Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van megírva a Bibliában,...

Hol van megírva a Bibliában, hogy önmagában a részegség állapota ha előfordul bűn lenne?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a részegeskedésre mondja Pál, hogy bűn, de ez egy ilyen iszákos életmódot feltételez, ami eltér attól ha valaki néha, úgy félévente felönt a garatra.

Ezzel nem árt senkinek.



2016. febr. 7. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem árt senkinek??? Hány embernek kell még meghalnia részeg sofőr miatt vagy azért, mert részegen indul haza egy buliból és úgy csapják, mert épp kiszédült az útra??? Hány embernek kell rettegnie egy részeg ember durvasága miatt, mert a pia miatt kiszámíthatatlan??? Vagy amikor a részegség miatt a szeretteidet bántod meg, vagy akár egy idegen embert! Nincs jogod ezekhez! A részeg ember agyát a pia veszi hatalmába, nem pedig az ész! És tudod mit? Engem felháborít,hogy bárki felmentést akar a részegségre és azt akarja bemagyarázni, hogy azzal nem árt senkinek! Még egy alkalommal is lehet ölni!
2016. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak baráti körben néha fordul elő, annyira nem hogy ne tudjon magáról, soha nem volt semmilyen atrocitás, agresszivitás. Csak egy kis kellemes felszabadultság érzés a társaságban.
2016. febr. 7. 11:20
 3/17 A kérdező kommentje:
Olyan 6 sör
2016. febr. 7. 11:24
 4/17 Roland G. ***** válasza:
39%

"A bor csúfoló, a részegítő ital háborgó, és valaki abba beletéved, nem bölcs!"Péld 20:1


"Mert a részeges és dobzódó szegény lesz, és rongyokba öltöztet az aluvás."Péld 23:21


"De vigyázzatok magatokra, hogy valamikor meg ne nehezedjék a ti szívetek dobzódásnak, részegségnek és ez élet gondjainak miatta, és váratlanul reátok ne jőjjön az a nap."Luk 21:34


"Mint nappal, ékesen járjunk, nem dobzódásokban és részegségekben, nem bujálkodásokban és feslettségekben, nem versengésben és írigységben:"Róma 13:13


"Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát."1.Kor 6:10


Remélem ennyi elég!

2016. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Sehol, csak nem egészséges a szervezetnek.

A gyenge embereknek pedig megmutatkozik az igazi az arca, ami Isten előtt nem túl kedves.

A józan ész elvesztése sem a legbölcsebb és leghasznosabb dolog ebben a világban. Még ha az ember el is szeretné felejteni azt.


Itt van néhány íge:


Bírák könyve:13:4 Azért most megójjad magad, és ne igyál se bort, se más részegítő italt, és ne egyél semmi tisztátalant.


Ezt egy terhes nőnek mondta az Úr angyala.


Példabeszédek könyve:20:1 A bor csúfoló, a részegítő ital háborgó, és valaki abba beletéved, nem bölcs!


Bölcs Salamonnak példabeszédei » 31. fejezet

4

Távol legyen a királyoktól, oh Lemuel, távol legyen a királyoktól a bornak itala; és az uralkodóktól a részegítő ital keresése.

5

Hogy mikor iszik, el ne felejtkezzék a törvényről, és el ne fordítsa valamely nyomorultnak igazságát.

6

Adjátok a részegítő italt az elveszendőnek, és a bort a keseredett szívűeknek.

7

Igyék, hogy felejtkezzék az ő szegénységéről, és az ő nyavalyájáról ne emlékezzék meg többé.

8

Nyisd meg a te szádat amellett, aki néma, és azoknak dolgában, akik adattak veszedelemre.

9

Nyisd meg a te szádat, ítélj igazságot; forgasd ügyét a szegénynek és a szűkölködőnek!


Ézsaiás próféta könyve » 5. fejezet

22

Jaj azoknak, akik hősök borivásban és híresek részegítő ital vegyítésében;


Ez az elme szétveréséről szól. A valóság ferdítéséről.



Úgy gondolom, hogy alkoholt inni nem bűn, de részegnek lenni nem jó. Vagy mit jelent részegnek lenni?

Amikor iszom és jobban érzem magam nem vagyok részeg.

Múltkor letoltam 1.2 dl whiskeyt egy pohár sörrel.

Nekem ez azt hiszem a felső határ. Ilyenkor csak forog minden és kigüllednek a szemeim. Mélyen bámulok mindenkit. Jobb esetben egész jó a közérzetem. De a gátlásaimat ekkor sem veszítem el, ekkor is szoktam még érezni szorongást és mozgó járművön még meg tudok állni kapaszkodás nélkül.

Viszont ha ennél többet iszom, akkor csak hányok és mondogatom, hogy mennyire gyűlölöm magam, hogy ilyen hülyeséget csinálok. A víz nagyon sokat használ, meg ha egyedül lehet tudatos, de félkómás állapotban.

2016. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Néha még az Ószövben is engedélyezve volt, sőt fel is szólított rá Isten:


"Vásárolj a pénzen mindent, amit megkívánsz: ökröt, juhot, bort, vidámító italt és mindenfélét, amit megkíván a lelked, és egyél ott az ÚRnak, a te Istenednek színe előtt, és örvendezzél te és házadnak népe." 5 Móz. 14,26


Ez bizony nem málnaszörpre vonatkozik és maga az Úr mondja!

Ezt még a legortodoxabb zsidók is tartják a nem is ünnep nekik anélkül, hogy jól megittasodnának, sőt kötelező.

A felsorolt igehelyere be lehet helyettesíteni a részegeskedést is. (ujszov.hu)

2016. febr. 7. 11:37
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia


Mind igaz amit előttem írtak.

Ám a zsoltárok 104 fejezete felsorolja, hogy Isten mit teremtett a dicsőségér és a 15 vers ezt mondja:

"és bort, ami felvidítja az ember szívét, és ragyogóbbá teszi arcát az olajnál"


Vagyis ha csak becsípsz az nem probléma mert Isten ezért teremtette a bort.


És most lehet lehurrogni...

2016. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De 6 sortol mar lereszegedsz nem? Noe igaz ember volt, es csak egyszer ir ilyet rola az OSZ, hogy lereszegedett. Nem melto Istenhez olyan allapotba kerulni egyszer sem. Ahogy a peldabeszedek irja: megcsufolja az embert a bor. Az USZ is jozansagra int.
2016. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Roland G. ***** válasza:
59%

Az Ószöv. idején egy évben egyszer kötelező volt lerészegedni,mivel az embernek szüksége van extázisra.Viszont az Újszövetségben azért nem engedélyezett,mert helyette a Szentlélekkel való beteljesedés okoz ilyen élményt,ami viszont pozitív következményekkel jár!


"És meg ne részegedjetek bortól, miben kicsapongás van; hanem teljesedjetek be Szent Lélekkel" Efézus 5:18

2016. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"És meg ne részegedjetek bortól, miben kicsapongás van; hanem teljesedjetek be Szent Lélekkel" Efézus 5:18 "


Ez erős érv valóban. Nyilván nem ok nélkül mondja.

De mondjuk Pál egy csomó minden másra is felszólít, pl. hogy az asszonyok fedjék be a fejüket, vagy Jézus mondja hogy ha megütnek tartsuk oda a másik arcunkat.

És valljuk be kevesen engedelmeskednek minden felszólításnak, ami nem bűn terhe mellett érvényes.

2016. febr. 7. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!