Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy a mélyebben...

Miért van az hogy a mélyebben vallásos keresztény családoknál sok esetben elég nagy számú gyerekeik vannak?

Figyelt kérdés

Abban az esetben is ha anyagilag nem éppen a legjobb helyzetben vannak, és sokszor még az alapabb dolgokat is nehezen tudják a gyerekeknek és a szülők pedig maguknak biztosítani


Azt is megfigyeltem már hogy a vallásos szülők foglalkozása nagyon sok esetben valamilyen tanár. Erre tud valaki valami magyarázatot. Bocsi ha műveletlen lennék de én magam nem vagyok vallásos mára már kicsit sem



2016. febr. 14. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
A katolikus vallas tiltja a fogamzasgatlas minden formajat.
2016. febr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Abban az esetben is ha anyagilag nem éppen a legjobb helyzetben vannak, és sokszor még az alapabb dolgokat is nehezen tudják a gyerekeknek és a szülők pedig maguknak biztosítani "


Ennek van azért ellenpéldája is. Budapesti vagyok, és itt a II. és XII. kerületben (ezek a gazdag kerületek) tömve vannak a templomok.


Amúgy azért, mert a vallásos életmódhoz hozzátartozik, hogy az ember konzervatívabb. Tehát egy tipikus vallásos nem bulizni, berúgni meg idegenekkel dugni akar 30 évesen, hanem családot alapít, és egy békés, nyugodt, "kiegyensúlyozott" életet él inkább.

Illetve a Bibliában is az áll, hogy miután Isten megteremtette az embert azt mondta nekik hogy "szaporodjatok és sokasodjatok".

2016. febr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

# 1


Nem minden formáját tiltja.

2016. febr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtibi ***** válasza:
Vannak, akik Istent az élet és halál korlátlan urának tartják és rábízzák azt is, hány gyermek felnevelését bízza rájuk. Szerintük Ő jobban tudja, mint saját maguk, ezért az Ő akaratára bízzák
2016. febr. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:

"Nem minden formáját tiltja"


Csak a hatékonyakat.

2016. febr. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja tenyleg, az onmegtartoztatast nem tiltja...
2016. febr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Én inkább hívő embereknek mondanám őket és azért van ez, mert mindent Isten kezébe helyeztek: a gyermekáldást is, ami köztudott, hogy Isten ajándéka és azt is, hogy mindig legyen étel, ital, fedél, ruha. Az, hogy a te véleményed szerint mit jelent a szegénység, az nem egyezik azzal, amit ők tapasztalnak. Aki ezt a lépést megteszi, az boldog ember. És nehogy azt hidd, hogy minden együttlétből gyermek fogan, ellenpélda erre a sok gyermektelen, meddő ember.
2016. febr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes lenne tudni, hogy kb. mekkora mintáról jöttek ki ezek a következtetések.
2016. márc. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!