Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek mi baja volt Ézsauval?

Istennek mi baja volt Ézsauval?

Figyelt kérdés

2016. jan. 18. 23:56
 1/8 Clark Kent.. ***** válasza:
47%

Nem tartozott a kedvencei közé.


Bezzeg a csaló Jákób, aki kisemmizte a testvérét...

2016. jan. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te miért gondolod, hogy becsületes, tiszta szívű ember volt?
2016. jan. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értékelve a szent dolgokat, egyetlen tál ételért cserébe odaadta elsőszülöttségi jogait (Héberek 12:16). Nem törődött azzal, hogy ez a döntése milyen hatással lesz a Istenhez fűződő kapcsolatára vagy az utódaira. Szellemi értelemben vak volt. Behunyta a szemét Isten becses ígéretei előtt, és kevésre tartotta azokat. Látás által járt, nem hit által.
2016. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tamás321 ***** válasza:
Én mostanában jöttem rá Jákób és Ézsau esetéből, mikor olvastam a Róma levelet, hogy eleve elrendelés és eleve elvégzés van. A harag edényeit készítette Isten a veszedelemre, az irgalom edényeit eleve készítette a dicsőségre ugyanabból a gyuradékból, a test anyagából, vagyis a föld porából. Tehát eleve meg van határozva és el is végezve, kik üdvözülnek és kik nem. Akik Istent szeretik, azok az ő végzése szerint hivatalosok. És ezek nem csak hivatalosok, hanem választottak is egyben. Mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak. Akiket Isten nem választott eleve, azok gyűlölik is őt, hiszen nem törődnek a meghívással, amit egyenlőképpen kapott minden ember. Tehát nem igazságtalan ebben a tekintetben sem Isten, mert a gonoszok, akik nem törődnek ővele, azok saját önszántukból gyűlölik őt, nem kényszerítésből. Ezek nincsenek is kiválasztva az örök életre. Ezt csak érdekességképpen írtam le.
2016. jan. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4: Hogy lehet az, hogy Isten akarata egybeesik az ember szabad döntésével? Ha valaki megváltozik, és jóból gonosz lesz, akkor elveszti a kiválasztottságát? Ha pedig gonoszból jó lesz, és Isten kedvében kezd el járni, akkor kiválasztott lesz? Isten miért teremtene már eleve megáltalkodott gonoszokat, akik képtelenek rá hallgatni?
2016. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Istennek nem Ézsauval volt a baja, hanem a benne levő indulatokkal. Pusztán a cselekedetei alapján soha, senkit nem lehetne megítélni, kiválasztani. Isten azonban a cselekedetek mögött meghúzódó indítékokat is látja, és az ítéletnél, elhívásnál erre tekint. Mi, emberek,lehet, hogy dacos magatartást látunk, Isten azonban látja a szeretetre és igazságra vágyakozó szívet is.


Az igazi kérdés: ki az, aki készségessé tehető, mert „szíve szerint” enged az igazságnak, ki az, akiben valódi bizalom és szeretet születik Isten iránt? Ebben volt döntő különbség Jákób és Ézsau között. Ézsau egyáltalán nem becsülte a lelki áldásokat, az Istentől kapott életet: „Íme én halni járok, mire való hát nékem az én elsőszülöttségem?” (1Móz 25,32).


Ézsau megvetette Istent, de igényelte volna az elsőszülöttséggel járó anyagi áldásokat. Ezt a csak a mának, a pillanatnak élő, a valódi, örök értékeket semmibe vevő lelkületet gyűlölte benne Isten. Jákób ellenben az elsőszülöttséggel együtt járó lelki áldásokra vágyott, Isten után sóvárgott. Ez az, amit Isten látott a szívében, és ezt értékelte nagyra.


Istennek az az eljárása, hogy nem a cselekedeteket veszi alapul az ítéletnél, vagy épp a kiválasztásnál, hanem a legbenső indítékokat, a legmagasabb rendű igazságosság és irgalmasság. Igazságos, mert az ember valódi választását, legszemélyesebb választását veszi alapul, és irgalmas, mert ezt az emberi szív mélyén meghúzódó választást Isten segítsége nélkül senki nem tudná a cselekedeteiben kimutatni.


Üdv. Péter

2016. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tamás321 ***** válasza:
5: Pál rosszból jó lett. És Isten odaküldte hozzá Ananiást azt mondván Ananiásnak hogy Pál őneki, Istennek választott edénye, hogy hordozza az ő nevét a pogányok, királyok és Izrael fiai előtt.
2016. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tamás321 ***** válasza:

5: És hogy Isten miért teremtene eleve megátalkodott gonoszokat, akik képtelenek rá hallgatni? Nem akarnak rá hallgatni, mert ha 100 000 évig kínálná is nekik az ő meghívását, akkor is visszautasítanák, mint ahogy teszi is ezt az emberek zöme, szinte az egész világ, hihetetlenül durva visszautasításokkal.

"Mert azt mondja az írás a Faraónak, hogy: Azért támasztottalak téged, hogy megmutassam benned az én hatalmamat, és hogy hirdessék az én nevemet az egész földön.

Annakokáért a kin akar könyörül, a kit pedig akar, megkeményít."

2016. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!