Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség Krisztus...

Mi a különbség Krisztus követése és Krisztus utánzása között?

Figyelt kérdés
Esetleg van olyan ige, ami mutatja, hogy az ördög igyekszik utánozni, de sohasem fogja követni?
2015. nov. 30. 10:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
A Biblia mindkettőre buzdit. Jézus maga mondta, hogy kövessük őt. (Máté 16:24) Később pedig Pál ösztönzött arra, hogy utánozzuk Jézust, mert ő is igy tett. (1Korintusz 11:1)
2015. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 KZitus ***** válasza:

Szia


Krisztus követése segít, hogy utánozni tudjuk égi Atyánkat. Ez azért lehetséges, mert Jézus mindenki másnál jobban visszatükrözte Isten gondolkodásmódját, érzéseit és személyiségét, és mindenki másnál világosabban tanított róla. Amikor a földön volt, nem érte be annyival, hogy Jehova nevét ismertté tegye. Azt is feltárta, hogy milyen Személy van e név mögött.

"Mindent átadott nekem az Atyám, és senki sem ismeri teljesen a Fiút, csak az Atya, és az Atyát sem ismeri teljesen senki, csak a Fiú, és mindaz, akinek a Fiú ki akarja őt nyilatkoztatni" Máté 11:27. Jézus ezt a szavaival, a cselekedeteivel, a tanításaival és a példájával tette meg.

2015. nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Nincs.


Sőt Jézus tanítása szerint az ördög, meghasonlik magával, és amelyik ház vagy irányzat így tesz az nem marad meg.


(Márk 3:23–26) . . .„Hogyan űzheti ki Sátán Sátánt? 24 Hiszen ha egy királyság meghasonlik önmagával, az a királyság nem állhat meg; 25 és ha egy ház meghasonlik önmagával, az a ház nem képes megállni. 26 Éppígy, ha Sátán önmaga ellen kelt fel, és meghasonlott, nem állhat meg, hanem vége van.


Jézus ezzel lényegében ezt a gondolatot fejezte ki: „Ha igaz lenne, amit állítotok, és én Sátán ügynöke lennék, és tönkretenném, amit Sátán létrehozott, akkor Sátán a saját érdekei ellen dolgozna, és csakhamar elbukna.” Elsöprő logika, nem igaz?

2015. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

1. válaszra:

Így szól az említett ige:

1. Korintus 11:1 Legyetek a követőim, mint én is követője vagyok a Krisztusnak.


Hol van benne az utánozás szó?

2015. nov. 30. 12:02
 5/26 A kérdező kommentje:

2-es válasz:

Jézus minden esetben azt mondta, hogy kövess engem és nem azt, hogy utánozd az égi Atyát. Vagy a te bibliád mást ír? Nincs a Bibliában az utánzás szó és az nem egyenlő a követéssel. Én elhiszem, hogy nektek másképp tanítják, de a követés Jézussal történik, az utánozás pedig majmolás Jézus nélkül. Nem nagyon érted a különbséget, ugye?

2015. nov. 30. 12:04
 6/26 A kérdező kommentje:

3-as válasz: az én Bibliámban nincs ügynök szó és biztos vagyok benne, hogy Jézus sem használta. Elég elfajzott dolog ez a szó a Bibliában.

A Biblia viszont ezt is írja:

2. Korintus 11:14 De ez nem is csoda, hiszen maga a Sátán is elhiteti az emberekkel, hogy ő a világosság angyala.

Nem meglepő tehát, ha a Sátán szolgái olyan álarcot vesznek fel, hogy az igazság szolgáinak látsszanak. Végül azonban megkapják, amit a tetteikkel megérdemeltek.


Álarcot vesznek fel és le kell Jézust utánozniuk, hogy elhitessék az emberekkel, hogy a világosság angyalai, de nem lesznek soha követői.


Nem ismeritek se Istent, se a Bibliát.

2015. nov. 30. 12:07
 7/26 Roland G. ***** válasza:

Szia!


Az utánzásra találtam egy helyet:

"Legyetek annakokáért követői az Istennek, mint szeretett gyermekek" Efézus 5:1

Követői:a görög szó- μιμηταὶ-szó szerint utánzóit jelent.

2015. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"Hol van benne az utánozás szó?"


A görög eredetiben :)


Pál korintusi levelében a "mimétész" szerepel, aminek a jelentése utánzó.

A Máté 16,24 meg úgy szól, hogy "opiszó mou elthein" szó szerinti fordításban "mögöttem jönni" vagyis "követni".


De valójában ez csak stilisztikai különbség, teológiai értelemben Krisztussal kapcsolatban ugyanazt jelenti mind a kettő.

2015. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Roland G. ***** válasza:

8#


Egyetértek.

Amúgy mit jelent Jézust követni a valóságban?A gyakorlatban ezt hogyan kell csinálni?Ez a jó és értelmes kérdés szerintem.Nyilván Jézust nem tudjuk mindenben követni avagy "leutánozni".

2015. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nyelvtanilag a követő és utánzó szónak egész más a jelentése. A μιμηταὶ jelentése mind a kettő, tehát az egyik nem valós. Mivel az Újszövetségben a nagytöbbségben követni szó szerepel, ezért nem lehet azt állítani, hogy a μιμηταὶ jelentése mindenféleképpen utánozni szó.


Roland: te utánozod vagy követed? :)

2015. nov. 30. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!