Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szellemi háború/harc. Mi a...

Szellemi háború/harc. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

A mindennapokban az életben mit csináltok, magatokért, másokért, mások helyett?

Nemcsak mint Bibliai tanítás, hanem mint "gyakorlat"

érdekelne.



2015. dec. 18. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
mit értesz szellmi harc alatt? Én nem élem meg epikus harcnak hogy pl lemondok valamiről ami érdekem lenne, hogy másoknak segítsek ,csak egyszerűen felfogom hogy ez a jó döntés és miért ez a jó döntés
2015. dec. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 yuda ***** válasza:
63%

Szellemi harc pl. amikor Jézus harcolt a sötétség erőivel: -démonokat kiűzte az emberekből és pl. utána az emberek megszabadultak a betegség köteleitől, meggyógyultak.


Lényegében a szellemi harc az ördög uralma elleni tevékenység.


Minden ima ami a ellenséggel (szellemi értelemben)szemben folytatódik, az szellemi harc.


Véleményem szerint egészen csekély létszámban vannak olyanok, akik belekóstolási szinten is, de kapisgálják miről van szó, ezért nem gondolnám, hogy túl sok értelmes hozzászólást fogsz kapni.

2015. dec. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Jézus, Erőteljesen, tökéletes megfontoltsággal és jó taktikával forgatta „a szellem kardját”, Isten Szavát, elvágva az útját az ellenségek ravasz érveinek és alattomos kérdéseinek (Efézus 6:17).


(Efézus 6:10–17) . . .. 11 Öltsétek fel az Istentől való teljes fegyverzetet, hogy képesek legyetek szilárdan állni az Ördög mesterkedéseivel szemben; 12 mert nem vér és test ellen van viaskodásunk, hanem a kormányzatok ellen, a hatalmak ellen, e sötétség világuralkodói ellen, az égi helyeken levő gonosz szellemi erők ellen. 13 Ezért vegyétek föl az Istentől való teljes fegyverzetet, hogy ellenállhassatok a gonosz napon, és miután mindent alaposan elvégeztetek, szilárdan állhassatok. 14 Álljatok tehát szilárdan, úgy, hogy derekatok igazsággal van körülövezve, és viselitek az igazságosság mellvértjét, 15 és lábatok a béke jó hírének felszerelésével van felsaruzva. 16 Mindenekelőtt vegyétek föl a hit nagy pajzsát, amellyel képesek lesztek kioltani a gonosznak minden égő nyilát. 17 Vegyétek a megmentés sisakját, és a szellem kardját is, azaz Isten szavát,


Pál ebben a versben leírta hogy miként kell szellemi hadat viselve élni, mert vannak "fegyverek" a külső befolyások ellen, ami védelmet nyújtanak.


A világban sokan nem vívnak ilyen harcot, annak ellenére, hogy valahova vagy bele keresztelték őket, vagy csak névlegesen követői Krisztusnak. Pedig :

(1Péter 2:21) 21 Valójában erre a pályára hívtak el titeket, mert Krisztus is szenvedett értetek, mintát hagyva nektek, hogy szorosan kövessétek a nyomdokait.

2015. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Ebben a Sátán uralta világban igen nagy "harcot kell" vívni, ha igazságosak, becsületesek, törvénytisztelők,stb szeretnénk élni.

Mert a környezetünkben, munkahelyen iskolában, stb, kinézik az embert ha nem alkuszik meg ha csak egy kicsit, is.

2015. dec. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Szellemi háború/harc. Mi a véleményetek róla?"


Az a véleményem, hogy ez természetes velejárója a bűnbeesett ember hitéletének, amennyiben valóban Istent keresi. Mondhatnám azt is, hogy minden erről szól, éppen ezért nem szabad elhanyagolni, de túlragozni sem kell.


"A mindennapokban az életben mit csináltok, magatokért, másokért, mások helyett?"


Sokat szoktam másokért és mások helyett megtenni, de nem vezetek róla nyilvántartást. Egyáltalán nem tartom számon, hogy konkrétan kinek miben segítettem. Nincsen erre előre kidolgozott munkatervem sem, hanem ahogy a helyzet megkívánja vagy lehetővé teszi. A helyzeteket meg Istent teremti.

2015. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Imádkozom az élősködők haláláért. Inkább ők hulljanak, mint a jó emberek.
2015. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:

Karlowy


"Imádkozom az élősködők haláláért. Inkább ők hulljanak, mint a jó emberek." - kihez imádkozol? Ha Istenhez, miért gondolod, hogy Isten meghallgatja a másik ember haláláért mondott imát? Hol van ez megírva?


Lehet, hogy inkább azért kellene imádkozni, hogy az általad "élősködők"-nek nevezett emberek megtérjenek, és éljenek?

Gondolj arra, ki az ember ellensége? Ki hozzta a világba a halált?

2015. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szia


"Szellemi háború/harc. Mi a véleményetek róla?"

Amikor Pál apostol arról írt, hogy a keresztényeknek harcot kell vívniuk a hitért, azonosította legfőbb ellenségeiket. Nyíltan ezt mondta: „nem vér és test ellen van viaskodásunk, hanem a kormányzatok ellen, a hatalmak ellen, e sötétség világuralkodói ellen, az égi helyeken levő gonosz szellemi erők ellen” Efézus 6:12. Ennélfogva ez a harc nem emberek közt folyik, mivel „nem vér és test ellen van”, hanem „gonosz szellemi erők ellen”.


A „gonosz szellemi erők” nem egyszerűen a gonoszságra utal, hanem hatalmas és gonosz szellemszemélyekre. Tehát az Ördög lázadó angyalok által gyakorolja a hatalmát, akik „elhagyták a maguk megfelelő (égi) lakóhelyét” Júdás 6.


Állandó harcot kell vivnunk a démoni befolyás ellen, ha azt akarjuk tenni, ami Isten előtt kedves.

2015. dec. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ki akar itt háborúzni, harcolni? Az ember legfeljebb a saját fikcióival hadakozik.


"Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek. Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű."

2015. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!