Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vonzó lett volna a kereszténys...

Vonzó lett volna a kereszténység kezdetektől fogva, ha az 'Evangéliumokban' nem lennének említve gyógyulások, halottak feltámasztása az Alapító által?

Figyelt kérdés

Olvasná ma egyáltalán valaki az 'újszövetséget', ha Jézus 'csak' egy 'új vallás alapító lett volna', aki igen bölcs ember volt és a szeretetre tanított - és csodákat nem tett, és gyógyítani sem tudott?


Lehet már rég nem beszélnénk kereszténységről, ha Jézus jeleket és csodákat nem tett volna, vagy ha ilyent nem állítottak volna Róla az evamgéliumi beszámolók.



2016. febr. 2. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Valószínűleg nem, hisz a csodák és gyógyítások Isten hatalmának jelei. Jézus épp ezért nem "csak egy új vallásalapító" vagy "igen bölcs ember", hanem Isten fia.
2016. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha Isten Fia nem testesül meg Jézus Krisztusban, akkor valóban nem lenne kereszténység sem. A kereszténység az a vallás, amelyik Jézusban felismerte Isten Fiát.


Vagy nem erre vonatkozott a kérdés?

2016. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Clark Kent.. ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Ha kivennénk a transzcendens jelleget az evangéliumokból, akkor már nem is evangélium, hanem egy történetírói munkára hasonlító írás lenne.


Nem hinném, hogy olyan sok embert megérintett volna akkor. A kereszténység lényege ugyanis éppen a transzcendenciában van.


Nézzük csak meg az egyik legősibb keresztény hitvallást Szent Pál első korintusi levelében levélében:



”...Krisztus meghalt a bűneinkért az Írások szerint, eltemették, és harmadnapon feltámadt, az Írások szerint. Megjelent Kéfásnak, majd a tizenkettőnek. Azután megjelent több, mint ötszáz testvérnek egyszerre, akik közül a legtöbben még élnek, egyesek pedig elszenderültek. Azután megjelent Jakabnak, majd valamennyi apostolnak. Mindnyájuk után pedig mint koraszülöttnek, megjelent nekem is.” [1Kor 15,3-8]


Ha ebből kivesszük a misztikus elemeket, hogy nézne ki akkor a kereszténység???

2016. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hogy a késő antik korban mennyire lett volna vonzó azt nem tudom, de én rengeteg ember ismerek aki így tekint az egészre ahogy írtad és szimpatizál vele, gyakran hivatkozik rá, pl "Jézus is mondta ugye, hogy..."
2016. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jézus nem tehette félre ezeket, hiszen mivel bizonyította volna hogy róla szólnak a próféciák?


Jézus bemutatta kicsiben, hogy amikor a királysága veszi át az uralmat, az egész lakott földön ezeket fogja megvalósítani.


egyébként pedig nem kereszténységnek kell lenni, hanem kereszténynek kell lenni, vagy is személyenként keresztény életet kell élnie azoknak, akik állítólag Jézus követőjének tartják magukat, még ha ez a világban "akadályokba" is ütközik némelykor.


Maga Jézus már a Kereszténység létre jötte előtt határozottan ellenezte azt, azzal a kijelentésével, amikor azt mondta, hogy a királysága, vagy országa, nem része ennek a világnak


a kereszténység és a hozzá tartozó összes megnyilvánulások felekezetek részét képezik az emberiség világának belefolyva mindenbe, ami nem keresztényi akkor is. ezt nevezi megalkuvásnak, egy keresztény pedig nem alkuszik hanem kitart a tiszta imádat mellett, ha ez az életébe is kerül:


(Máté 16:24–26) . . .. 25 Mert aki meg akarja menteni a lelkét, elveszíti azt, aki azonban elveszíti a lelkét énértem, megtalálja azt. 26 Mert mi haszna lesz abból az embernek, ha az egész világot megnyeri, de a lelkét elveszti?. . .

2016. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Jézus semmit sem tett öncéluan. Bármit tett, soha nem magára hívta fel a figyelmet, mindent csak azért tett, hogy az emberek felismerjék benne Isten küldöttét, az Isten Fiát, ahogyan már feljebb írták, hogy Ő a Messiás. Ezért tett csodákat is.

„Ismertek engem, és tudjátok, honnan való vagyok. Én nem a magam kezdeményezéséből jöttem. Aki küldött engem, az valóságos, és ti nem ismeritek őt. Én ismerem őt, mert a képviselője vagyok, és ő küldött el engem” (János 7:28, 29).

Elsősorban a tanítása volt a fontos, most is az a fontosabb, ugyan akkor a tettei megerősítheti a belé vetett hitünket és nagy mértékben vigasztaló is. Hiszen ma is lenne mit tennie, ha itt lenne. Vígasztaló az, hogy hamarosan tenni is fog az egészségünk érdekében. Ezért jó a csodáiról olvasni.

2016. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden sikeres vallásnak része a misztikum.

A kereszténység amúgy is sokáig küzdött a Mithrasz kultusszal, és így is hajszálon múlt az eredmény.

100% biztosan veszített volna, ha nincsenek benne ezek a csodás elemek (és - bár eléggé nőgyűlölő vallást csinált belőle Péter - valószínűleg azért nyert, mert többre becsüli a nőket, mint a riválisa).

2016. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jézus hátra hagyta Egyházát, az Ő 'Testét' és azt lássuk, hogy az Ő Teste, az Egyház már nem bír csodákkal, gyógyítással az elesett betegek milliói irányába, mint Mestere, az Egyház Feje... Az Egyházból kihalt a transzcendencia, a 'misztikus elemek': Jézus csodaival, gyógyításaival, halottak feltámasztásával 'igazolta', hogy Ő az Atyától jött, hogy az Atya használja Őt(!), de az Egyház nem tudja 'igazolni', hogy a Fejjel szoros kapcsolatban áll, mert transzcendencia, jelek és csodák, meg gyógyulások nem lelhetők fel szolgálatában...

Jn.14,12 - Bizony, bizony mondom néktek: Aki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.


Mk. 16,17-18 - Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak.


Igéret van Jézustól az Egyház számára, de ezt nem tudja teljesíteni az Egyház...


Hallottunk már olyant, hogy 'az apostolokkal leáldozott a csodák kora", de már olyat is hallani, hogy "minek a csodák, gyógyítások az Egyházban, mert ettől még nem térnek meg az emberek tartósan, ez még nem vezetné el az embereket megtérésre..." - errefel született meg bennem a kérdés, hogy most vállrándítással elintézzük/megmagyarázzuk, hogy a természetfeletti miért nincs jelen az Egyház szolgálatában/és nincs is szükség rája, de, akkor azt is el kellene ismernünk, hogy, ha az Evangéliumokban gyógyítás-, és csodanélküli Jézusról találtunk volna beszámolókat, akkor nem érdekelt volna bennünket hosszú távon Személye, és így, hogy az Egyház ma gyógyítani- és csodákat tenni képtelen, ő sem vonzó az emberek számára, és egyesekben kétségeket szül az írányba, hogy lehet Jézus sem tett csodákat és csak 'hatás' kedvéért írták be az Evangéliumokba, hogy megragadják a tömegeket!?

2016. febr. 2. 22:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami a csodákat illeti, én tudok egy párról.

Az én gyülekezetemben voltak csodás gyógyulások, szerintem nem igaz, hogy nincsenek. Vannak hamis csodák, amelyek miatt az igaziakat is átverésnek tartják sokan.

2016. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!