Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi nálatok mennyi...

Jehova tanúi nálatok mennyi ideig tartott a Biblia tanulmányozása? Fontos! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Kértem Biblia tanulmányozást,lett is tanitóm eddig hetente egy alkalommal keresett fel,és minden alkalommal két órát tanulmányoztunk.Most az Öromteli Üzenetek Istentől füzet második lapján tartunk.Én úgy gondoltam,hogy maximum kéthónap alatt végezni fogunk.A JW.org oldalon az van hogy történhet személyesen,interneten és telefonon.

- Nálatok mennyi ideig tartott ?

- kérhetek-e inkább internetes Biblia tanulmányozást ? Ha igen az skypon zajlik ?

- Kérhetek-e több időt ? Vagy heti több alkalmat ?

Válaszaitok fontosak számomra !



2015. júl. 27. 15:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
63%

ne haragudj, az nem bibliatanulmányozás. egy folyóiratot tanulmányoztok.


hivatalosan a bibliatanulmányozás, bármilyen furcsa, egysárga zrt kiadványból zajlik, melynek a címlapján vanegy biblia, a címe pedig: mit tanít valójában a biblia?


ezek után még egy könyvet át lehet tanulmányozni, a közeledj Jehovához című könyvet.


mindkettő több száz oldalas könyv.


jó esetben fél év, ismerek olyat, akinek 4 évig tartott.


miért sietnél annyira? ez nem lóverseny.


a keresztelkedők, akik áttanulmányozzák ezeket, semmit sem tudnak a szervezetről, a CÉGRŐL, amihez csatlakoznak, habár a 2. keresztelkedési kérdés arra vonatkozik.


javaslom, most nézz utánna ennek a zártkörűen működő részvénytársaságnak, a wachtower inc-nek, amíg megteheted. ha már tanú leszel, megszabják, miknek és hol nézhetsz utánna.


erre az esetre különösen igaz:


lassan járj, tovább érsz.

2015. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
36%

kérhetsz több időt, és több alakalmat is.


fontosnak tartom elmondani, hogy a tanulmányozás alatt egy többedjére átdolgozott bibliát használnak, de csak arra, hogy alátámasszák a mit tanít könyv állításait, sok esetben látszólag odapasszoló bibliaversekkel, amit valójában megerőszakolnak azzal, hogy kiragadják a szövegkörnyezetéből.


szíved joga azt tenni, amit akarsz, kívánom, hogy megismerd Jézust, és szabaddá válj mindenféle emberi befolyástól. föleg olyanoktól, akik uralkodni akarnak a hited felett, és belemagyaráznak, sőt hozzátesznek, sőt elvesznek az írásokból.

2015. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
20%

hallottam már skype-on vezetett bibliatanulmányozásról, igen. az értéke kb a nullával egyenlő. semmi személyes kapcsolat, nem látjátok egymás valódi reakcióit.


de, mindent a létszámnövelésért, és a befolyó adományok növeléséért, és az óraszámért, meg a dícsőségért: van ilyen, kérhetsz ilyet is

2015. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 KZitus ***** válasza:
9%

Szervusz


Kérdéseid egyre több kérdést vetett föl bennem.

Az egyik az, ezeket a kérdéseket miért nem teszed föl annak, aki tanulmányoz veled? Hidd el, vele is lehetsz ennyire őszinte.

2015. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Olvasd el ezt a történetet:


"Azok annakokáért, minekutána bizonyságot tettek, és hirdették az Úrnak ígéjét, megtérének Jeruzsálembe, és a Samaritánusoknak sok falujában prédikálák az evangyéliomot. Az Úrnak angyala pedig szóla Filepnek, mondván: Kelj fel és menj el dél felé, arra az útra, mely Jeruzsálemből Gázába megy alá. Járatlan ez. És felkelvén, elméne. És ímé egy szerecsen férfiú, Kandakénak, a szerecsenek királyasszonyának hatalmas komornyikja, ki az ő egész kincstárának felügyelője vala, ki feljött imádkozni Jeruzsálembe; És visszatérőben volt és az ő szekerén ül vala, és olvasá Ésaiás prófétát. Monda pedig a Lélek Filepnek: Járulj oda és csatlakozzál ehhez a szekérhez! Filep azért oda futamodván, hallá, amint az Ésaiás prófétát olvassa vala. És monda: Vajjon érted-é, amit olvasol? Ő pedig monda: Mimódon érthetném, ha csak valaki meg nem magyarázza nékem? És kéré Filepet, hogy felhágván, üljön mellé. Az írásnak helye pedig, melyet olvasott, ez vala: Mint juh viteték mészárszékre, és mint a bárány az ő nyírője előtt néma, azonképpen nem nyitotta fel az ő száját. Az ő megaláztatásában az ő ítélete elvétetett, az ő nemzetségét pedig kicsoda sorolja el? mert elvétetik a földről az ő élete. Felelvén pedig a komornyik Filepnek, monda: Kérlek téged, kiről mondja ezt a próféta? Magáról-é, vagy más valakiről? Filep pedig száját megnyitván, és elkezdvén ezen az íráson, hirdeté néki a Jézust. Mikor pedig menének az úton, jutának egy vízhez; és monda a komornyik: Ímhol a víz: mi gátol, hogy megkeresztelkedjem? Filep pedig monda: Ha teljes szívből hiszel, meglehet. Az pedig felelvén, monda: Hiszem, hogy a Jézus Krisztus az Isten Fia. És megállítá a szekeret; és leszállának mindketten a vízbe, Filep és a komornyik; és megkeresztelé őt. Mikor pedig a vízből feljöttek, az Úrnak Lelke elragadá Filepet; és többé nem látta őt a komornyik, mert tovább méne az ő útján örömmel." Csel 8:25-39


Majd vesd össze azzal, amit neked tanítanak! Nem sok hasonlóságot fogsz felfedezni...

