Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rengeteg ilyen agresszív...

Rengeteg ilyen agresszív vallásos emberrel találkoztam. Honnan szedik ezeket a baromságokat?

Figyelt kérdés

Mind élőben, mind interneten beszéltem már ilyen emberekkel.

Volt, aki hálás volt egy természeti katasztrófáért istennek, megköszönte neki, mert biztos volt rá oka. Volt, aki a 9/11es katasztrófáért is hálás volt. Mert azok az emberek megérdemelték. Mindig hallani, mennyire jó dolgokat csinált isten,de arról sosem hallunk, mi oka volt a szörnyű betegségek megteremtésére, amik ártatlan embereket támadnak meg, miért születnek kisbabák úgy, hogy 10 perc múlva már meg is haltak. És a vallásos emberekben nem értem, ha annyira szentnek hiszik magukat, hogyhogy néha bennük van a legtöbb gyűlölet, akár más vallásokkal, más nézetekkel, más népekkel, más szexuális beállítottságú vagy nem-hívő emberekkel kapcsolatban? Mi jogosít fel valakit arra, hogy engem elítéljen születésem pillanatában, rámragassza hogy bűnös vagyok, csak mert valaki akihez semmi közöm, anno kiváncsi volt valamire, amit joga volt tudni? Miért kéne gyónnom, ha lefeküdtem a barátommal, ha szeretem? Talán nem házasodunk majd össze. És? Nem szerezhetek tapasztalatot? Ha mindent isten teremtett, miért nem szól a Biblia a földön kívüli életről? Miért van az egész könyvnek olyan formája, mintha a 2000 évvel ezelőtti, behatárolt tudású emberek írták volna, mert nem tudták mással magyarázni a világot?


2016. jan. 2. 12:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

"Ha mindent isten teremtett, miért nem szól a Biblia a földön kívüli életről?"


A Biblia az erdei vöröshangyáról sem ír egy árva szót sem, mégis létezik. :-)


Azt javaslom, légy kicsit tájékozottabb, nem is a vallás témájában, hanem csak úgy, az európai kultúrában, hiszen az egész európai kultúrkör a kereszténységre épül.

2016. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

"miért születnek kisbabák úgy, hogy 10 perc múlva már meg is haltak."


Azért, hogy ne kelljen végigcopniuk még 80 évet az életben.

2016. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan,hogy a buszon utaztam, nagy vihar volt és előttem két öregasszony beszélgetett,vagyis kiabált és azz egész busz ezt hallgatta:

1. öregasszony: Ez a vihar isten büntetése

2. öregasszony: Igen, megharagudott a bűneinkért, meg hogy az emberek vétenek a 10 parancsolat ellen

1. öregasszony: Aki vét a 10 parancsolat ellen azt meg kellene ölni

2. öregasszony: Igen úgy van!

2016. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13.:

Picit kamugyanús a történeted, de lelked rajta!

Viszont ez a két öregasszony pont rávilágít az előző válaszomban felvetett egyik kérdésre - hívők voltak, vagy csak annak hiszik magukat.

Egy hívő ugyanis tudná, hogy a 10 parancsolat egyik legfontosabb parancsa a "Ne ölj!".

2016. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
gyengusz, 13-aska, nagyon - menj fülorvoshoz.
2016. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
22%

Elég rossz környezetben élsz, hogy vallásos emberek hálát adnak a tragédiákért. Vajon nem azért adtak-e hálát, hogy őket ezek elkerülték?

Ha pedig házasság előtt lefekszel a barátoddal, akkor lehet, hogy nem fogtok összeházasodni, és te ott maradsz egyedülállóként a babával.

Behatárolt tudásúak voltak, de még ma is behatárolt a tudásunk, pedig sokkal többet tudunk.

Ádámnak és Évának pedig nem volt joga enni a jó és a rossz tudás fájáról. Hogy emiatt mi is bűnhődünk? Isten kollektívan ítél.

2016. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Minden nagyobb embercsoport kitermeli az ilyen embereket, függetlenül attól, hogy mik a csoport irányelvei. Nem kell törődni velük, bolond likból bolond szél fúj.
2016. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 szp72 ***** válasza:
68%

A történelem annyi hülye agresszív ateistáról tud. S itt az interneten is írt már be jó néhány vadbarom. Egyik például azt javasolta, hogy bizonyos szektakövetőket fel kéne akasztani, ivartalanítani, deportálni de minimum elvenni tőle a gyerekét, mert megengedhetetlen az a szülői magatartás, hogy a varázslós játékok helyett kerékpározni menjenek.


A hülye és agresszív vallásos emberek léte még nem jelenti, hogy mindegyik olyan vagy hogy az ateisták között ilyen nincs. Ennek a belátására szerintem nem kell sok ész, de ezek szerint van aki nélkülözi.

2016. jan. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kérdező ,szerintem te a West Boro neo-protestáns szekta tagjaival beszélhettél.
2016. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!