Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nyomorultul szegény vagyok és...

Nyomorultul szegény vagyok és esélyem sincs jobbra. E miatt elvesztettem a hitem. Ez bűn?

Figyelt kérdés
Pedig tanultam, szorgalmas vagyok, alkalmazkodó, mások szerint értelmes, kedves és tudom, hogy alapos. Mégis, semmim sincs, sem szüleim, minimálbér feléből élek és hiába van párom, már esélyt nem látok arra, hogy legalább egy kis odúnk legyen. Úgy éreztem, hogy a gyülekezet csak szövegel, miközben nem változik semmi. Kiábrándultam, hogy az egész vallás csak a gazdagok játékszere és a szegény nincstelenek altatására jó, hogy ne lázongjunk.
2015. febr. 2. 01:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Éppenséggel nem bűn, csak vigyázz, hogy emiatt ne válj gonosszá. Tehát ha neked rossz, attól még ne akarj másoknak is rosszat. Vallásos hit nélkül is ember maradhatsz, jó értelemben. De amúgy teljesen megértelek.
2015. febr. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Ne adj pénzt a gyülekezetnek többet, annyival is könnyebb lesz Neked!

Menj valahova önkéntesnek a gyülekezetben töltött idő helyett, ahol kaphatsz enni a munkádért cserébe!:)

2015. febr. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Ha jobb életet akarsz, ahhoz nem hinni kell, hanem tenni. Nem tudom, miben hiszel, de semmilyen felsőbb hatalom nem fog neked ajándékba szakmát és jól fizető állást küldeni. Ezeket magadnak kell megszerezned, és ugyanannyi eséllyel indulsz, mint bárki más.
2015. febr. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
44%

1. Nem mindegy, hogy egy gyülekezetet követtél eddig (hitgyüli, jehovatanúi, egyéb protestáns szekta), amelyet emberek alapítottak, vagy a Jézus Krisztus által alapított valódi egyházak (katolikus, orthodox, örmény, szír, kopt) valamelyikét! Ha az előbbit, akkor ne várj csodát, a protesánts/karizmatikus/pünkösdista felekezetek ugyanis már legelső percüktől fogva a pénzre és az üzletre vannak kihegyezve - de úgy, hogy neked ne jusson belőle sok, csak nekik!

2. Összekevered a szellemi dolgokat a földi dolgokkal. Jézus megmondta, hogy aki őt követi, mindeneket el fog veszíteni, de a lelkét megmenti. Ha azért követsz egy vallást, mert azért anyagi boldogulást vársz, akkor teljesen téves a hited.

3. Mindezek ellenére azt kövesd, ami a szívedbe van írva. Ha a vallástalanság az, akkor azt.

2015. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
67%
Teljesen jol ltod a dolgot. A gyülekezetek(ezer évek óta minden ilyesmi) főként azt a célt szolgálja hogy kordába tartsa az embereket, nehogy pattogjanak. Merthát az átlag munkásemberek joval többen vannak azoknál akik valojában a munkájuk gyümölcsé élvezik. Hamis világot teremtenek az embereknek, meg győzik őket hogy az jó. Az elv nem lenne rossz de az ember mint élőlény, önző ha hatalomra jut. Ezért aki a hitéből kitér" az valojában felébred ebből a mások által generált álombol, és megszabadul tőle. Ez nem bűn. Remélem jóra fordul a sorod. Hit az kell, de nem mindegy hogy saját magában hisz az ember, vagy mástól várja a megoldást.
2015. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%

2-el és 4-el teljes mértékben egyetértek, nincs is mit hozzátenni.

A helyedben rájuk hallgatnék.

2015. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

szia


először a 4-esnek szeretnék válaszolni

Szomorú dolgokat irsz a Tanúkról amit vagy az információ hiány vagy a gyűlölet indittatása miatt tetted


Jehova Tanúi nem panaszkodnak a sorsuk miatt, és nálunk mindenki megteszi a Tőle telhetőt, hogy keresztényként a Teremtő tanitása szerint éljen.

Jézusnak egy darab ruhája volt, és még lakása sem volt, de nem panaszkodott az élete felett.