2015. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Barátom


ha ezt valóban így gondolod, akkor érthetetlen számomra, hogy miért nem a jw.org honlapon teszed fel ezt a kérdést?

vagy miért nem azt a személyt kérdezed, aki beszélget veled ezen alkalmakkor.

mert itt az ilyen kérdéseket támadás és megvetéssel teli válaszok követik, ami által kimutatják némelyek a "keresztényi" mivoltjukat.


egyébként pedig nem vagyunk egyformák,

minden embernek mások a képességei, körülményei.

A gyakori kérdések nem a Tanúk hivatalos honlapja,

2015. júl. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
79%

aha. 52%-os arra utal, hogy az etiópnak nem kellett wachtower zrt-s ihletetlen kiadványokat tanulmányozni fél évig, majd megfelelni 120 kérdésre, 3 hónapig kereszteletlen hirnökként házról házra tukmálni a nem ihletett kiadványokat, hogy megkeresztelkedjen. elég volt hallania Jézusról, és egy kis vízben megkeresztelte fülöp.



mert, kérdező, a tanulmányozás nem elég a keresztelkedéshez: keresztelkedés előtt 120 kérdésre kell felelned, hogy kereszteletlen hírnök lehess: ezek után mehetsz csak "szervezett keretek között" házról házra... bizony, 3 hónapnyi kereszteletlen hírnökség után keresztelkedhetsz csak meg...


ezt majdnem elfelejtettem, köszi 52%-os.

2015. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
42%

kedves kérdező


kérlek, alaposan figyeld meg a 6-os választ. barátjának szólít, pedig nem is ismer.


(a tanúk az érdeklődőket, tanulmányozókat az Igazság Barátai néven illetik. a többiek világiak, semmi emberek.)


szóval, kérlek, figyeld meg a válaszát.


"mert itt az ilyen kérdéseket támadás és megvetéssel teli válaszok követik, ami által kimutatják némelyek a "keresztényi" mivoltjukat."


megfigyelted-e, hogy pont ő cselekszi azt, amit másra akar kenni?


egyből leminősit mindenki mást.


vicces, hogy úgy állítja be a jw.org honlapot, mintha OTT LEHETNE KÉRDEZNI.


a tanúknál örök szabály: kérdezni csak a pódiumról szabad.


majd ha megkeresztelkedsz, rájössz, miről beszéltem.

a jw.org honlapon nem lehet kérdezni.


de a 6-os válasz szerintem 100%-osan alátámasztotta, amit mondtam: máris korlátozni akarta 2 tanú is a sajtószabadságodat:


kzitus és fehér szappan is a jw.orgra irányított. mert ezt a fórumot nem jó helynek ítélték meg a számodra.


mire megkeresztelkedsz, már szerintem működni fog az a szoftver, ami megakadályoz majd téged abban, hogy bármilyen olyan TARTALMÚ honlapot meglátogathass, ami a zrt-vel szemben kritikus.


a zrt a saját kiadványai egy részét is hitehagyottnak bélyegzi, mert az örtoronykönyvtárban csak 1980-ig visszamenőleg keresgélhetsz a kiadványok között. szerinted miért? hisz 1874 óta jelenik meg ez a kiadvány az örtorony zártkörűen működő részvénytársaság kiadásában, mint ezt minden örtorony első belső oldalán, a kisbetűs részben megtalálod.


szerinted mi az oka, hogy 106 évnyi kiadványt nem vizsgálhatsz meg?


miközben téged majd a vallások múltjának megvizsgálására buzdítanak?


ezt nevezik úgy, hogy KETTŐS MÉRCE.

2015. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Kár hogy nem iratok időpontot :( pl azt ,hogy nálam 1-hónap alatt megtörtént.Erről a "házról-házra járásról" én úgy tudtam hogy önkéntes alapon működik...Úgy érzem most ,hogy két tábor van.Azok akik Jehova tanúi gyülekezetbe jártak és valamiért kiléptek.És egy másik tábor aki most is jár a királyság termekbe.Nem értem,hogy miért cégről "zrt ről" van szó ?!
2015. júl. 27. 17:14
 10/40 anonim ***** válasza:
59%

Most nem szólítalak "barátomnak" mert úgy látszik halálos bűnt követtem el.

az előttem szóló, már leve elítélt pedig fogalma sincs mire gondoltam,

Én nem minősítek senkit, mindössze leírtam az itt olvasottak alapján némelyek reakcióit. bár lehet hogy ezzel számára már ezt így lehet venni.


Mivel itt élünk a világban, ezért hogy jogilag biztosítsuk keresztény életünket, nyilván egy megnevezés alá került Jézus követőinek élete.

Régen nem voltak ilyen megnevezések, mivel nem is volt ilyen felfogás,

Sajnos szomorúan olvasom, hogy alig elkezdett hozzá szólásomat, azonnal támadással, és rosszindulattal ruházzák fel szeretett embertársaim.

sebaj, joguk van hozzá. ettől még nem veszítem el örömömet ebben a beszélgetésben. :)


/s nem fehér szappan, rosszul fordítottad)


ez emlékeztet Keresztelő Jánosról, és Jézusról alkotott véleményekre.

az akkor élt emberek is találtak hibát, ha nem egyezett az elképzelésükkel.

Jánost démonosnak nevezték, Jézust pedig nagy étkünek és Bűnösök barátjának.


mai modern nyelvezettel élve, ha van rajta sapka az baj, de ha nincs akkor is baj,

nem lehet az emberek kedvére tenni.

2015. júl. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!