Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti templomban a hagyományos...

Ti templomban a hagyományos orgonás énekeket szeretitek jobban, vagy a modern gitározósokat?

Figyelt kérdés

Manapság minden egyházban egyre több a gitározós Istentisztelet/mise. Ha valaki más véleményen van természetesen nem pontozom le, de én egyszerűen sz@rnak találom. A régi egyházi énekek (protestánsak meg katolikusok is) szövegben meg zeneileg is műalkotások.


A gitár ezzel szemben egy dal alatt mondjuk körbe-körbe játszik 4 akkordot. Szövegileg meg általában nem sokkal összetettebbek annál mint hogy "Jézus szeret salalala". Lehet hogy aki nem ért a zenéhez annak ez fülbemászóbb és befogadhatóbb mint egy sok száz éves dícséret, de nekem akkor sem tetszik ez a trend.


2016. jan. 24. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A magam részéről egyetértek veled.
2016. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Legyen akkor hárfa, zongora, hegedű.

A lényeg, hogy ne depis. Nem való a templomba.

Egyébként meg ahogy a közösségnek tetszik. Nem a koncerten kellene lenni a hangsúlynak.


Az én véleményem egyébként is olyasmi, hogy Isten nem valami hatalmas megfoghatatlan spirituális lufiként kell kezelni akit félni kell.

2016. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bár az sem jó, ha cirkuszt csinálunk a templomból.

De mondom, ezek a külsőségek.

2016. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én katolikus kollégiumban lakom, itt szokott lenni mise, ahol egyik lány a koliból gitározik, a többiek meg énekelnek. És nekem ezek a misék sokkal jobban tetszenek, mint a klasszikus orgonás misék :)
2016. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

# Lucifer


"De mondom, ezek a külsőségek."

Csakhogy pontosan ezek a külsőségek határozzák meg, hogy belsőleg megélhetsz-e valamit, vagy sem.

2016. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon szerettem a gitáros miséket, és azért azok a dalok sem csak arról szólnak, hogy Jézus szeret, salala. Dallamosak, jókedve lesz az embernek tőle. eltölt az az érzés, hogy milyen jó Istent dicsérni.
2016. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

# 6


"eltölt az az érzés, hogy milyen jó Istent dicsérni."


Pont ez benne a csapda. Egy kellemes jóérzés azért még fényévekre van a hit teljes átélésétől, az átszellemült áhítattól. Az emberek többsége egyfajta jóleső kielégülést érez ettől a jóérzéstől, és az igazi áhítatig el sem fog jutni.

2016. jan. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én is úgy gondolom hogy a szertartáson inkáb helye lenne a hagyományos zenének, az ilyesmi popzenés meg tábortüzes, sok esetben gyerekdalos hangulat meg mehet a táborokban, ifin stb, oda meg pont ez való


persze én tiszteletben tartom ,hogy sokakat a régi forma riaszt, és úgy gondolom bele kell félrjen ,hogy néha becsússzon egy ilyen, vagy akár egész gyülekezetek legyenek ami ilyen szertartásokat hajtanak végre

2016. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi 4 generációs gyülekezet vagyunk és mind a kettő fajta megtalálható Istentiszteletünkön. Ezt a dalt például a dicsőítő csapat szokta kísérni, de a legöregebb testvérek is felállnak és éneklik tiszta szívből:

https://www.youtube.com/watch?v=W9_q2b1ySUY


De sok ilyen van, a Mily nagy Istenünk dalt is gitárral kísérik, mégis ugyanazt az üzenetet hordozza, mintha egy száz éves dalt énekelnénk orgona kísérettel. Ha valaki ezért megszól bárkit is, és Isten adta ízlését kritizálja és rá akarja erőltetni a sajátját, az nem nagyon érti az Evangéliumot, se Jézust.

2016. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, a Golgotában ahol a lelkész papucsban prédikál, furcsa is lenne egy orgona... :)


Amúgy nem vagyok a modernség ellensége, megmondom őszintén a Hitgyülinek van jó pár dala, amire azt mondom, hogy nem csak egy gyorsan összecsapott pár akkordos valami, hanem valóban jó.

2016. jan. 25. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!