Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál és Dávid miért volt...

Pál és Dávid miért volt biztos abban, hogy üdvözül, hisz ma azt vallják egyesek, hogy ez közel sem biztos?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Palon is csak az idvesseg remenysegenek a sisakja volt. Tudta, hogy kozel van hozza az idvesseg:


Róm 13:11. ...mert most közelebb van hozzánk az üdvösség, mint amikor hívőkké lettünk.


Fil 2:12. ....félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti üdvösségeteket;


Júd 1:3 Szeretteim, mivelhogy minden igyekezettel azon vagyok, hogy írjak néktek a közös üdvösség felől, kénytelen voltam, hogy intőleg írjak néktek, hogy tusakodjatok a hitért, amely egyszer a szenteknek adatott.


Az idvesseg hit altal van. Ki vagyunk valasztva idvessegre, de a hitet el is lehet vesziteni.

2016. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hol mondta Pál és Dávid, hogy ők üdvözülni fognak? Nem emlékszem ilyenre.

De ők valóban üdvözültek.

2016. jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fil 1:19 Mert tudom, hogy ez nekem üdvösségemre lesz a ti könyörgésetek által és a Jézus Krisztus Lelkének segedelme által,


il 1:28 És meg nem félemlvén semmiben az ellenségek előtt: ami azoknak a veszedelem jele, nektek pedig az üdvösségé, és ez az Istentől [van];


Zsid 5:9 És tökéletességre jutván, örök üdvösség szerzője lett mindazokra nézve, akik neki engedelmeskednek, (itt azért megjegyzem, hogy Jézusnak kell engedelmeskedni, de aki nem ismeri az ő hangját, az vajon ismeri e?)


Péter is tudta, hogy van üdvössége:


   1Pét 1:5 Akiket Isten hatalma őriz hit által az üdvösségre, amely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.


Pét 1:8 Akit, noha nem láttatok, szerettek; akiben, noha most nem látjátok, de hisztek [benne], kibeszélhetetlen és dicsőült örömmel örvendeztek:

   1Pét 1:9 Elérvén hitetek célját, a lélek üdvösségét.


Nem akarom a fél Bibliát bemásolni... Krisztus azt kérte, hogy higgyünk és fogadjuk be őt a szívünkbe. Hit által van üdvösség.

Nekem van üdvösség-tudatom, ahogy sok más embernek is. Azért, mert azt ígérte Isten, hogy hit által Krisztuson keresztül megigazulok. Nem vagyok tökéletes, ebben az életben nem is leszek az, de ezt is írja a Biblia:


6 Meg lévén győződve arról, hogy aki elkezdette bennetek a jó dolgot, elvégezi a Krisztus Jézusnak napjáig:


De itt az a kérdés, hogy ki az, aki valóban átadta az életét neki? Mert nem Istené az, aki ezt nem tette meg!

1Ján 2:19 Közülünk váltak ki, de nem voltak közülünk valók; mert ha közülünk valók lettek volna, velünk maradtak volna; de hogy nyilvánvalóvá legyen felőlük, hogy nem mindnyájan közülünk valók.


Dávidról pedig röviden:

Ő Istennel járt. Lehet, hogy gyilkos volt, házasságtörő és még sorolhatnám, de mutatott nagyon mély megbánást, ami miatt Isten soha nem vetette el! Kapcsolatban volt az Úrral, így nem fordulhat elő, hogy ő tévedne olyanban, vagy Isten hazudott volna neki, amit mondott kisbabája halála után:

2Sám 12:23 De most, [hogy] meghalt, vajon miért böjtölnék? Vajon visszahozhatom-e azzal? Én megyek ő hozzá, de ő nem jő ide vissza én hozzám.


Tudta hova fog menni és tudta, hogy hol van a kicsi.

2016. jan. 8. 09:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Udvbizonyossaguk volt. En is el tudom mondani, hogy udvossegem van, de azert van egy palyaja a hivoknek aminek a vegen gyozteskent kell beerni a celba es akkor mondhato el, hogy udvozultel. Udvbizonyos emberek is lehetnek balgak es celt teveszthetnek.
2016. jan. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!