Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El lehet menni nem muszlimként...

El lehet menni nem muszlimként mecsetbe csak úgy érdeklődni vagy nálunk ez nem szokás? Utána muszlim is lennék, de még pár dolog nem tiszta a vallásról.

Figyelt kérdés

először is azt kérdezném meg itt Tőletek, hogy az alábbiak rendben vannak-e.

több mint egy éve elolvastam a Koránt és különböző vallási könyveket (a többi világvallásról is). azóta kutatgatok az iszlám iránt, mert elég szimpatikusnak találtam mint vallást. most nem vagyok vallásos. kb. fél éve elkezdtem csadort hordani (külföldön), és mióta hazajöttem azóta is eltakarom magam, többnyire abaja, vagy kendő és hosszú ruha. sehol nincs kint rólam kép, nem találkozok vagy beszélek online férfiakkal.

nem tudom egy muszlim nőnek hogy kéne viselkednie, itthon azt látom hogy képeket töltenek fel magukról, igaz el vannak takarva, de legjobb tudomásom szerint ezt így nem lehet. a másik fele, ahogy én értelmeztem a hijabnak és mindenféle muszlim öltözködésnek az a lényege, hogy a nő ne mutassa a szépségét, és így nem értem hogy jön ehhez a sminkelés. hiszen hiába van rajta hijab (láttam olyat is itthon, hogy kilátszik a haja), ha kisminkeli az arcát, ezzel felhívva magára a férfiak figyelmét.

bocsássanak meg, ha ezt olvassák muszlimok, de nálunk azért veszik "lazábban" ezeket, mert nem vagyunk iszlám ország, vagy amit én tapasztaltam és gondolok hogy helyes lenne, az radikális?


2015. nov. 8. 01:30
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Atyaúristen.... mondjuk sanszos hogy full kamu a kerdes mert akkora retard senki sem lehet hogy alig tud valamit egy vallasrol amihez raadasul semmi koze es fel eve eltakart fejjel kozlekedik.
2015. nov. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Gratulálok!
2015. nov. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon sok muszlim végezte nálunk az orvosit, egy részük itt maradt és itt praktizál. Keress fel közülük egyet. Meglátod, MINDEN problémádon tud majd segíteni. :)))
2015. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
igen, fognak adni könyveket is ingyen, de valószínűleg ők is óvaintenek majd, hogy ilyen elhamarkodottan vedd fel a vallást, ezt ennél sokkal komolyabban kell venni
2015. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Imaidőben nem mehetsz, ha nem imádkozni mész. Egyébként szoktak lenni alkalmak, amikor lehet látogatni, kérdezni.

Jó, hogy először tájékozódni akarsz, és csak utána áttérni, mert elég nagy baj lehet abból, ha tájékozatlan maradsz.

2015. nov. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen ezért írtam. szerintem a vallásról nagyon sokat tudok, csak a formaságokkal vannak hiányosságaim, mert itt teljesen mást látok mint pl. jemenben. bár valaki volt olyan kedves és írt egy privátot, miszerint az amit én tapasztaltam inkább arab sajátosság, mintsem muszlim. hát, nem tudom. tudok szaudi lányt, aki pesten tanul, és az apja is itt lakik vele (csak a lánya miatt jött, itt nem csinál semmit), mivel nő nem utazhat egyedül, stb.
2015. nov. 8. 23:08
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

nem tudom, hogy rajtam kívül ki írt még privátot a kérdezőnek, mert én írtam neki, de CSAK hasznos tanulnivalókat osztottam meg vele.


ráadásul amit a kérdező a kérdés leírásában állított és amit a 7-es posztban leírt, az ellentmond egymásnak.


először a válaszolókat kérdezte az iszlámról, majd azt írta később, hogy milyen sok ismerete van az iszlámról.

akkor minek kérdezte meg a gyk-s felhasználókat?

és miért nem ment el eddig egy közösségbe se?

és ha jól értem a kérdését, eddig csak a Qur'aan értelmezésfordítását olvasta, azt is csak egyszer és egy éve.

2015. nov. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

"igen ezért írtam. szerintem a vallásról nagyon sokat tudok, csak a formaságokkal vannak hiányosságaim, mert itt teljesen mást látok mint pl. jemenben."


Ne egyes emberek tettei vagy megjelenése alapján itéld meg a dolgot. Kérdés hogy az akit láttál mennyire vallásos. Például attól még hogy valakit kendőben látsz és arabnak néz ki nem biztos hogy vallásos.


Ha már olvastad a Korán foridtást nyugodtan elmehetsz az egyik mecsetbe. Biztosan válaszolnak a kérdéseidre.

2015. nov. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A vallas mindenkinek a sajat-privat dolga. Nagy az Iszlam kozosseg, nem vagyunk egyformak, van aki csadort hord, van aki niqabot es van aki egyiket sem mint pl jomagam, megsem kevesebb a hitem mint masnak! Bizony,van muszlim mecsetbe jaro no aki abszolut nem hord kendot, csak imahoz. Van aki hord kendot es sminkeli magat. Van aki hord kendot es nem sminkeli magat. Nem ez a legfontosabb. Te azzal ne foglalkozz mas mit hord, hogy sminkeli magat. Magaddal foglalkozz, es azzal hogy hited legyen Allahban, es amennyire csak tudod betartsd a Koranban eloirtakat!
2016. márc. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!