Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem hisztek Istenben,...

Ha nem hisztek Istenben, akkor szerintedek, hogy jött létre a világ?

Figyelt kérdés
És akik hisznek Istenben milyen halál utáni hisztek ? (Nagyon félek haláltól.. 16vagyok)

2016. jan. 25. 20:25
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Ment a like néhányak! Többet, hogy nyugodjak meg.. :)
2016. jan. 26. 19:30
 22/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, lehet, hogy még nem érted - bár miért is ne érthetnéd, a megvilágosodás jellemzően fiatal korban szokott bekövetkezni, lásd Ramana Maharsi -, de aki nagyon fél a haláltól az nem Te vagy. Most talán úgy érzed, Te vagy az, aki fél a haláltól, de nem! A haláltól az ego fél, ami nem Te vagy. Keresd, hogy ki/mi vagy Te! Nem az vagy, aminek hiszed magad.
2016. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Nos én nem hiszek isten(ek)ben sem pedig a túlvilágban, én az epikuroszi filozófia híve vagyok

Epikurosz görög filozófus szerint a haláltól való félelem csak megkeseríti az életet, áldásként gondolni a halálra szintén felesleges.

Az okos ember megpróbálja élvezni az életet és nem fél vagy cimborál a halállal.

2016. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, eszembe jutott egy film, ez segíthet, hogy a halálfélelmed csökkenjen:


//indavideo.hu/video/Az_Otthonunk_-_Nosso_Lar_teljes_film

2016. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
30%

Konnyebb elhinni, hogy egy superintelligens leny megalkotta az anyagot a teret es a vilagot, minthogy az anyag letezett oroktol fogva es egy relytejes nagy bumm ilyen rendezett univerzumot hozott letre amelyet nagyon kenyes erok tartanak fenn, kulonben kaoszba zuhanna minden.

A halaltol pedig azert felsz mert az emberbe bele van kodolva, hogy van egy orokkevalo resze..Mivel Isten a kepmasara teremtett minket.

A halal utan a test ujbol porra lesz a feltamadasig, de az orokkevalo resze az embernek itelet ala kerul. Vagy a halal uralkodik rajta, vagy Jezus:

Ján 5:24 Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.

2016. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Sanyji ***** válasza:
5%

Kedves kérdező!



Isten mindenható, mindenttudó, a szó legszorosabb értelmében. Az Isten szeretet. Valahol az örökkévalóságban, mikor még nem létezett Istenen kívűl semmi, akkor Istennek volt egy álma. Hogy teremt mindeneket, szellemi világot és később anyagi világot, angyalokat, embereket és megossza velük a szeretét. Megmutatja saját magát, hogy kicsoda Ő. Mindent előre eltervezett tökéletesen, minden apró részletet, amit el tudsz képzelni és még fel sem fogni, azokat Isten már előre tudta, tudja. Létezik a tökéletesség és az ember is lehet tökéletes, Jézus megmondta(Máté 5:48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes).


Félsz a haláltól? Akkor figyelj! János 3:36 A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.

Ez neked is szól, keresd Istent szívből és megtalálod. Maga az Isten fogja neked Magát megmutatni. Ott van a Bibliában minden, ami kell neked, hogy megtaláld, de segítségre van szükséged, szívesen segítek, kérdezhetsz bármit, s ha tudok válaszolok. Olyan boldog leszel barátom, hogy el sem bírod még most képzelni. Én mondom neked, Isten Csodálatos.

Ha úgy érzed, hogy igaz, amit írtam, akkor keress!

János 18,37.

Pilátus ezt mondta neki: "Akkor mégis király vagy te?" Jézus így válaszolt: "Te mondod, hogy király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy bizonyságot tegyek az igazságról: mindenki, aki az igazságból való, hallgat az én szavamra."

2016. jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


A vastagbetüs kérésedre nem tudok mit írni neked, mert én TUDOM, hogy Isten létezik, és Ő teremtett mindent. „Természetesen minden háznak van építője, aki pedig mindent megalkotott, az Isten az” Zsidók 3:4 - írja a Biblia


A másik kérdésed. egyrészt természetes, hogy félsz a haláltól(bár nem értem miért foglalkoztat ez), hiszen fiatal vagy még nagyon. És ugyan ezaz oka annak, hogy félsz: a korod. Az ember már ősidőktől fél attól, amit nem ismer, amiről semmit nem tud. Ilyenkor ha nem talál magyarázatoto, általában elméleteket gyárt, hogy az mi lehet (sok 100 éve így alakult ki a karácsony is, mert az emberek nem értették miért rövidülnek a napok, és miért van egyre kevesebb világosság. Kitaláltak egy istent, elkezdtek neki áldozatot bemutatni, és mit ad az a drága isten, egyszer csak kezdett meghosszabodni a nap, vagyis azt gondolták kiengesztelték a világosság istenét...na meg jött hozzá később az, hogy Jézus a világ világossága, aztán még egy kis ajándékozás, és kisült a karácsony)- röviden.

A haláltól még általában azért fél az ember, mert nem a halálra lettünk teremtve, ezért nem is tudjuk "megszokni", eredetelig nem képezte az életünk részét. És Krisztus halálának köszönhetően nem is lesz része a halál az életünknek - hamarosan.

De nincsen mit magától a haláltól félni, mert az olyan, mint amikor nagyon mélyen alszunk. Jézus is alváshoz hasonlította: " Ezeket mondta, majd így szólt hozzájuk: „Lázár, a barátunk nyugodni tért, de odamegyek, hogy felébresszem az álomból.” A tanítványok azért ezt mondták neki: „Uram, ha nyugodni tért, rendbe jön.” Csakhogy Jézus annak haláláról beszélt. Ők azonban azt hitték, hogy az alvás nyugalmáról beszél. Akkor azért Jézus nyíltan megmondta nekik: „Lázár meghalt,"János 11:11-14


Jézusnak a halálból feltámasztani valakit annyi, mintha felébresztené egy mély álomból.

2016. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Attila_the_hun ***** válasza:
Nagyon erős fantáziám van, de nem tudom elképzelni, hogy a messzi múltban volt olyan, hogy semmi. A világ szerintem mindig is volt. Ezt könnyebb elképzelni, magam előtt látni, mint egy olyan állapotot, hogy semmi.
2016. máj. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Attila_the_hun ***** válasza:

"Konnyebb elhinni, hogy egy superintelligens leny megalkotta az anyagot a teret es a vilagot, minthogy az anyag letezett oroktol fogva"


Te most, csak elodáztad a kérdést. A te szuperinteligens lényed nem alkotott teret, anyagot, hiszen abban él és létezik. Tehát nem hozhatta létre a világot, maximum a világban és a létező világ elemeiből összerakott egy hasonló másikat. De ez közel sem válasz arra, hogy a teljes egész világ keletkezett-e, vagy pedig mindig is volt.

2016. máj. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
En a halalt valahogy ugy kepzelem el mint mikor alszik az ember csak nem almodik es az orokkevalosagig tart:D
2016. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!