Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a fehér amit a keresztén...

Mi az a fehér amit a keresztényeknek a pap a szájukba tesz?

Figyelt kérdés
Miért teszi azt?

2016. jan. 30. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

nem vagyok keresztény - se más - de az egy szelet ostya azaz Jézus teste. Mint a bor Jézus vére.

Nagyon okos dolog :D

2016. jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ostya. Azért teszi, mert ez a szokás. Krisztus testét jelképezi, ahogy a bor a vérét. Az utolsó vacsora miatt van.
2016. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ostyának hívják, gyakorlatilag papír vékonyságú, szinte íztelen kovásztalan kenyér (só, liszt víz).

És azért teszik, mert évszázadok óta hagyomány, Jézus utolsó vacsorájára emlékeznek meg ezáltal, mert totál félreértik Jézus szavait.


Elolvashatod például itt: www.biblia.hu

Máté 26. fejezet

Márk 14. fejezet

Lukács 22. fejezet

János 13. fejezet


Mit iktatott be Jézus ekkor, és egyáltalán beiktatott bármit is? Jézus vette a kenyeret, hálát adott, megtörte, majd beazonosította, mint jelképet, hogy az a kenyér az Ő teste. Tehát a testét törte meg, de ezt Ő maga is megerősítette: „Ez az én testem, mely ti érettetek adatik”.

Megtörte a testét, és tanítványainak adta.

Tehát itt Jézus azt mondta, hogy a szeretet legnagyobb formája az, ha valaki életét adja a másikért. Jézus azt mondta, hogy úgy szeressük egymást, ahogy Ő. Adjuk életünket a másikért. Itt nem a keresztáldozatáról beszél, hiszen vegyük észre a múlt időt; szereTTELEK titeket. Tehát Ő nem a maga hasznát kereste, hanem a másikét. Nem a saját kényelmét nézte, hanem a másik javát. Azt mondta, hogy így szeressük egymást, mert Ő is így szerette a tanítványokat.

Ugyan ez a felszólítás megerősíttetik két fejezettel később is:

János 15, 12 Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, amiképpen én szerettelek titeket.

A kenyértöréssel sem mondott egyebet, megtörte testét, odaadta tanítványainak, és azt mondta, hogy ezt tegyék ők is az emlékezetére. Ez az emlékezet az, mikor őbenne marad az ember.

János 15

9. Amiképpen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben.

10. Ha az én parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok az én szeretetemben; amiképpen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében.

Ez teljesen párhuzamba áll azzal, amikor Jézus elmondta, mi szerint fogja megítélni az embereket. És nem aszerint, hogy mennyire ismerjük a Bibliát, mennyire kántáljuk a nevét, hányszor voltunk templomba, gyülekezetben. Persze az embernek miképpen fontosak ezek a dolgok, az egyéni, de az ítélet nem eszerinti. Máté 25-ben 31-46 sorokban pontosan elmondja ítéletét. Ha enni adunk az éhezőnek, ha inni a szomjúhozónak, ha ruhát, ki fázik, akkor neki adjuk. Ha nem adunk, akkor neki nem adunk.

Szokták azt mondani, hogy úrvacsorakor közösségük van Krisztussal. Közösségünk akkor van Krisztussal, ha ezeket cselekedjük. Amikor adunk bárkinek is, Krisztusnak adunk. Az utolsó vacsorán is pont ez hangzott el. Törjük meg, és adjuk oda. Mert ha adunk, neki adunk. Így van közösségünk Ővele. Nem egy szeánsz során. Hogy megtartják a szertartást? Nem baj. A baj az, ha mindaz, amit jelképez, nem cselekedjük.

2016. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyan az mint a nápolyi,csak nincs töltelék.A többit az előzőek leírták.
2016. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

# 3


Jézus nem csak az utolsó vacsorán beszélt az Eucharisztiáról, hanem máskor is.


"Bizony, bizony mondom nektek: ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok az ő vérét, nem lesz élet bennetek. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, annak örök élete van és én föltámasztom az utolsó napon. Az én testem az valóban étel s az én vérem valóban ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, bennem marad, és én őbenne." (Jn 6,53-56)

2016. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Van sok pap aki nem ostyaval, hanem teljesen mas feher dologgal lepi meg hitbuzgo kovetoit.

Kulonosen a fiatalokkal tortenik hogy "pap a szájukba tesz" ahogy fogalmaztad.

2016. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sült g e c i! XDDDD



Bocsánat, muszáj volt.

Nekem ilyen debil humorom van :D

2018. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!