Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor, hogy kell elképzel...

Most akkor, hogy kell elképzelnem Jehova Tanúi szervezetét?

Figyelt kérdés

A Társulat vezetősége úgy értem, hogy a "hű és bőlcs rabszolga" vagyis le egyszerűsítve direkt rabszolgái Jehovának, igaz?

De mi a helyzet a hívekkel, ők kinek a rabszolgái, a Társulaté a Szervezeté?- mert ez nekem így jön le.

Vagy ők is Jehova rabszolgái?

Vagy Jehova=JW.org?

Az, hogy a Társulat Vezetősége valamilyen misztikus módon tartja a kapcsolatot Jehovával, tegyük fel elfogadom, de a hívekkel mi a helyzet ha őket nem tőlti be a Szentszellem?

Nekem elég nehéz ezt összehozni.



2015. dec. 22. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

allításuk szerint vezetőket 1919-ben Jézus krisztus közvetlenül és személyesen nevezte ki az apostlok utódainak, egyedüli hiteles keresztény vezetőknek akik nélkül nincs üdvösség, és mindig Istentől ihletettek


az "átlag" jehova tanúja bár alapvetően csak Jehovának tatozik komolyabb tisztelettel, mégis mindenben köteles hallgatni a vezetőkre és tökéletesen egyet érteni velük, hiszen aki velük nem ért egyet közvetve Jehovával nem ért egyet


hogy az 1919-es kinevezés vagy a kommunikáció hogy történik arra arra számos esetben kérdetünk már rá itt gyakoin, én az utcán is, kitérőválaszokon kívül semmit nem kaptunk még

2015. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért nem folytatom, mert nem látom értelmét,
2015. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindennek van értelme...még annak is ha el fin-gom magam, mert ha nem teszem akkor könnyen bélcsavarodást kaphatok.

Tehát annak is lenne értelme, hogy folytasd, csak gondolom azért nem teszed mert még te sem tudod valójában, hogy hogy is van ez. :)

2015. dec. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KZitus ***** válasza:

Szia


Sehogy ne képzeld el, mert csak olyan ""mix" jön ki belőle, mint amit összefoglaaltál, de aminek semmi de semmi értelme.

Viszont ha őszintén érdekel a válasz, tanulmányozd velük a Bibliát, és magadtól rájössz egy idő múlva.

2015. dec. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj, ha valamit nem tudsz elmagyarázni tanú.
2015. dec. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!