Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyarországi ortodoxok is...

A magyarországi ortodoxok is alámerülnek vízkeresztkor mint az oroszoknál szokás?

Figyelt kérdés

Ha igen ezt hol teszik? Folyó, tó, otthon? képi beszámoló


[link]



2016. jan. 19. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon még nem láttam erre példát, de a határ túloldalán Romániában és Szerbiában igen. A Youtube-on találhatsz róla anyagot bőven.


Mindig természetes vízben szoktak ilyenkor megfürdeni, elsősorban patakban vagy folyóban (hiszen a Jordán is folyó), ha nincs ilyen a közelben, akkor a halastóban.

2016. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem mesélték a többiek ,hogy pár éve mikor nem volt ilyen hideg, úsztak rendesen mint a görögök meg a délszlávok


ez a jéglékelés tudtommal nem szokott lenni


ha tetszik szervezd meg ;) sokan fognak támogatni (pl én is :D )

2016. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
most kaptam a hírt, hogy szombaton Keszthelyen lesz egy balatonszentelés ahol lesz versenyúzás a feszületért, ez a program baromira nagy buli, a szépsége mellett persze, ha van kedved, és el tudsz menni aznap oda írj, küldöm a részleteket
2016. jan. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ortodox, csak kivancsi vpltsm a szokas eredetere.
2016. jan. 20. 09:58
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
az ortodoxiában sokminden egy kicsit lazább, mert az emberek jobban összekötik a hétköznapi életükkel, ezért egy ünnep egy kicsit buli is, már ha olyan az ünnep jellege persze, vagy mondjuk egy esküvő esetében sem csak egy kis kör vesz részt a mulatságban hanem gyakran együtt táncol az egész gyülekezet, beleértve a papot is
2016. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!