Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szektás vallásnak...

Jehova tanúi szektás vallásnak számítanak?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 19:39
1 2 3 4 5
 21/46 Ákos13 ***** válasza:
69%
29%-os: "mind a 239. országban" Számomra már itt komolytalanná vált a mondandód. Hol van neked 239 ország a világon? Ennyire nem gondolkozol el a sok sületlenségen, amivel a fejedet tömik az "egyházadban"? Amúgy meg rendben van, a szervezet tényleg sokat költ a hívekre (a manipuláció eszközeként), de a vezetőitek is túlságosan jól élnek belőletek, úgy gondolom. Nem véletlenül nem reagáltál Mr. Rutherford luxusvillájára sem, hiszen tudod te, mi folyik ott.
2016. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 Ákos13 ***** válasza:
Egyébként az általad idedobott igék a keresztényekre vonatkoznak. Ti azt mondjátok, hogy Jézust követitek a Biblia szerint, ezért ti vagytok egyedül igaz keresztények. Elárulok valamit: egyik mai egyház sem valódi keresztény, hiszen a katolikus egyház anno neki tetszően dobta össze a dogmáit, meg ugye a Bibliát is, kihagyva és apokrifnek minősítve a Megváltó nekik nem tetsző tanait, és a reformációkor ez a hamis kereszténység volt már a kiindulópont. A ti őseitek még ezeket a hamis tanításokat is meghamisították, új bibliát kreáltak, így aztán ti még annyira sem vagytok keresztények, mint a katolikusok a középkor elején.
2016. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
33%

Milyen jó, hogy ezt a Teremtő fogja eldönteni.


addig is igyekszem testvéreimmel a Jézus által tanított erkölcsi értékeket és életformát gyakorolni a nap 24. órájában

2016. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%

"Attól szekta, mert belső alternatív valóságot építenek a hívek fejében, a külvilágot pedig démonizálják"

Csak ez nem így működik, mivel nem te találod ki a magyar nyelvet.

Amit mondtál, attól hazugnak vagy manipulatívnak nevezheted őket - de NEM szektának.

2016. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim válasza:
73%

Kedves Tanúk!


Sok emberrel találkoztam közületek. Próbáltatok beszervezni, beszélgettem veletek sokat, mert sosem küldtem el egyikőtöket sem udvariatlanul, amikor csengettetek a házam kapujában. Sosem álltam kötélnek, minden beszélgetés végén közöltem, hogy ragaszkodom a saját vallásomhoz, csak azért hallgattam meg őket, mert úgy neveltek, hogyha emberi hangnemben hozzám szól valaki, azt én is úgy viszonozzam. Mint embertársaimmal szemben ezt megtettem. Mert így lettem nevelve, egy katolikus, de nem vallásgyakorló családban nevelkedtem. Mégsem lettem rossz ember.


Másrészt beszéltem olyan jehovákkal is, akik menekülnek a vallásukból, csak még a szüleikkel élnek, mert tanulnak. Tudják jól, hogy kifogják őket közösíteni, mert meg vannak keresztelkedve, hiába kiskorúak. A "vének" úgyis megteszik. Viszont csak azért járnak gyülekezetbe, csak azért csinálják "kényszerből" ezt az egészet, mert nem akarják a családjukat elveszíteni, akik felnevelték őket, akik között felnőtt. Muszáj kettős életet élniük, mert különben elbúcsúzhatnak a családjuktól. Másrészt normális emberi életet szeretnének élni más (ahogy ti mondjátok világi) emberekkel. Szóval ne mondjátok, hogy itt mindenki békében és harmóniában él köztetek.


