Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézust az Atya szülte, az...

Ha Jézust az Atya szülte, az angyalok pedig teremtett lények, akkor Jézus hogy lehet angyal?

Figyelt kérdés
2016. febr. 14. 11:33
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
61%
Jézust nem az Atya szülte, hanem MÁRIA, akire a SZENTLÉLEK szállt. Jézus az Atya fia, DE NEM ANGYAL. Nem tudom hol olvastad, vagy hallottad, de ez így sántít egy picit.
2016. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Roland G. ***** válasza:
88%

Krisztust az Atya szülte az örökkévalóságban és Márián keresztül született meg emberként.

Az angyal szót használja küldöttként a Biblia emberekre is,de egy bizonyos szellemi lények csoportjára is.A Zsidó levél 1.fejezete arról szól,hogy a Fiú nem azonos az angyalokkal!


"Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te,én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.És bár az angyalokról így szól: Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává,Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálcája a te országodnak pálcája.Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.És: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek;"Zsidó 1:5-10


A Fiúról szólva idézi a szerző a 10-ik versben a 102-ik Zsoltárt,ahol 8-szor szerepel a héber JHVH szeméynév.

2016. febr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Hol olvastad azt, hogy Jézus angyal lenne?
2016. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Igen eben Roldandank igaza van. Angyal, azaz angelosz=küldött, Jézus pedig az "Atya küldötte".


De nem úgy angyal, mint az angyali karok, mert azok az angyalok teremtmények, Jézus pedig nem teremtmény.

2016. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

#1: a tiéd is sántít kicsit!

"Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok" - ezt mondta Jézus, akit Mária szült! :) a Fiú öröktől fogva él, a Máriától való születése csak a földi, emberi megtestesülésének volt a kezdete, de nem a létezésének.


Az, hogy a Fiút az Atya "szülte", a 2. Zsoltárban van leírva ("Én Fiam vagy te, én ma nemzettelek téged"), amire a Zsidókhoz írt levél 2 alkalommal is visszautal (Zsidó 1:5 és 5:5) egyértelművé téve, hogy az általunk Jézus Krisztusként ismert Fiúról van szó.

Pontosan itt láthatjuk azt is, hogy a Fiú felette áll minden angyalnak:

"Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?

Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai." (Zsidó 1:5-6)


Az angyalok tehát teremtett, szolgáló lények, a Fiú viszont az Atya "dicsőségének visszatükröződése, valóságának képmása".

Van néhány olyan irányzat, amelyek tagadják Jézus istenségét, és úgy gondolják, hogy Jézus egy "különleges", legfőbb angyal, de a kereszténység túlnyomó része nem ezen a nézeten van. Jézust a zsidók számtalanszor meg akarták kövezni azért, mert az Isten Fiának jelentette ki magát, mivel ez a Szentírás alapján egyet jelentett azzal, hogy Istennel egyenlővé tette magát.

De tőle, és egyedül tőle, ez nem volt káromlás, mivel valóban Isten Fia. :)

2016. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Én is úgy gondolom, hogy nem azonos Mihály arkangyallal, aki mint tudjuk, a fejedelmek egyike. Mivel Jézus nem teremtett lény. A kérdéssel ezt akartam demonstrálni.
2016. febr. 14. 12:48
 7/28 anonim ***** válasza:
9%
Jézus arkangyal!
2016. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
A Biblia cáfolja. Isten nagyon is jól tudta, hogy lesznek olyanok, akik majd jönnek ezzel az ostobasággal, így előre leiratta, hogy Jézus nem arkangyal. Persze azt is tudjuk, hogy van akit ez nem fog érdekelni.
2016. febr. 14. 14:30
 9/28 anonim ***** válasza:

Jézus, az Atya Fia aki értünk emberekért megtestesült a Szentlélek erejéből, Szűz Máriától és emberré lett!

Isten és ember!

Nem angyal!

2016. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 szp72 ***** válasza:

"Melyik angyalnak mondta valaha: Fiam vagy te, ma szültelek téged?" (Zsid 1,5)

A helyes megfejtés: semelyiknek. Jézus nem angyal, nem teremtmény.


Jézus bármikor mondhatta volna a káromkodás vádjára, hogy ő csak egy angyal, ő csak Mihály arkangyal. Jézus azonban nem mondott ilyet, mert nem mondhatott ilyet, mert hazugság lett volna. Az ellenfelei azonban jól értették: Ember létére Istenné (Jn 10,33) és Istennel egyenlővé (Jn 5,18) tette magát, aki ott ül az Isten jobbján a trónon (Mt 26,64).

2016. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!