Jehova Tanúinál nincs pénz gyüjtés, és nem veszik el egymás pénzét, mert önkéntes adományok vannak,

ami azt jelenti hogy egy egyén akkor ad, és annyit amikor és amennyit nélkülözni tud, Isten nem várja el hogy éhen halj.


s ha valaki rossz helyzetbe kerül a Testvérek minden téren támogatják,


ennél fogva kérlek szépen hogy ne irkálj valótlan dolgokat, csak azért hogy ellenségeskedést gyülöletet szits emberek ellen.

Köszönöm

2015. febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
26%

" vallás játészere a gazdagoknak"


Az lehet, ám ha igy is volna ezt a teremtő látja,

Magam sem élek "gazdagságban" de amire az életemnek szüksége van azzal rendelkezem.

Alnúbérletben lakom a férjemmel nekem pedig 29 ezer fontos nyugdijam van, ezt tudom bele adni a házasságunkba


A jelenlegi állapotokéert a korrupt emberi kormányzat tehet, nem a Teremtő, s keresztényként sokszor nem értem azojkat akik állitólag "hivők" hogy miért csodálkoznak ezen a siralmas állapoton?


Jézus megadta az utolsó napok jeleit, amik zajlanak, és azt mondta, hogy aki mindvégig kitart az részesül megmentésben


Egyébként nem vallásosnak kell lenni, hanem Istennek tetsző imádatot kell élni,

Sátán világába soha nem is lesz jó dolga a keresztényeknek, mert nem csak a megélhetésük van rossz helyzetben hanem a keresztény semlegességük is.


Ha egy kerestény ezt tudja akkor nem támad Isten és a megváltója ellen

2015. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
35%

7-es akkor JT talán ingyen tartják fent önmagukat? Kötve hiszem.


De az anyagiak csak egy része volt a mondandómnak. A lényeg az, hogy a Jézus Krisztus által alapított egyház folyamatos, 1054-ig egyetlen egységes egyház volt (kivéve az örményt, de az is apostoli alapítású), majd utána szétvált katolikus és orthodox ágra, de mindkettő apostolok által lett alapítva.


JT egyházát NEM apostol alapította! Egyetlen protesátns felekezetet sem apostol alapított!


Maga az elképzelés is abszurd, hogy Jézus halála után 1500-1800 évig Isten magára hagyta a népét, majd jöttek a protestánsok és JT, és hirtelen a helyére került az univerzum.


Úgyhogy, ti vagytok a szakadárok és eretnekek, nem mi.

2015. febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
10%

Egyetértek a 35 felelövel...:)


Vannak közöttünk szegények /többség/ és gazdagok is. Alapiskolai végzettségüek és tudományos dolgozók is.


A mi hitünk segít minket abban, hogy megtanuljunk elégedettek lenni, nem írígykedünk egymásra, mert mindannyian testvérek vagyunk.

Nálunk nincsen "mérnök úr" nincsen "doktor úr", mi testvérek vagyunk.


A Jakab levele alapján igyekszünk tanulni viselkedni a szegényekhez. Jakab 2 része


Ugyanakkor segítünk /sokat segítünk/ a bajba jutottakon, de sajnos vannak olyan esetek is, amikor valaki CSAK azért akar tanú lenni, hogy anyagi támogatásban legyen része.


Volt ilyen eset, nem is egy. Az egyik: a testvéreink jártak a házát építeni, takarítani, de az illetö egyfolytában csak nyafogott.... így nincs szeretet, úgy nincs szeretet.... majd mikor meglett amit akart szépen lelépett....már nem akart tanú lenni.


Aki JT az tudja, hogy Jehova Isten nem ebben a gonosz "sátán uralta" világban fogja helyreállítani a paradicsomot a Földön.


Hisszük a Bibliai jövendölések alapján, hogy Fia Jézus Krisztus fog rendet teremteni, a jelek szerint ez az idö rohamosan közeledik. Máté 24, Márk 13, Lukács 21 2.Timóteus 3:1-5 Jelenések 11:18......


Mi a tanúk türelmesen várjuk az igéret teljesülését. Például ezt is: Ézsaiás 65:21 "Házakat építenek majd, és bennük laknak, szölöskerteket ültetnek és eszik azok gyümölcsét".


A vallások melyek kizsákmányolják az embereket, nemsokára szintén a Jelenések könyve szerint letünnek....


...és tudjuk, hogy a jövöben nem lesz éhes, szegény ember, mert ez nem a Jehova akarata....

2015. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!