Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ítélik el egyes buddhist...

Miért ítélik el egyes buddhisták az ezotériát, Coelhót, spirituális energiákat?

Figyelt kérdés
Nem vagyok buddhista, csak kíváncsi, hogy érvelnek régebbi vágású buddhisták (ha van itt ilyen) az urbánus buddhizmus ellen.

2016. jan. 5. 18:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

azért van ez mert a new age meg az egész jelenség amit te urbánus buddhizmusnak hívsz olyan mint egy híg trágya emésztetlen rizseszemekkel, zavaros, undorító és nevetséges, az egészet nem lehet dokumentálni mert kb valaki részegen vagy befüvezve egy haverjával elkezd filozofálni miközben a csillagokat bámulják abból holnap már lesz egy könyv ami az "urbánus buddhisták" épp aktuális "hűűűűűűdenagyon bölcs" könyve lesz, tök rendszertelen és ellentmondásos az egész, még két hasonlóan gondolkodó embert sem fogsz találni, mégegyszer mondom ez nem vallásosság, ezek csak termékek, ugyan úgy mintha polcról válogatnád a hited


persze itt gyakran hivatkoznak rá ,hogy ősi meg minden ,de egy kicsit műveltebb ember vagy aki csak érdeklődik a történelem ilyen ágazatainak irányában hamar rájön mekkora összelopkodott semmi alapja bullshit az egész, és nem ősi dokumentum került elő hanem valaki beleolvasott mondjuk a Zohárba és elplagizált valamit


képtelenség erről komoly filmet csinálni vagy könyvet írni


olyannyira nincs egység és mélység az ilyen emberek között, hogy több kisérlet is volt ,h pl az álltalad is kedvelt Coelho gyakran hazsnálsz szavait véletlenszerűen keverték össze és helyezték egy mondatba, aminek a ragozása már adott volt, így létrejött egy ál-Coelho idézet, és megkérdeztek ezer rajongót, hogy mit gondol erről vajon ez egy ilyen kamu idézet vagy eredeti, mélynek találja e stb, persze ezt több ilyen csoporttal és rengeteg kérdéssel, és az lett az eredmény hogy kb képtelenek megkülönböztetni


tehát Coelho annyira értelmeseket mond, hogy egy számítógép véletlenszerűen kevert szavai is ugyan annyira értelmesek


a scientológia ellenben egy nagyon konkrét szekta, amit komolyan lehet, sőt kell is venni

2016. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"akkor milyen az urbánus buddhista?"


Semmilyen. Nincs olyan, hogy urbánus buddhista, ezt próbáljuk már egy ideje ketten is elmagyarázni. :)


Amiről te írsz, az ugyan létező jelenség, de KÖZE NINCS a buddhizmushoz.


A buddhizmusnak létezik számos ágazata, de ezek közül EGYIKNEK SINCS KÖZE ahhoz ahhoz a new age-s, ezoterikus személetmódhoz, amiről írsz. Sőt, a buddhizmus ezekkel pontosan ELLENTÉTES tanítást vall.

2016. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem buddhizmus már ez a new age ág, de pár év múlva szerintem többen fogják követni ezt mint a buddhizmust, és az emberek azt fogják hinni, hogy ez a buddhizmus. Nekem is először new age arcok beszéltek arról, hogy is van a lélekvándorlás a buddhizmusban, aztán később utána olvastam és kiderült, hogy baromságot mondtak nekem. Azzal, hogy azt írom "urbánus buddhizmus", már különbséget teszek, és állást foglalok amellett, hogy ez nem arról szól amiről szólnia kéne, de mondhatnám azt is, hogy kamu buddhizmus viszont igazából ez nem kamu, hanem az eredeti vallás beteg gyereke, ami lassan nagyobb lesz mint az anyja. Ezért lenne róla érdemes beszélni/elemezni.


Igen a szcientológia egy globális méretű átverés.Coelho (nem kedvelem, egy szóval se mondtam, de vicces amit írtál róla :D ) Tolle meg a többi, nem beszélve a kis csoportokról ahová x összegért mehetsz "meditálni" nem ugyanilyen átverés?

2016. jan. 6. 16:16
 14/16 anonim ***** válasza:

pontosan, meg "intenzív spirituális tanfolyam 50000FT/fő" látod, ez csak egy termék, persze jóval olcsóbb mint egy értelmes vallás, hisz ez csak 50000ft és már azt hiheted mekkora nagy megvilágosodott valaki vagy,különleges és titkos tanok beavatott és értő tudója, tehát takarodjon az összes csicska az utadóból, és ez csak 50K! Mennyivel kevesebb mint pl hogy "...tagadja meg önmagát, és vegye fel naponként a maga keresztjét"


persze valamilyen szinten minden vallásos közöség a híveiből él, egy nyugdíjas klubb is a tagjai adományaiból él ez kikerülhetetlen ,de szerintem könnyen érzékelhető a különbség, hogy pl egy templomban kint van egy adománydoboz, meg a között hogy 50000ft/fő

2016. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A vallást/megváltást semmilyen formában nem elegánst árulni/pénzt kérni érte, arra ott vannak a reklámok. Vannak templomok amikbe belépőt kell fizetni. De ott a dúsgazdag Vatikán, szerintem Jézusnak nagyon nem tetszene.
2016. jan. 6. 16:53
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia! Gyorsan leírom, hogy engem mi taszít ezekben személy szerint (és itt most csak a saját személyes álláspontomat mondom, nem a hivatalos, "buddhista álláspontot", ha van ilyen).


Az ezotériában engem nagyon zavar, hogy egyfelől üzletet csinálnak belőle folyamatosan (gondolok itt olyanokra, mint a betelefonálós, "pénzenergia műsorok" és egyebek), valamint, hogy az az ezotéria, amivel manapság lehet találkozni, csak nagyon minimálisan kapcsolódik ahhoz a dolgokhoz, amiknek évezredes hagyománya van. Sok esetben azt tapasztalatom, hogy azok, akik minden mondatuk mögé odaírják, hogy áldás, vagy szeretet, a leggyűlölködőbbek azokkal, akik nem értenek velük egyet, és ezt az egész ezotéria-dolgot csak egyfajta felvett pózként művelik, vagy, ami rosszabb, ebbe menekülnek a valós életük problémái elől.


Ami Coelhot illeti: rossz írónak tartom, aki a mellébeszélést a legmagasabb szintre fejlesztette. Tulajdonképpen semmi újat nem ír le, viszont amiket leír, azokat igyekszik olyan stílusban tenni, mint ha az valami exegézis lenne. Természetesen tudom, hogy ő ebből él, és ha ennél komolyabb dolgokkal foglalkozna, akkor azt a tömegek aligha olvasnák, de valahol elszomorít, hogy ez a fajta szellemi felületesség mennyire kelendő.

2016. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!