Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért hívják...

A keresztények miért hívják az istenüket "Az Istennek"? Van neki neve is, Jahve/Jehova (JHVH/YHVH).

Figyelt kérdés
Számos vallás van a világon és mindegyik teista vallás az istenét a nevén hívja, és az isten szó egy jelző, kategória, nem. Csak szerintem beképzelt a keresztények részéről, hogy "Az Istennek" hívják az istenüket? Mondjuk ez nem meglepő azután a magatartásuk után, hogy mindent "Gonosz", ami nem keresztény meg jézusi. Őszintén szólva nem találkoztam még kirekesztőbb, beszűkültebb vallással, közösséggel, csoportosulással.

2016. jan. 7. 12:57
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
És álszentebbel sem. Eleve nem értem minek vallanak olyan elveket, amiket képtelen betartani és kb. a rögös ellentettje, ahogy cselekszik a hívők nagy része. Más vallásoknál (leszámítva a szintén ábrahamita judaizmust és iszlámot) azért vannak bizonyos elvek, mert azokkal értenek egyet a hívők és úgy is élnek.
2016. jan. 7. 13:00
 2/47 anonim ***** válasza:
82%

Amikor iskolás voltam, akkor is volt hogy mondtam az osztálytársaimnak, hogy a tanár azt mondta hogy... Illetve a tanárt is Tanár Úr/ Tanárnő megszólítás illette.

Nincs ebben semmi tiszteletlen, sőt épp hogy azt mondod, hogy AZ Isten. Tehát nem egy isten a sok közül, hanem AZ egyetlen Isten.


Amúgy ha nekem nem hiszel, Biblia sem mindig Jehovát mond, hanem x féleképpen szólítja meg Istent, csak a magyar fordításban több változat is csak simán Úr vagy Isten.

2016. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim válasza:
80%

A JHVH szó héberült azt jelenti, hogy VAGYOK. Elég érdekes lenne ha Vagyoknak hívnánk az Istenünket. Továbbá a 4. parancsolat azt mondja, hogy Ne mond ki Istenednek a nevét hiába! Ezért nevezik Elóhimnak vagy Adonaj (Úr)-nak a zsidók. Ez csak sima praktikai megoldás.

És miért ne hívhatnák Istennek az istenüket a zsidók és a keresztények? Azt vallják, hogy egyetlen isten van. Ebből kiindulva minek kellene nevet adni annak amiből csak 1 van???


A másik megnyilvánulásodra válaszolva pedig annyit tudok mondani, hogy bizony sajnos vannak akik szöges ellenétét csinálják annak amit vallanak. De ez hagy legyen már az ő bajuk. Majd Isten elszámol velük. Téged miért zavar? Az zavar ha egy ateista azzal szitkozódik h ÚRISTEN? Mert ez pont olyan!!

2016. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
82%
Mi van? elgurult a gyógyszered? Ekkora ökörséget még itt is a leeresztett gyakorin is ritkán látni.
2016. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
70%
Én Jézusnak hívom.
2016. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:

Első vagyok és most olvasom a kérdésed többi részét...


Erre mégis mit kellene reagálnom (tekintve hogy semmi konkrétumot nem mondasz, csak egy adag dühös indulat)?

Az a sejtésem, hogy nem ismered az Evangéliumot, hanem a fejedben él valami zavaros kép az egészről... Ez persze nem szégyen, meglepődnél, hogy hány magát hívőnek mondó embernek sincs gőze az Evangéliumról, csak hagyományból jár templomba...

2016. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

#2 Én ezt nem tartom tiszteletnek a keresztény istennel szemben, a többi emberrel, vallással, kultúrával, hittel szemben tartom annak. Ez olyan kicsit, mintha azt mondanám, hogy a fehér ember Az Ember (tudom, ez kicsit sarkított, de remélem érted az analógiát).

Második kommentedre: amit zavaros képnek nevezel, azt te magad írod a hozzászólásod végén. Kicsit pontosíthatok milyen személyes indulatok vezérelnek: engem már több ízben megvetettek és lenéztek olyan keresztények, akik engem önző módon kihasználta, míg én önzetlen voltam velük, tehát én nem-keresztényként is sokkal jézusibb módon bántam velük, mint ők velem, de ezek után azon az alapon néztek le, hogy nem járok templomba és nem félem az istenüket. Ismerek olyat is egyébként, aki keresztény és rendes, csak az ritka. És azok általában már kezdenek kiábrándulni a kereszténységből (de főleg az egyházból meg a hívők közösségéből).


#3 Ez azért más. Az "Úristen" nem szitkozódás, hanem indulatszó és a kultúránk miatt bizonyos helyzetekben ez jön a nyelvünkre, a hitünktől függetlenül. Egy magát kereszténynek (s ezáltal keresztény életűnek) valló ember viszont nem berögződésből mondja magát ennek, hanem azt állítja, hogy ő egy ilyen ember. Ami 99%-ban egy gusztustalan hazugság. Na ez az én problémám. És nem is azért, mert a hazugság bűn lenne, hazudjon mindenki az magáról, amit akar. De ugyanezen az alapon néznek le és szidnak másokat.


#5 Hívhatod Jézusnak, csak akkor mi értelme a két szent könyvednek, amik alapján Jézus az isteneteknek egy része, inkarnációja, vagy épp a fia.

2016. jan. 7. 13:26
 8/47 A kérdező kommentje:
*tiszteletlennek
2016. jan. 7. 13:27
 9/47 anonim ***** válasza:
90%

Ha bajod van a keresztényekkel, akkor mi a búbánatos trombitaréznek a gyakori kérdések vallási rovatában cseszed el az idődet?


Menjél csak ki szépen havat lapátolni. Mutass csak szépen példát ennek a sok gonosz, álszent kereszténynek, hogy milyen az igazi felebaráti szeretet!

2016. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy bizonyítanom kéne bárkinek is. De az azért zavar, ha valaki bepofátlankodik az életembe és megkeseríti. Ami meg a felebaráti szeretet illeti meg hasonlók, nem vagyok én keresztény, hogy ezeket gyakoroljam, szerencsére már rátaláltam egy szerető, igaz Istenre (tulajdonképpen nem is egyre). :)
2016. jan. 7. 13:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!