Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet ebben helyes út?

Man11 kérdése:

Lehet ebben helyes út?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy lány, az elmúlt időben nagyon közös nevezőn voltunk. Mindketten keresztények vagyunk, de ém az elmúlt időben szégyenletes módon eltávolodtam Istentől. Most a lánnyal nehezen mennek a dolgok, és tudom, hogy Isten tudna nekem jeleket mutatni,és segíteni, hogy ez a lány az aki talán a társam lehetne. De nagyon szégyenletes, amikor arra gondolok, hogy ezzel úgy közeledek Istenhez, hogy közben a lány miatt teszem. Vagy ha úgy vagyok vele, hogy csak követem Istent, és majd egyszer válaszol, akkor is az az egész alapja, hogy én a lányhoz akarok közeledni. A lány egyébként szellemileg nagyon érett, nem érzem úgy, hogy le kéne róla mondanom. De akkor van egyáltalán helyes út?

2015. dec. 19. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak lazán, ne görcsölj. :)


Közeledj a lány felé is, meg Isten felé is, és majd minden szépen alakul. Ha már előre problémázol az egészen, akkor azzal csak nehezíted a dolgodat.

2015. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

igen, közeledjél a lányhoz is meg Istenhez is :) Szerintem ha ez a lány valóban olyan érett mint állítod elmondhatod neki hogy feszít belül téged ez a kérdés, megértő lesz :)


És az ,hogy ez a kérdés téged feszít már önmagában is egy nagy előrelépés :)

2015. dec. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem helyes úton jársz, csak tovább...! :)

Nem baj ha a lány miatt közeledsz Istenhez!

Lehet hogy Isten válasza ez a lány Neked. :)

2015. dec. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem (és elképzelhető hogy Isten szerint is) szinte mindegy, mi, vagy ki miatt közelednél újra Isten felé; ha közeledsz felé, az biztosan helyes út! Azt hiszem hogy Isten, mivel ismer téged, pontosan tudja, mivel lehet téged motiválni, kit milyen úton lehet megérinteni, kit hogyan lehet "felhasználni" a másik, mások érdekében, úgy, hogy az mindenkinek javára, üdvösségére legyen. S ha az út már Önmagában maga a jutalom is részint, azon a kereszténység tekintetében nem lehet csodálkozni.
2015. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, jól esik ezeket olvasni. :)
2015. dec. 20. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!