Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Válasz ezekre a kérdésekre?...

Válasz ezekre a kérdésekre? (lent)

Figyelt kérdés

1.templom részei

2.szentmise részei

(+ mi a különbség a szentmisén viselkedés és a viselkedés a templomban között?)

3.imádság fogalma, fajtái, formái

4.szentségek fogalma, felvétele kiszolgáltatása

5. az egyházi év lényege

6.kegyelem fogalma, fajtái

7. szabadság

8. erények és bűnök

9.törvény fajtái, új parancs

10. a nyolc boldogság


Tudom, hogy ez nagyon sok, de aki csak egyet tud, kérem az is írjon!


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2016. febr. 9. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szervusz:


Kilenc Boldogság, nem nyolc :)


(Máté 5:3–11) 3 „Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek, mivel övék az egek királysága. 4 Boldogok, akik keseregnek, mivel meg fognak vigasztaltatni. 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet. 6 Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságosságot, mivel megelégítik őket. 7 Boldogok az irgalmasok, mivel irgalmasságra fognak találni. 8 Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent. 9 Boldogok a békeszerzők, mivel »Isten fiainak« fogják őket hívni. 10 Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága. 11 Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem.



A Többi olyan "vallásokhoz" tartozik, amik nem bibliai Tanításon alapulnak, ezért ebben már nem tudok segíteni.

2016. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Hogy érted hogy más vallásokhoz tartoznak?? Valamikor mi ezt tanultuk hittanon, csak a könyveim már nincsenek meg. :/


Akkor már csak kilenc kérdés maradt.

2016. febr. 9. 19:00
 3/5 Jézus szolgája ***** válasza:

3,ne imádj bálványokat,az imádat csak Istenné.

4,atya,fiú,szentlélek,felvétele,elfogadása Jézus ajándékának,mely ingyen van,és értünk,kiszolgáltatása,minden megtétele Jézus tanai szerint élni,és tovább adni az igét,ingyen.

ingyen kaptátok,most ingyen is adjátok.

6,erre csak annyi,mert úgy szerette Isten a világot hogy az ő egy szülőt fiát adta érte,hogy aki hisz ő benne az el ne vesszen,hanem örök életelegyen.

7,szabad akarat,és szabadulás a rabságból Jézus által.


9,ó szövetség,ujj szövetség.ujj parancs,szeressétek egymást.

2016. febr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Az első, második választ azért nem tudom,mert nem ismerem a Templomok részeit, ugyan is Én nem tatozom olyan "valláshoz" amiket templomban gyakorolnak.


a 3. válasz is.

Jézus egyféle módon tanította a követőit imádkozni.

sajnos a vallások sokféleségében más kép tanítják ennek értelmezését, ahogy olvasom, még Fajtái is vannak, meg formái, de a biblia és Jézus nem mondott, vagy tanított ilyesmit.


A szentségek fogalma úgy szintén, egyházi év? az mi kedves kérdező Jézus, vagy a Biblia nem ír ilyeneket.


Kegyelem,

akkor kap kegyelmet valaki ha felmentik a Bűne alól, hogy az egyházak hogyan tanítják szintén nem tudom, Isten szava szerint:

(János 3:16) 16 Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen.


Fajtái a kegyelemnek? hát ilyen sincs a bibliában.


Szabadság?

Erény,: A MAI szótárak meghatározása alapján az „erény”: ’erkölcsi kiválóság; jóság’. ’Helyes cselekedeteket és gondolkodást, jellembeli jóságot’ foglal magában.

Marvin R. Vincent szótárszerkesztő elmondja, hogy az „erény”-nek fordított görög szó eredeti, klasszikus értelmében „bármilyen fajta kiválóságra” utalhat. Nem meglepő tehát, hogy a megfontoltság, bátorság, önfegyelem, pártatlanság, könyörület, állhatatosság, becsületesség, alázatosság és lojalitás olyan tulajdonságok, melyeket egyszer-másszor erényként éltettek. Olyan meghatározás is létezik, mely szerint az erény ’összhang az igazságosság irányadó mértékével’.