Ha egy tanú fiú megismerkedik egy világi lánnyal és egymásba szeretnek, de nem lehetnek együtt, mert a lány világi, és csak akkor házasodhatnak össze, hogyha a lány is megkeresztelkedik. Különben kitagadják a fiút és elveszíti a családját. Ez a nagy béke? Ez a nagy Igazság? Tudom, hogy ti fel vagytok készülve minden ilyen általatok nevezett "támadásra a vallásotok ellen". Mindent meg tudtok magyarázni. Én nem kívánok nektek semmi rosszat, csak ne kényszerítsétek bele az embert lelki terrorral. Mert ez az. A gyerek hagy tartsa a kapcsolatot a szüleivel ha kilép a vallásból. Ehhez születésétől fogva EMBERI JOGA van!

Ti sem tudjátok mi lesz itt a halál után, senki sem tudja. Senki nem jött vissza még onnan. A Bibliát pedig mindenki úgy értelmezi, ahogy tudja. Ezért vannak különböző keresztény vallások is. Minden vallás kicsiben másként értelmezi a Szentírást. Az egyik tagadja az ószövetséget, a másik bizonyos részeket kitöröl belőle, de mindegyiknek egy és ugyanaz az alapelve. Ti sem vagytok különbek, ugyanolyan emberként jöttetek a világra, mint mi. Ugyanolyan jogotok van az élethez, mint nekünk. Ne érezzétek magatokat kiválasztottaknak, nem vagytok semmiben sem különbek. Jó ember akarsz lenni? Kezdd azzal, hogy segítesz annak aki segítségre szorul, aki embertársad és ne nézd a vallási hovatartozását. Ha ezt meg tudod tenni, akkor talán te is lehetsz jó ember.


Végezetül: Ha alaptalan lenne minden amit a Jehova tanúiról írnak az emberek, akkor ti sem járnátok ide foggal-körömmel védeni a vallásotokat minden bejegyzéshez. Csak azért teszitek, mert van félnivalótok. Tudjátok ezt jól ti is.

2016. jan. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Sajnos a sokasag nemtudja mi a szekta...Sok vallas leszakadt a masiktol szektanak neveztek es lasan mindegyiket az emberek valasnak keztek mondani...Ki volt az elsoő szektas? Adam esEva mert ők szakadtak el Istentől.Igy a szekta szó jelentese es gyakorlati magyarazata szotar szerint az...Amit Isten ker es nemadunk es amit nem ker es adunk ,ez mind szekta,ugyan is elszakadtak Istentől a cselekedeteik altal az lehet kics vagy nagy vallas vagy barmilyen csoport.
2016. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
56%
A mi anyagi hozzajarulasunkbol sajnos a vezetőtestület nem eljol mert en szemelyemre atlag havi 1 eurot adok es ez nagyon keves ahoz ,hogy azokat a könyveket füzeteket fütes ado stb.tudjuk fizetni.Eppen ezert ha kiszamitom telen legalab 2 eurot kell a költseges dobozba tegyek.
2016. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 szp72 ***** válasza:
78%

Attól függ mit értünk szekta alatt, hogyan határozzuk meg. A szekta eredeti értelemben egy nagyobb vallási közösségből kiszakadt kisebb vallási közösség. A kereszténység ebben az értelemben egy zsidó szektaként indult, de ma már persze hatalmasabb, mint amiről leszakadt.


A szekta szót manapság meglehetősen negatív értelemben használják: ellenőrizhetetlen, gyanús, bomlasztó, társadalom ellenes elveket valló kisebb csoportosulásokat értünk alatta.


Nézetem szerint Jehova tanúi mind két meghatározás alapján határeset. Nem olyan kicsik és nem annyira károsak, de azért elég kicsik és elég beteges dolgaik is vannak.

2016. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
A szekta szo azt jelenti a hit kereten belül"Isten amit kér és nemadunk,es amit nem kér es adun."Van 1200 vallás es 24000 szekta .Az első szektas Adam es Eva volt mert ők leszakadtak Istentő.Igy a fentiszabaly szerint minden vallas es szekta tudja magarol ,hogy ki szakadt le Istentől.
2016. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
0%
Igen a 22-nek 100% igaza van!!!
2016. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!