Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan miért utálják a Jehova...

Sokan miért utálják a Jehova tanuit? Neked volt olyan rokonod, ismerősöd aki mondjuk Jehova tanúja lett és megváltozott (pl. eltávolodott a családtól, haveroktól, nem vett részt közösségi életbe, stb. )

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok! Vagy h nektek miért van rossz véleményetek/tapasztalatotok a Jahovákkal, Szcientológia egyházzakl, vagy adventistákkal, stb

2013. szept. 12. 20:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Jehovákkal főleg a térítés volt a baj, volt, hogybekamuztam, hogy buddhista vagyok, erre a faszi: "Nem baj!" És folytatta tovább... Szóval pl. a mormonok sokkal konszolidáltabban is meg tudják oldani. Igaz, mostanában a Jehovákkal sem nagyon találkozom (itt mellettünk van egy elég nagy központjuk, ahol kb. 2-3 havonta össze szoktak járni, gondolom ezért nem zaklatják a szomszédságot), egyébként, ha épp gyülekező van, akkor is csak a a buszokból, autókból, meg öltönyös családokból/csoportokból lehet tudni. Szcientológiáról eddig jót nem hallottam, ugyanakkor van ismerős, ahol van a családban, és alapvetően elég normálisnak tűnnek (ismerős pláne - igaz, ő nem is tag). Mormonokról van még egy érdekes sztorim, egy faszi leszólított, hogy adjak már pénzt buszjegyre, mert koncertje lesz a gyerekének, és nem tud lemenni. Adtam, majd megkérdeztem, tényleg erre kellett-e neki, mire önérzetesen előkapott egy zöld gyűrűt, és kijelentette, hogy "Nem szoktam hazudni!" Mint kiderült, a gyűrű a mormonoké, szóval így ez alapján akár korrektek is lehetnek... (Fenntartva, hogy én magam semmilyen egyháznak nem vagyok tagja.)
2013. szept. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Nekem közeli rokonom lett Jehova tanúja.

Egyszer ő vigyázott rám, és anyám megkérdezése nélkül elvitt gyülekezetbe (még kiskorú voltam).

Aztán persze elmondtam anyámnak, erre persze anyám begurult, a rokonom meg azt kérdezte, miért mondtam el.

Erre azt feleltem, hogy mintha írna valami olyasmit a Biblia, hogy ne hazudj. Erre azt felelte, hogy na jó, de létezik "kegyes" hazugság is. Mi van?????

Amúgy a gyülekezetben elénekeltek vagy két zsoltárt meg imádkoztak egyet, ez kb. fél óra volt, a többi másfél órában azt gyakorolták, hogyan térítsenek, szituációs játékokon keresztül.

Meg ez a rokonom még levelet is írt, pedig már évek óta nem tartjuk a kapcsolatot, hogy térjek meg, meg ilyenek.

Sajnos a gyerekét is bevonta a gyülekezetbe, és vallják, hogy nem adnak vért. Megkérdeztem, és akkor se adnának, ha a gyerekük vérezne el, mert ez "isten ellenes".

Na nekem ennyi elég is volt belőlük.

2013. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer egy csomagot vártam. Nagyon vártam. Egyszercsak csöngettek. Szaladok ki, mint az őrült, boldogan. "Végre megjött a napok óta várt csomagom! Végre itt van!"- gondoltam közben. Nagy mosollyal nyitottam ki a kaput, hogy átvegyem a csomagom. ÉS A JEHOVA TANÚI VOLTAK!
2013. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
a csomagban?
2013. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 intrepid ***** válasza:
91%
#2: Nem adnak, és nem fogadnak el vért. No comment.
2013. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
# 5/5 Időpont ma 21:18 Ez gáz... akkor haljon meg a gyerekük is ha a vérdonor lenne a megoldás... pffff -.-"
2013. szept. 12. 21:34
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A Jehovákkal kapcsolatban nem tudok újat írni, előttem már megírták.

A szcientológia még náluk is rosszabb. Több nyugati országban betiltották a működésüket. Többnyire gazda, befolyásos, valamilyen tudományban jeles embereket szerveznek be. Akiktől a pénzüket is elszedik. Sőt, belépéskor mindent kiderítenek róluk, sőt elmondatják velük, amit titokban tartanának. Kilépni tőlük csak nagyon kevés embernek sikerül. Sakkban tartják őket a beszerezett, kompromittáló dolgaikkal.

