Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szidják sokan a Jehova...

Miért szidják sokan a Jehova tanúit?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok tanú csak látom,hogy sokan itt nagyon ellenük vannak. De miért hisz minden vallásnak meg van a maga saját fekete foltja. Lehet nekem azért furcsa mert eddig még nem volt negatív tapasztalatom velük, de akkor sem értem, hogy egyáltalán van értelme? Csak azt szeretném megérteni, hogy ní a lényege ennek a harcnak.

2015. dec. 21. 17:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Mert az embereknek semmi sem jó, és akik sebezhetőbbek azokat kezdik ki a legjobban.


Jézus egy alkalommal felrótta az embereknek, hogy


(Máté 11:18, 19) 18 Éppígy eljött János, aki se nem eszik, se nem iszik, mégis azt mondják: »Démon van benne«; 19 eljött az Emberfia, aki eszik is, iszik is, neki meg azt mondják: »Íme! Nagyétkű ember, és a borivás rabja, adószedők és bűnösök barátja.« . . .


Mi nem harcolunk, s ha valaki erőszakos, akkor az helytelenül végzi a feladatát, mert nem tanítják a szolgálati iskolán, a "mindenáron meghallgassanak" elvet.

Az elsődleges célunk a szellemi segítség nyújtás, és Jézus sem mondta, hogy mindenáron beszélni kell,

Azt viszont figyelembe kell vennünk, hogy a gyülekezetben nem egy féle ember van, különbözőek vagyunk.

Van aki könnyen tanul és alkalmaz dolgokat, van aki kevésbé,

De a jó szándék van mögötte, nem az, hogy embereket akar bántani, vagy sértegetni.

Nem egyszerű dolog beszédképesítést szerezni, főleg olyan embernek aki "tanulatlan" egyszerű környezetben nőtt fel, a felfogás, megértés sem egyforma, de a cél közös:


Jézus kérésének elvégzése."


Az a baj, hogy teljesen mind1 milyen köntösbe helyezitek a mondandótokat, vagy mennyire nem vesztek részt bizonyos dolgokban ami helyes, mert a legfontosabb dolgokban viszont a Jehova Tanúi teljes mértékben Lucifert szolgálják, ha tudsz angolul kérlek olvass utána a Jehova, Jahve, Jah neveknek, már a Kereszténység előtti korai időkben is több pogány Istennek volt hasonló neve. Egyáltalán nem vizsgáljátok meg a kapott információkat, hanem csak elfogadjátok a vezető testületet, mint Isten egyedülinek tartott szócsövét, ami egyébként nem igaz, rengeteg bizonyítékokat gyűjtöttek össze független kutatók, és egyértelműen Russell pásztor szabadkőműves volt, okkultizmussal foglalkozó tanítói voltak. Sajnos arról nem is beszélve, hogy teljesen vitathatatlanul többször is a Tanúk vezetői téves világvége jóslatot tettek, amik nem következtek be, és ha erről beszélek én vagy bárki más, azonnal a tanúk a megszokotthoz híven kiforgatják, és körbemagyarázván addig csűrik csavarják a mondandójukat, hogy a vége az, hogy az nem teljesen így volt, mert ilyen nem történt, meg az emberek félreértettek dolgokat stb, ugye ezek azonnal az első amivel védekezni próbáltok, próbálnak? A következő, a folytonos áldozat szereppel való azonosításotok, a fentebbi kommentemben, hogy számtalan másik Istent követni próbáló emberrel is hasonlóan tesznek, de az eszetekbe sem jut, hogy veletek van a baj. Igen és innen következik a következő szörnyű dolog, hogy azokat akik kiválnak a szervezetből azokat hitetlennek, sátán követőjének, démon fajzatnak tartanak a szervezet tagjai, mindenféle vizsgálat nélkül elfogadjátok a vezető testület döntését, és képesek vagytok kiközösített leginkább Pál apostol leveleire hivatkozván a későbbiekben hitehagyottnak tekinteni, mondhatom, nagyon Krisztusi viselkedés ez. Sajnos ezernyi más dologról lehetne még beszélni, előre is köszönöm a lepontozásotokat, mindig megerősítetek küldetésemben vele, hiszen tudom, hogy ilyenkor beindul a védelmi mechanizmuszok amiről már oly sokszor beszéltem. Üdv.

2015. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

"ha tudsz angolul kérlek olvass utána a Jehova, Jahve, Jah neveknek, "

Nem kell ahhoz angolul tudni, mert magyarul is több forrás van, ami leírja mi a jelentése. Nem tudom te milyen anyagot olvastál, és mi bizonyítja, hogy az igaz. A másik meg, hogy tény, hogy a Biblia Istenének neve a Jehova v. Jahve v. Jah. Még a suliban is tanultuk a történelemórán, hogy a Zsidók Jehovát imádták.

2015. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ezek szerint, a valamikori nép az ördögöt imádta.


Egyébként is ahogy az előttem szóló mondta, ilyen nevű Istent egyetlen nép mondhatta magáénak, és ezt sok akkor élt nem Izraelita is elismerte és csatlakoztak ehhez az imádathoz.

s azt pedig mindenki tudja, hogy az igaz Istent ez a nép képviselte.


Jahve név jelentése:

Én idézem elő, hogy legyen, történjen.

már pedig Sátán nem tud teremteni, csak Jahve, vagy ha úgy tetszik Jehova.

2015. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nincs rá okunk hogy bármiért is szeressük őket.Erőszakosak és olyan dolgokat hirdetnek amikről gőzük sincs.Ha ismernéd a Bibliát hát nagy ivben kerülnéd őket az egyszer biztos.
2018. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!