Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti templomban a hagyományos...

Ti templomban a hagyományos orgonás énekeket szeretitek jobban, vagy a modern gitározósokat?

Figyelt kérdés

Manapság minden egyházban egyre több a gitározós Istentisztelet/mise. Ha valaki más véleményen van természetesen nem pontozom le, de én egyszerűen sz@rnak találom. A régi egyházi énekek (protestánsak meg katolikusok is) szövegben meg zeneileg is műalkotások.


A gitár ezzel szemben egy dal alatt mondjuk körbe-körbe játszik 4 akkordot. Szövegileg meg általában nem sokkal összetettebbek annál mint hogy "Jézus szeret salalala". Lehet hogy aki nem ért a zenéhez annak ez fülbemászóbb és befogadhatóbb mint egy sok száz éves dícséret, de nekem akkor sem tetszik ez a trend.


2016. jan. 24. 21:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hitgyülis és nem voltam sosem még a Golgotában, én csak a dalt mutattam.
2016. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő. Gitáros énekekből is vannak nagyon szépek, pl. taizé-i énekek, ahol alapból 4 énekszólam van és még mellé 4-5 hangszerkísérlet... Nem mondanám zeneileg gagyinak...
2016. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Templomba szerintem a hagyományos orgonás énekek illenek jobban. Azoknak megvan a maga ünnepélyes hangzása. Valamint az orgona egy gyönyörűen hangzó hangszer.


Nem rosszak a gitáros misék sem, de szerintem azok inkább ifjúsági találkozókra valók (Egerszalókra meg Nagymarosra például).

2016. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Tudom, régi a kérdés, de azért írok. Megmondom őszintén, én mindkettőt egyaránt szeretem. Alapvetően természetesen az orgona való a templomba, de úgy gondolom, hogy sok esetben a gitáros, zenekaros énekek jobban kifejeznek dolgokat. Sok gitáros énekben megjelenik egy-két bibliai idézet is, énekelgetjük, és milyen jó érzés, mikor vasárnap a pap felolvassa az evangéliumot, benne az adott igeszakasszal. És akkor eszünkbe jut a dal, és elkezdjük magunkban énekelni. Hihetetlen érzés, mikor a templomban csak úgy száll az ének és az a sok fiatal egyszerre énekel az ifjúsági zenekarral. Amúgy igenis LEHET gitárral dicsőíteni Istent. Természetesen van amit nem lehet gitáros énekkel helyettesíteni. Az orgonát is egy csodálatos hangszer, nagyon szeretem.

"Dicsérjétek dobbal és tánccal, dicsérjétek fuvolával és gitárral!" /Zsolt 150/

Na azt hiszem, ha valaki ma elkezdene táncolni a templomban, és közben dicsőíteni Istent, megis botránkozna mindenki. 😢 Afrikában mégis működik.

Ezeket úgy írtam, hogy gitározok és orgonálok.

16/f

2019. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!