Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Miért használját...

Jehova tanúi! Miért használjátok a Jehova elnevezést, miközben ez csak a szinonímája a JHVE tetragrammának, szimbólumnak?

Figyelt kérdés

Jobban érthetően: Jehova tanúi annyit tesz, mint az adott szimbólum tanúi... aminek semmi értelme.

Miért használjátok a Jehova és Jahve elnevezéseket, amikor ez a két szó a szimbólum neve, nem pedig az Úré? Mert az Úr neve az Adonáj, vagyis miért nem Adonáj tanúi vagytok?



2015. aug. 25. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én javaslom az Abaddon sáskái elnevezést. egy 1300-ban kitalált műszó helyett, ami nincs is benne az újszövetségben, és Jézus sem használta.
2015. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az Atya tanúja Jézus volt, nekünk pedig Jézus tanúinak kell lennünk. Mellesleg az Ószövetség JHVH-ja Jézus.
2015. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
0%
Kár szítani a népet kedves kérdező! Mért ez a nevetek? mért nem az? stb. Mért ki a tököm az az Adonáj? Vagy ki az a Jehova? Ki Isten? "Mindenki" hisz valamiben, és tartozik valahova, persze vannak kivételek. De most arra vársz hogy csatlakozzon egy Tanú is, és elmagyarázza neked? Az összes vallás valamiféle hátsószándékkal épült fel, kihasználták anno és most is a hiszékeny buta embert. Az elméjüknél fogva vezetik őket, amerre akarják! Ott Buddhizmus, szerintem az egy elfogadható tanulható és előremutató dolog, a többi valláshoz képest, ezt valljuk, azt valljuk, adj be 3 ezer ft-ot, utazz fel a kongresszusra, stb.. Közben meg minden második Jehova, rossz indulatú, még egymás között is! Úgy néznek az emberre mint a "véres késre!" Hányinger.. Beteg megtévedt elmék, akik keresik azt amit tudják sosem lelnek meg! Örökké akarnak élni, mint Sátán, talán ők sátán szolgái, Meg a többi húgy agyú.
2015. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nem uszításnak szántam, ha nem sikerült értelmezned a kérdést, az nem az én hibám.

Úgy tudom a későbbi fordításokban cserélték le a JHVE szimbólumot a Jehova, Jahve szavakra. Bár egyértelmű utalás, de mégis egy fogalomzavarból származik a gyülekezet neve.

2015. aug. 25. 20:12
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Azért használják mert abban hisznek hogy ez a neve és kész!

2015. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Vagyis azért, mert egy ilyen fordítás került a kezükben és onnantól ez volt az egyetlen isteni eredetű?
2015. aug. 25. 22:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Isten héber neve JHWH (= aki [jelen]van), vagyis valószínűleg Jahve volt, de a kiejtését elfelejtették, mert tilos volt kiejteni a nevét, a pap is csak évente egyszer, egy nagy ünnepen mondhatta ki.

A könyvek felolvasásakor, ha a JHWH szóval találkoztak, az Adonáj szót mondták helyette, ami azt jelenti, hogy Úr. Később, a kiejtés ismeretének hiánya miatt az Adonáj szó betűit helyettesítették be a betűk közé, így lett Jahová, majd Jehová/Jehova.

Tehát nem egy szimbólumnak a neve, hanem Istennek. De számomra az Ő neve Isten marad.

2015. aug. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tantételbeli ***** válasza:
56%

Kedves kérdező!


A JHVH tetragramma nem egyszerűen egy szimbólum, hanem a Mindenható Isten neve - héber betűkkel kírva, ahogyan az a Szentírás héber nyelven írt maszoréta szövegében megtalálható. Így néz ki: יהוה Az Ézsiás 42:8 ezt írja: "Én vagyok Jehova (a héber szövegben itt יְהֹוָה , azaz 'jehóvah' áll) Ez a nevem" - mondja Isten


Bár a Tetragramma eredeti héber kiejtését valóban nem tudjuk, de a Jehova és Jahve elnevezések ennek magánhagzós kiegészítései, vagyis az isteni nevet jelentik, Isten valódi, önmaga által kinyilatkoztatott nevére utalnak. Ezzel szemben az "Úr" nem.


