Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg lehetne reformálni az...

Meg lehetne reformálni az összes keresztény ágazatot, hogy ne legyen benne egy cseppnyi zsidóság sem?

Figyelt kérdés
Például a 10 parancsolat 1. parancsolata arról szól,hogy az isten kivezetett bennünket egyiptomból.. hááát... engem biztos nem.

2016. febr. 13. 15:10
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet, de nem is kell. Az egyiptomi rabságból való szabadulás az Krisztus megváltó művének az előképe és szimbóluma a keresztény értelmezés szerint. Krisztus megváltása pedig rád is érvényes. :)
2016. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 Clark Kent.. ***** válasza:
70%

A zsidóságot nem lehet eltüntetni a kereszténységből, hiszen a keresztény Biblia része az Ószövetség is, amit zsidó emberek írtak.


A fent említett parancsolatot átértelmezheted úgy, hogy Egyiptom a bűn jelképe, és onnan hozott ki téged Isten.

2016. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Mit akarsz megreformálni?


A kereszténységről hitelesen (talán) János evangéliuma és János levelei tájékoztatnak. A többi csak ott van. Ne tévesszen meg, hogy egy könyvbe kerültek!

2016. febr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, te normális vagy?

A 10 parancsolat konkrétan a zsidóknak íródott. Sőt maga Jézus is zsidó volt, ahogy az apostolok is.

A Bibliát pedig senki nem fogja átírni a kedvedért.

2016. febr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 Clark Kent.. ***** válasza:
84%

"A Bibliát pedig senki nem fogja átírni a kedvedért."


Ez nem így van. Azért a szöveghagyományozás alatt bizony megkísérelték átírni...

2016. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 Pietrosol ***** válasza:
31%

# 4!


Te normális vagy? Szoktál gondolkodni az olvasottakon vagy bármit elédtolnak azt válogatás nélkül beszivattyúzod?


Jézus annyira volt zsidó szellemi értelemben, hogy konkrétan ószövetségi hitelvekre hivatkozva végeztette ki a zsidó tanács.

2016. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:

# Pietrosol


“Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a Törvényt (értsd: a Tórát) vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat.” (Mt 5,17)

2016. febr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 Clark Kent.. ***** válasza:
39%

"“Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a Törvényt (értsd: a Tórát) vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat.” (Mt 5,17)"


-->Érvénytelenné nem tette, de alaposan átértelmezte. Új parancsolatot adott, és kétségbe vonta a rabbik értelmezését. Azért ezt sem kellene figyelmen kívül hagyni. Jézus az Ószövetségnek egészen más exegézisét nyújtotta.

2016. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 Pietrosol ***** válasza:
0%

# 7!


A törvényt Te önkényesen értelmezed Tórának.


Azt észrevetted, hogy hányszor tanított mást, mint a Tóra?


Ha a Tóra lenne a törvény, akkor nem tanított volna mást! Ne akarj engem a tóra vinni!

2016. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 Roland G. ***** válasza:

Az első 2 válasszal egyet értek.

A kereszténységet nem lehet megreformálni úgy,hogy ne legyen benne úgymond zsidóság,hisz maga Jézus is zsidó volt.Ennyi éppen elég.

Amit idéztél az egy régmúlt eseményre utal,de a 10 parancsolat a szombat kivételével érvényben van az újszöv.-ben is,sőt meg is lett szigorítva vagy egyes értelmezések szerint Jézus a Hegyi-beszédben e parancsokat már úgy várja el a követőitől,hogy szívből tartsák meg,ne csak színlelve.

2016. febr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!