Ez nem passzív, hanem aktív, pozitív tulajdonság. Az erény több mint csupán a bűn kerülése; azt jelenti, hogy az ember törekszik arra, ami jó

Egy erényes személy igazságos. Olyan meghatározás is létezik, mely szerint az erény „összhang az igazság irányadó mértékével”. A keresztények számára az ’igazság irányadó mértékét’ természetesen Isten szabja meg, és Szent Szavában, a Bibliában teszi azt nyilvánvalóvá.

Az erény tevékeny jóság, melyet Isten szelleme által tudunk felmutatni.

(Galácia 5:22, 23) 22 A szellem gyümölcse ellenben szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, 23 szelídség, önuralom. Ezek ellen nincs törvény.


Tudod kedves kérdező:

Korábban az erényesség mindenki számára ugyanazt jelentette. Valaki vagy becsületes, lojális, szemérmes és tisztelettudó volt, vagy nem. Mára az „erény” fogalmát felváltotta az „értékrend” kifejezés.

„Az erényről nem mondható el ugyanaz, mint az értékrendről . . . , mégpedig az, hogy mindenkinek joga van a saját erényeihez” (The De-Moralization of Society).

Magyarázata szerint az értékrendet „alkothatják hitnézetek, vélemények, magatartásformák, érzések, szokások, hagyományok, preferenciák, előítéletek, sőt akár hóbortok is – bármi, amit egy egyén, csoport vagy a társadalom értékesnek gondol egy bizonyos időben, egy bizonyos okból”.


Ebből láthatod, hogy az erényt sokan másként tanítják, vagy fogalmazzák, sajnos, már nem a Biblia a mérvadó.

A Bűnökről a biblia ezt írja:


(Galácia 5:19–21) 19 A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, és ezek azok: paráznaság, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, 20 bálványimádás, spiritizmus gyakorlása, ellenségeskedések, viszálykodás, féltékenység, haragkitörések, perlekedések, meghasonlások, szekták, 21 irigykedések, italozós tivornyázások, dorbézolások és effélék. Ami ezeket illeti, előre figyelmeztetlek titeket, mint ahogy figyelmeztettelek is előre, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát.


Törvény fajtái.

A Mózesi törvény a 10 parancsolat volt, de voltak bizonyos törvények hogy milyen állatokat ehetnek meg, vagy hogyan választhatnak házastársat, stb, nem tudom mit értesz ez alatt. az Új parancsolatot Jézus így foglalta össze:

(János 13:33–35) . . .. 34 Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. 35 Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”

2016. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dirtibi ***** válasza:

1.2. Sajnos, erre nem tudok válaszolni, mert ez vallás csupán, és nem az élő hit része. Az ember az élő Istennek temploma, ha hisz Őbenne, a vallások pedig csak uralkodnak az embereken.

3. Egyetlen imádságnak van értéke, amit az ember őszinte szívből Istenhez mond, és ehhez nem kell semmilyen betanult szöveg.

4.5. Ezek is csak vallási dolgok, nem sok közük van az egyedüli boldogságot adó élő hithez.

6. A kegyelemre csak annak van szüksége, akit elítélnek jogerősen. Minket a törvény kárhoztat, Jézus Krisztusban pedig kegyelmet találunk. Ez a következő kérdésedre is választ ad.

7. Egyetlen szabadság létezik, azt pedig Jézus így fogalmazza meg: Bizony, bizony mondom néktek, hogy mindaz, a ki bûnt cselekszik, szolgája a bűnnek. A szolga pedig nem marad mindörökké a házban: a Fiú marad ott mindörökké. Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek. (Ján 8:34-36) Ez örök igazság, mert akiket Ő megszabadít a bűneiből, azok lesznek valóban szabadok.

8. Jézus Krisztuson kívül nincs erény, az ember csak bűnben tud élni. Ezért a bűn nem a cselekedet, hanem az, hogy nem hisz Őbenne az ember. Ha újjászületik, akkor az erényeket már maga Jézus fogja létrehozni benne.

9. A törvény az csak a bűnöket mutatja fel az embernek, de nem képes megszabadítani. Egyedül Jézus Krisztusban van a szabadság, ez az új törvény.

10. A valódi boldogság titka éppen abban van, amit az emberek szerencsétlenségnek tartanak. Erről írt az előző válaszadó. Én megtapasztaltam, hogy ez így van

2016. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!