglátásom szerint azonban mindkét szempontot figyelembe fogja venni az Úr.


Amúgy - szintén meglátásom szerint - nem is nevezhető kereszténynek az, aki gyűlöli a zsidóságot, ugyanis Jézus soha nem adta fel a zsidó identitását, úgyhogy aki az öklét rázza a zsidókra, az Jézusra is az öklét rázza, mert Ő is zsidó, és Ő legalább olyan mértékben érzi magát érintve, amikor a zsidókat valaki a szájára veszi, mint én akkor, amikor a Hit Gyülekezetéről beszélnek. Persze mindenki a tulajdon bőrét - na meg a szeretteiét - viszi a vásárba elsősorban, úgyhogy tegyen mindenki a meggyőződése szerint. De Izrael állama egészen Jézus visszajöveteléig működni fog, méghozzá Jeruzsálem székhellyel, mivel ez Isten akarata, nem pedig embereké. Ha embereké lenne, akkor a zsidóságot úgy, ahogy van, már réges-régen ledarálta volna az arab világ gyűlölete, és Európa cinkos közönye, én Amerikára sem fogadnék a jövőben.


"Grádicsok éneke, Dávidtól. Ha nem az Úr az, aki velünk volt, így szóljon Izráel, Ha nem az Úr az, aki velünk volt, mikor ránk támadtak az emberek: Akkor elevenen nyeltek volna el minket, amint felgerjedt haragjok ellenünk; Akkor elborítottak volna minket a vizek, patak futott volna át felettünk; Akkor átfutottak volna rajtunk a felbőszült vizek. Áldott az Úr, aki nem adott minket fogaik prédájául! Lelkünk megszabadult, mint a madár, a madarásznak tőréből. A tőr elszakadt, mi pedig megszabadultunk. A mi segítségünk az Úr nevében van, aki teremtette az eget és földet." (Zst 124,1-8)


Izrael ellenségeinek annyi esélyük sincs, mint sündisznónak a nyolcsávos úton csúcsforgalom idején, ugyanis a Mindenható Isten az, Aki Izrael ügyét képviseli, pontosabban ez nem is Izrael ügye, hanem Istené. Hamarosan - talán holnap, talán tíz év múlva - várható egy nagy háború Izrael ellen, amiben részt vesznek a törökök, az oroszok, az arabok és még ki tudja hányan. Ez a háború az Ezékiel könyvében van megprófétálva(Ez 38-39. fejezet). Ebbe a háborúba Isten fog természetfeletti módon beavatkozni. Ez pedig jel lesz a világ számára, sőt az anticionista vallási világ számára is, hogy mit is akar Isten, és a továbbiakban nem lesz mentség a tudatlanságra, most még bizonyos szempontból van. Ha nem elég számodra a Biblia bizonysága, akkor várd ki ezt a háborút, és dönts azután, amikor nyilvánvaló lesz, hogy ki mellett áll az igazság, csak ne menj harcolni Izrael ellen, mert úgy tűnik ez egyirányú út lesz.

2015. dec. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

@ Asperrimus


"Tizenkettedik, ezt te mondod. De te sem tudod, csak tudni véled."


Nem vélem, hanem tudom. Név szerint is.

2015. dec. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!