Legfőbb tevékenységük a Pszichiátriák feljelentgetése. Az az elvük, hogy a betegeket nem szabad gyógyszerrel kezelni, kórházban tartani, hanem haza kell őket engedni és a családjuk gondoskodjon róluk.

Az öcsém súlyos skrizóeffektusban szenvedett. Egy oercig sem lehetett felügyelet nélkül hagyni, mert nem volt képes kontrolllni a tettit. Volt, olyan eset, hogy aíg a kertben voltam, főzni akart. A meggyujtott gázra egy műanyag tálban tésztát tett. Szerencsére időben bértem, így nem gyulladt fel a lakás.

A gyógyszerekkel néhány hónapig elviselhető volt az állapota, de évente 3-4-szer kórházi kezelésre szorult.

Egy alkalommal meglátogattuk a lányommal a kőrházban, ahol két szcientológus megszólított., Erőszakosan arra akartak rábeszélni, hogy jelentsük fel az orvost, amiért gyógyszerezi a betegeit.

Még rágondolni is rossz, hogy akadhat valaki, aki hallgat rájuk.

2013. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 nagylzs ***** válasza:
25%

Ez már volt. Talán nem is egyszer. Pl.:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. szept. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Egy gyerekkori barátnőmet, akivel gyakorlatilag együtt nőttünk fel, a JT-k miatt veszítettem el, mert ő és a családja nem tudták feldolgozni azt, hogy én más keresztény felekezetben gyakorlom a hitemet, jóllehet én tiszteletben tartottam az övékét, és tökmindegy volt nekem, hogy hívők-e egyáltalán.

Két kedves ismerődöm is csatlakozott a JT-khez, azóta nem is köszönnek.

Van egyébként pozitív tapasztalatom is, volt egy JT osztálytársam gimiben, legjobb barátomnak azért nem mondanám, de jó haverok voltunk, jól kijöttünk, abszolút pozitív véleménnyel vagyok az illetőről, kedves, megbízható, őszinte srác volt, akire mindig lehetett számítani. Nem ünnepelte a karácsonyt meg ilyesmi, de ez engem személy szerint nem zavart. A vele való pozitív kapcsolatomat érdekes módon az sem lehetetlenítette el, hogy jómagam egy másik keresztény felekezetnek vagyok aktív tagja.

Vele sosem próbáltuk megtéríteni egymást, nem erőltette rám a hitét és nem akadt ki azon, hogy ünneplem a karácsonyt, sőt, jókat tudtunk beszélgetni mindenről, még a Bibliáról is.

2013. szept. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 KZitus ***** válasza:
8%

Szervusz


Az, hogy sokan(de nem mindenki), nem szeretnek minket Jehova Tanúit, bibliai jövendölés, mert olyan munkát folytatunk, amit Sátán szeretne megakadályozni. De mivel nem tudja, és soha nem fogja tudni megakadályozni, mert ezt a munkát Jézus támogatja napjainkban, ezért mindent megtesz, hogy elkedvetlenítse Isten szolgáit. Erről a Jelenések(12,17) könyve ír:

"És haragra gerjedt a sárkány az asszony ellen, és elment, hogy háborút viseljen a magvából megmaradtak ellen, akik megtartják az Isten parancsolatait, és akik ragaszkodnak a Jézus melletti tanúskodás munkájához."


Pedig elég lenne a Tanúknak csak annyit mondani, illedelmesen, hogy "köszönöm, engem ez nem érdekel", és elmennének. Ha pedig zavar az, hogy egy idő múlva újra jönnek, szólni nekik, EBBE a lakásba, HÁZBA többé ne csöngessenek be. Ők tiszteletben tartják az Istentől kapott szabad akaratot.

Nem az a tisztességes, ha csak udvariasságból hetekig járassák (fárasszák) őket fölöslegesen. Ez alatt idő alatt talán egy olyan egyént találhatnának, aki éhezi az isteni tanítást. Ha így tennének akiket nem érdekel az üzenetük, a maguk módján felebaráti szeretetet mutatnának a másik ember iránt.


Nem tudom, hogy te, aki kiírtad kérdést, kereszténynek vallod-e magadat? De a keresztények vallási hovatartozástól függetlenül, nem utálják egymást. Egyetértesz velem?


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!