Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvesztettem a magamba vetett...

Elvesztettem a magamba vetett hitemet. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Már semennyire sem bízom magamban, főleg párkapcsolati szempontból.

Lassan 25 éves vagyok és csak 1 komolyabb barátnőm volt de ő sem volt megfelelő csak magával törődött. Mostanság úgy vagyok vele h én soha nem érezhetem át az igaz szerelmet, a gyermekáldást, a családot stb.

Már kezdek lemondani róla. Az évek egyre csak telnek és semmi előrelépés. Olyan mintha a világ nem akarna megérteni.Mintha mindenhol csak önérdeket néző emberek lennének.

Egyedül édesanyám az aki lelkitársam tud lenni de az mégsem olyan mintha a párom lenne.

Olyan mintha ez egy végtelen körforgás lenne.



2016. febr. 8. 08:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Néha azt érzem hogy Isten bűntet.
2016. febr. 8. 08:27
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

"Már kezdek lemondani róla."


- Na, megtetted az első lépést. Csak így tovább, és megszabadulsz néhány felesleges vágytól, a szellemed meg felszabadulhat, hogy magasabb rendű célokat teljesítsen be.

2016. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Az évek egyre csak telnek és semmi előrelépés. Olyan mintha a világ nem akarna megérteni.Mintha mindenhol csak önérdeket néző emberek lennének"

- ezt nagyon-nagyon sok szomorú, csendes, szelíd lányismerősömnél tapasztaltam. Elbújtak, ők nem hivalkodóan riszálnak, meg kell őket keresned.

2016. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Volt egy komolyabb barátnőd,aki nem volt az igazi.Ebből nem következik az egyenesen,hogy ne élhetnéd át az igazi szerelmet,családot,gyermekáldást valaki mással.


"Mintha mindenhol csak önérdeket néző emberek lennének."

Ez nem csak olyan,mintha...

Ahhoz,hogy a világ megértsen,neked is meg kell értened a világot.Kemény,fájdalmas,nehéz,tudom.De nincs más választás.

De ha találsz egy olyan nőt,akinek ugyanaz az önérdeke,mint neked,akkor menni fog a dolog.

2016. febr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok.

Mint egy hörcsög lennék egy mókuskerékben, aki beledöglik, hogy több tíz kilométert rohan le, de közben nem történik vele semmi, csak egy helyben áll.

2016. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia jo uton haladsz ha a magadba vetett hitet-bizalmat elvesztetted helyette inkabb az Urban kezdjel el bizni.

Vannak neked valo tanitasok konyv formajaba az iroja

Joel Osteen kereszteny konyvesboltokba kaphato a neten keresss ra.

2016. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Szia jo uton haladsz ha a magadba vetett hitet-bizalmat elvesztetted helyette inkabb az Urban kezdjel el bizni."


Szó szerint ugyanezt akartam írni én is. :)

2016. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem jól gondolod,hogy Isten büntet!Isten nagyon is szeret téged is!


Ha Isten velünk, ki lehet ellenünk? Aki tulajdon Fiát nem kímélte, hanem mindnyájunkért odaadta, hogyne ajándékozna nekünk vele együtt mindent? Ki vádolná Isten választottait? Isten, aki megigazít. Ki ítélne kárhozatra? A meghalt, sőt feltámadt Jézus Krisztus, aki az Isten jobbján van, és esedezik is értünk? Ki választana el minket a Krisztus szeretetétől? Nyomorúság, vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhezés, vagy mezítelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver? Hiszen meg van írva: „Teérted gyilkolnak minket nap mint nap, annyira becsülnek, mint vágójuhokat.” De mindezekkel szemben diadalmaskodunk az által, aki szeret minket. Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelmek, sem jelenvalók, sem eljövendők, sem hatalmak,sem magasság, sem mélység, sem semmiféle más teremtmény nem választhat el minket az Isten szeretetétől, amely megjelent Jézus Krisztusban, a mi Urunkban.


[link]

2016. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kiss Éva Judit ***** válasza:

[link]


Javaslom, hogy ezt nézd meg feltétlenül, majd a következőt is:

[link]


és ha tudsz a Fiatalok kérdéseit is kezd el olvasni. A kis könyv kettő példányos, jó mind a kettő, és lehet találsz magadnak megfelelő személyt.

Sajnos ebben a mai világban bizony kihalt a hűség, a megbocsátás, a kompromisszum készségég, alkalmazkodás, és bizony a szeretet is. Előny az EGO: mert megérdemled!

Amúgy a Biblia megismerése - javaslom Jehova tanúit - sokat segítene a magányodon, és lehet, hogy társra is lelnél, aki nem kihasználni akar :-)

szia, sok sikert

É

2016. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Ne riasszon vissza, hogy tizenéveseknek készítették. Bár én is megismertem volna még negyven évesen is ezeket!

:-)

2016. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!