Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az új, modern fejes borotvák,...

Az új, modern fejes borotvák, vagy a hagyományos pengés borotva kímélőbb a bőrrel?

Figyelt kérdés
Tudom hogy véletlenül történő megvágás szempontjából a 3 vagy 4 pengét tartalmazó fejes borotvák a jobbak, de érzékeny bőr esetén is jobbak ezek? (bőr bepirosodik, pattanásos lesz borotválkozás után)

2015. jan. 4. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem annyira a penge számít, sokkal inkább az, hogy mennyire van előkezelve a bőr és a szőrzet. Ha nincsen rendesen felpuhulva borotválkozás előtt, akkor akármilyen pengét használhatsz, nem lesz kellemes az eredmény.
2015. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogyan, miként érdemes felpuhítani?
2015. jan. 4. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Mosd meg az arcodat borotválás előtt alaposan! A hő hatására a szőrszálak felpuhulnak és könnyebb lesz borotválni!

Ha érzékeny a bőröd, borotváld a szőr növekedésével megegyező irányba! Így nem lesz annyira alapos, de kevésbé irritálod a bőrödet. Ne nyomd rá a borotvát túl erősen a bőrödre, mert úgy könnyebben megvághatod magad! Borotválkozás után is mosd meg rendesen az arcod és használj valamilyen fertőtlenítő/bőrnyugtató aftershave-et!

2015. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt szoktam de nagyon érzékeny a bőröm.
2015. jan. 4. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Sima arcmosás semmit nem ér, annyitól nem szívják magukba a folyadékot a szőrszálak és a bőr sem puhul meg. Legalább 20-30 perces melegvízes borogatás kell, vagy ugyanennyi idő egy melegvízes zuhany alatt a párában.
2015. jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Macleod válasza:
Én a borotvakést javaslom, azt használom már 2 éve és semmi irritáció, kipirosodást nem tapasztaltam, az előtte használt 6 pengés, pedig húzta-nyúzta a bőrt az arcomon. Puhításnak a zuhanyt javaslom, esetleg pre-shave olajat.
2015. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 attackspan válasza:

Én is borotvakést használok egy ideje már. Nekem is érzékeny a bőröm, és szintén nekem is ezt ajánlották. Valóban a puhítás nagyon fontos ebben az esetben. Én még annyit szoktam, hogy jéghideg vízzel leöblítem az arcom.

tapasztalataim szerint kevésbé irritálja a bőrt a borotvakés, mert 1 penge, a több pengés borotvák, szinte azonnal vágnak még a szőrből 2-4x. Késsel is vágsz ennyit, csak hosszabb időközökkel.

2015. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!