"Mert az Úr neve az Adonáj"


Az "Úr" a héber "Adonáj" fordítása, tehát éppen ez az értelmetlenség, mert ezzel azt mondod: 'Az Úr neve Úr' vagy 'Adonáj neve Adonáj' Ez így nem jelent semmit. Jelentése a Tetragrammának van, mely a 'hawah' szógyökből ered. Jelentése: 'előidézi, hogy legyen/váljon valamivé'


"vagyis miért nem Adonáj tanúi vagytok"


Mert nem Adonáj az Isten neve, az csak egy cím, hogy "Úr". Isten saját nevét a Tetragramma jelenti, aminek latin transzliterációja magánhanzókkal kiegészítve adja a Jehova vagy Jahve szőalakot. Ez jelenti Isten nevét, ezért vagyunk Jehova Tanúi - az Istené, akinek ez a neve, a Mindenható, Teremtő Istené.

2015. aug. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

egy kérdés: Jézus tanúskodott a Teremtőről, teljesen, elvégezve azt.


A biblia Istene arra kért minket, hogy a fiáról, Jézusról tanúskodjunk.


Jézus követői helyett mégis Jehova tanúi vagytok, semmissé téve ezzel Jézus munkáját, mivel kiegészítitek azt, megváltoztatjátok. Ő sohasemm kérte a tanítványait arra, hogy az Atyáról tanúskodjanak, mindíg azt kérte, rólla tanúskodjanak, de rólla is örömhír által, és ne ítéletüzenet álltal.


Kérdésem tehát: nem gondolod-e, hogy közelebb álltok az Abaddon Sáskáihoz, mint Krisztus követéséhez azáltal, hogy Jehova Tanúi vagytok, és a nemzetek miattatok káromolják a Teremtő nevét? Abaddon Sáskái viszont pont arra hivatottak el a jelenések könyve szerint, amit ti végeztetek: ítéletüzenetet hírdetni, amíg az emberek nem kívánnak meghalni ez miatt. ez lefedi a tanúk nagy részét)

2015. aug. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 9-es hozzászóló!


Bár nem tűnt ki, kihez kívánsz szólni (itt a Gyik-en a kérdezőnek kell válaszolni), feltételezem, hogy az én hsz-omra írtad reakcióként, így én is reagálok rá. (Megszólításként segít a nicknév, vagy ha ahhoz nem járul hozzá a felhasználó, a hsz-oló sorszáma A tiéd itt a 9-es, ezért szólítottalak meg így)


"egy kérdés: Jézus tanúskodott a Teremtőről, teljesen, elvégezve azt. "


Ez nem kérdés - állítasz valamit- és utánna is még 3 mondatban állítasz ( az összesen 4), és majd csak utánna jön egy kérdés. Ez tudod mi? Az állításaiddal már eleve sugallmazni akarod a választ- mármint amit TE hallani szeretnél, mert szerinted az a helyes. Jóllehet eredetileg kérdeztél volna - a kérdezés meg arra jó, hogy mrgtudjuk, a másik hogyan gondolkodik. Vagy te nem ezért kérdeztél?


No sorban.

"Jézus tanúskodott a Teremtőről, teljesen, elvégezve azt."


Jézus urunk egyáltalán nem végezte be teljesen az Istenről való tanúskodást , dehogy. Ha elvégezte volna, teljesen értelmetlen lenne minden parancs, ami Isten országának/királyságának hírdetéséről szólna, márprdig ezt hagyta örökségül ránk, nem mást. Utalt rá, hogy "a ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekszem, és nagyobbakat is cselekszik azoknál" ((János 14:129, , "az Isten országának ezaz evangyélioma hírdettetik majd az egész világon " (Máté 24:14

9 , és hogy "lesztek nékem tanúim...a földnek mind végső határáig" (Cseekedtek 1:8)


Jézus - földi életében, mint Megváltó és Messiás, az emberiség Megmentője bevégezte munkáját- váltsághalála örök megmentésére szolgálhat mindazoknak, akik hisznek benne . mi Jehova Tanúiként nagyon hiszünk ebben.

2015. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!