Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok mire alapozzák...

A katolikusok mire alapozzák a "tisztítótűz" tanát?

Figyelt kérdés

2016. febr. 1. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy Szent Hagyomány. Bibliában nincs benne, de a fenti link alapján utólagosan bele próbálják magyarázni.

2016. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZitus ***** válasza:
80%

Szia


Nem vagyok katolikus, de mivel engem is érdekelt a "tisztítótűz" tana", utánanéztem, és ezt találtam:

A római katolikus „egyház tanítása szerint túlvilági hely vagy állapot . . . , ahol azoknak a lelke van, akik a kegyelem állapotában haltak meg ugyan, de még nem szabadultak meg teljesen minden tökéletlenségüktől, vagy vezekléssel tartoznak a még meg nem bocsátott bocsánatos bűneikért, vagy a megbocsátott bocsánatos és halálos bűnökért kell meghatározott ideig vezekelniük, és ezáltal megtisztulniuk, mielőtt a mennyországba jutnak” (New Catholic Encyclopedia. 1967, XI. köt., 1034. o.). Nem bibliai tanítás.


Min alapszik a tisztítótűz tanítása?


A New Catholic Encyclopedia (1967, XI. köt., 1034. o.), miután leírja a katolikus szerzőknek a 2Makkabeus 12:39–45, a Máté 12:32 és az 1Korintusz 3:10–15 versekkel kapcsolatos álláspontját, beismeri, hogy „végső elemzésben a tisztítótűz katolikus dogmája hagyományon alapszik, és nem a Szentíráson”

2016. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ozmium42 ***** válasza:
63%
Arra gondoltak az egyházatyák, hogy nem fér össze, hogy Isten egyszerre jóságos és kegyelmes, ugyanakkor mindenkit örökké kínoz a pokolban, aki akár csak egy picikét is nem tartotta be a szabályokat, vagy erre nem is volt lehetősége, mert például meghalt, mielőtt megkeresztelték. Ezért - nem törődve azzal, hogy ez beismerése annak, hogy nagyobb empátiával, erkölccsel és igazságérzettel rendelkeznek alapjáraton, mint amit a pszichopata istenképüktől tanulhatnának - kitalálták, hogy ez biztos nem lehet így, biztos van valami megoldás, valami átmenet az abszolút rossz és abszolút tökéletes között. Szóval indokolatlanul feltételezték, hogy Isten (természetesen nem maga Isten, hanem aki kitalálta) jobb fej, mint amilyennek látszik. Nem is tehettek mást, mert parancsba van adva, hogy róla vagy jót, vagy semmit, de inkább jót, ha élni is akarsz. Szóval kiszínezték.
2016. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

A katolikusok bibliai helyekkel is alá tudják támasztani:

[link]

Az ortodoxok is beszélnek ideigtartó büntetésről, de ezt a pokolba helyezik.

2016. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia


Elmentem erre az oldalra/ nem először/, de már megint csak több oldal teológia, valós bibliai tanítás nélkül.


elolvastam belőle a :Mit mond erről a biblia részt.

Hát..., egy rakás biblia vers amelyet így is forgathatjuk - úgy is forgathatjuk.

Egyik sem támassza alá a purgatóriumot - még csak nem is utal rá, de belemagyarázza.


Idézet belőle:

'Ez a vers is a purgatóriumra utal. A sok verés a poklot jelentheti'


????? - mi van?

Utal - jelentheti

Most tekintsünk el attól, hogy nem utal rá és nem is jelentheti a szöveg azt; de komolyan, ennyi az alapja, hogy akár utalhat is rá vagy akár jelentheti is ezt?

2016. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tofika2 válasza:

20:32.

Azt kihagytad hogy mindent megbocsájt annak aki szívből megtér(nem csak felszínesen hogy 2 felé sántikál). Javaslom a Biblia elolvasását. :)

2020. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!