Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Halálért lehet imádkozni...

Halálért lehet imádkozni Istenhez?

Figyelt kérdés

Tehát hogy hamarabb vége legyen? Vagy hogy nekiajándékozhassam annak aki beteg, de szeretne tovább élni? Vagy csak a saját életemre vonatkoztathatom a kérdéseimet? De ha én önként lemondok róla az zsákutca? Nem adhatom neki másnak, aki jobban megbecsülné, vagy többet tudna kihozni belőle?

Nem akarok már tovább élni. Tényleg nem. De sajnos gyáva vagyok meghalni is; ...nem akarok fájdalmat okozni Édesanyámnak sem ha már ennyit küszködött azzal hogy felneveljen bennünket egyedül. Légyszíves a kérdésre válaszoljatok.


2016. jan. 22. 22:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Vagy ápolj csonka-bonka embereket...
2016. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Én egyedül a szeretetnek látnám értelmét ebben az életben. De mindenki mást csinál. Mindenki játszik. Én nem vagyok parodista, alkalmatlan vagyok erre a feladatra. Minden más fölösleges munka, elpazarolt idő a számomra. Nincs kedvem sem az apróbetűkhöz a lap alján, sem a kirakósjátékokhoz, még akkor sem, ha mindenkinek ez a kedvenc játéka.
2016. jan. 22. 23:12
 13/20 anonim ***** válasza:
46%

hát igen, így tudod átadni 10-11-ben írja L.

Egyébként igen, vannak nagy, zseniális hívők, akik gyönyörű imádság szerű énekben kérik. Komm, süßer Tod Jöjj, édes halál - mert szeretnének Istennél lenni. De megvárják, amig hívja őket az árnyékvilágból. addig is csodálatos dolgokat alkotnak, tanítják, gyógyítják, ápolják, segítik az elgyötörteket, enyhítik a világban már egy hatalmas tömbbé álló szenvedést.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=z_yY7w8VA7Y

2016. jan. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem vittek előrébb, de legalább egy pillanatig érezhettem a törődés érzését. Tudom, - nincsenek igazi válaszok erre. Ez egy olyan körhinta ami bármennyire is rémisztő akkor is ha szédülök, a lánc nem enged... Valahol azt olvastam a pokol nem ott van ahol ördögök szurkálnak villákkal, hanem itt és most a földi életben. Nagyon igaza volt annak aki ezt először felismerte. A legnagyobb kárhozat ha nem is hagyhatom ott ezt a "vidámparkot" akkor sem ha nincs kedvem nevetni. Legfeljebb ha elszaladok; - de azért is büntetés jár a "'főnöktől"'. Nem hallhatok meg tiszta lelkiismerettel, de át sem adhatom ha én boldogtalan vagyok benne. Mi ez ha nem kárhozat?
2016. jan. 22. 23:43
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

"Nagyon igaza volt annak aki ezt először felismerte. "

Hát bizony , nem csak hogy igaza volt, ha nem Ő volt az Igazság, az Út, az Élet.

De a felismerés másik fele nálad még lemaradt:

a mennyország sem a felhőkben van: itt és most lehet. És rajtunk múlik, mit valósítunk meg a poklot, vagy a mennyek országát - itt és most.

Ezt mondta az Ács Fia:

"Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.

Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.

2016. jan. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Lehet, de a Teremtő az élők Istene nem a halottaké.


ennél fogva erőért kell imádkozni, hogy elviselhetőbbé tegye az állapotokat.

Isten ajándékba adta az életet, amit értékelni kell, bármilyen helyzetbe is vagyunk.


Már pedig az édesanyádnak nagy fájdalmat okoznál, Ő aki másodsorban hozzájárult az életedhez, azt látja, hogy nem értékeled és hálátlanul, vissza utasítanád, amit Ő is ajándékba adott neked.

2016. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Lehet. Legfeljebb nem adja meg hamar, hanem majd később. De előbb-utóbb teljesülni fog.
2016. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 KZitus ***** válasza:

Szia


Én egyedül a szeretetnek látnám értelmét ebben az életben" - érdekes gondolat a problémádban. Hogyan érted a mondatodban leírtakat?

Szeretnél szeretni valakit?

Szeretnéd ha téged szeretnének?

Hiányzik a szeretet?

Nem szerettek viszont? (csalódtál valakiben)?

Lenne kedved választ írni a kérdésekre?


Tisztellek az őszinteségedért. Ahogyan zsákutcába jutottál, ugyan az az út vezet kifele is:-)

2016. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

NE is akarjál fájdalmat okozni.

Miért Ne becsülnéd meg az életed?


Mielőtt meg akarnál halni, próbálj ki egyet-s mást (ha már egyszer meghalsz, úgysem fogod tudni kipróbálni):


-- Önkéntesként dolgozni pár hónapot az onkológián, haldoklók között.


-- Feltenni a kérdést: Tényleg létezik ez az Isten? Mi van ha nem?


-- Elolvasni Seneca válogatott írásait.


-- Elvégezni egy értelmes szakot, aminek a segítségével értelmesen előbbre tudod vinni a világot (tudós, mérnök, orvos, tanár, stb...)


-- Csak úgy elbeszélgetni egy pszichológussal, vagy akár velem (én mondjuk fizikus vagyok, de szerintem meg tudlak győzni arról miért olyan szép ez a világ, és hogy minden körülmények között van miért élni)


-- Elolvasni Csernus valamelyik könyvét.


-- Venni egy rohadt hideg zuhanyt (garantálom, hogy segít...)


-- Megízlelni azt a lehetőséget hogy nincs túlvilági élet. Végülis halni akarsz vagy nem?



Nyugodtan írj rám, legfeljebb rájössz hogy van miért élni. :D

2016. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Első tanácsom: olvasd el #19-et még egyszer.


Ha ez kevés, akkor:

-lehet ezért imádkozni, csak értelme nincs. Nem fogja teljesíteni. Ugyanis ő, amikor leküldött téged a Földre, egy feladatot adott neked: hogy teljesítsd az ő parancsait.

Ez a kötelességed - és nem igazán érdekli őt, hogy TE mit szeretnél.

A körülményeidet is ő határozta meg, és a kedvedért nem fog ezen változtatni.

Ha pedig nem teljesíted a parancsait, azért büntetni fog.


Ezek után csak két kérdésem van:

- BIZTOS, hogy ő a szeretet istene?

- HA ebben nem mondott igazat - akkor MÉG miben nem?

2016. jan. 25. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!