Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennél tényleg semmi sem...

Istennél tényleg semmi sem lehetetlen?

Figyelt kérdés
Kérdezem ezt a következők miatt: több testi és mentális betegséggel illetve ezekből kifolyólag munkanélküliséggel is küzdök. Ezek miatt "kivet" magából a társadalom is. Ha kérem a Jóistent, ki tud engem "emelni" ebből az állapotból és lehet még normális életem?
2016. febr. 15. 11:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az Örömhír ígérete a másvilágra szól, nem erre a világra. Akkor leszel "kiemelve" ezekből a problémákból.


A mentális problémák leküzdésében és kezelésében az Istenben való hit nagyon sokat segít. (Viszont a szektás fanatizmus ugyanannyit tud ártani.)

2016. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
"Segíts magadon és isten is megsegít."
2016. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én igyekszem segíteni magamon, de valahogy mégsem érzem a Jóisten segítségét. Nem értem, mi lehet a baj...
2016. febr. 15. 12:46
 4/17 anonim ***** válasza:
Isten csak akkor segít, ha hiszel benne, és hajlandó vagy segíteni magadon. Senkinek sem, pláne Istennek, kötelessége, hogy a te boldogságodat biztosítsa. Adás nélkül nem fogsz kapni. Tedd meg az első lépést, és meglátod, hogy a többi majd jön magától.
2016. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

#2: "Segíts magadon és isten is megsegít."


Ha segítesz magadon, akkor már mi szükség is lenne az Isten általi megsegítésre?

Ha meg nem segítesz magadon, akkor Isten sem segít meg? Ergo Isten "leszarja" azokat, akik nem segítik önmagukat?

2016. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

# 5


"Ha segítesz magadon, akkor már mi szükség is lenne az Isten általi megsegítésre?"


Valószínűleg még nagyon fiatal lehetsz, de mutass egyetlen egy olyan embert, aki az összes problémáját meg tudja oldani egyedül. Nem tudsz, ilyen nincs. Az ember egy olyan konstrukció, amelyik még az embertársai segítségére is rá van szorulva. ("Zoón politikón" - "társas lény".)


Az pedig csak lendít a dolgon, ha ebbe a kollektívába esetlegesen Istent is bevonjuk. :)


"Ergo Isten "leszarja" azokat, akik nem segítik önmagukat?"


Igen. Ha te leszarod a saját problémádat, akkor ő ezt tudomásul veszi, és elfogadja. Nem fogja sem helyetted megoldani, sem cseszegetni nem fog, hogy ugyan oldd már meg. Tiszteletben tartja a te döntésedet.


Ha viszont a sarkadra állsz, és elkezded megoldani a problémádat, akkor majd odafigyel, és segít. De általában nem úgy ahogyan elvárod vagy elképzeled, hanem teljesen váratlan módokon.

2016. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Akkor leírom a tényeket, ezek ismeretében várom a válaszokat!

Alkoholfüggő vagyok, ez az egyik betegségem (most éppen 4 hónapja absztinens vagyok). Tavaly év elején megfogadtam, hogy normális életet fogok élni, leszokom az alkoholról és dolgozni fogok, mert elegem volt már az addigi életemből. Mindkettőt sikerült megvalósítanom, letettem a piát és elhelyezkedtem, tehát a tőlem telhetőt megtettem. Kb. 2 hónapja dolgoztam, amikor önhibámon kívül kirúgtak a munkahelyemről.

Kérdezem akkor most, hogy a Jóisten miért nem segített, hogy megtartsam az állásomat? Becsületesen, lelkiismeretesen elvégeztem a munkámat, igaz becsúsztak hibák, mert még nem volt tapasztalatom, de én a tőlem telhetőt megtettem. Akkor miért történt mégis mindez?

2016. febr. 15. 13:17
 8/17 anonim ***** válasza:

"Én igyekszem segíteni magamon, de valahogy mégsem érzem a Jóisten segítségét. Nem értem, mi lehet a baj..."


Erre nem lehet mit válaszolni. Hiszen nem tudjuk egyáltalán, hogy mi a problémád, azt sem tudjuk hogyan próbálsz ezen segíteni, és azt sem tudjuk, hogyan kéred mindehhez Isten segítségét.


De ez nem is alkalmas fórum arra, hogy ezt itt beszéld meg.


Jó, ha van az embernek egy személyes lelki vezetője, akikhez az ilyen kérdésekkel tud fordulni. Pontosan ezért vannak a papok, lelkészek, lelki pásztorok, hogy az ilyen konkrét problémákban segítsenek.

2016. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg még nagyon fiatal lehetsz, de mutass egyetlen egy olyan embert, aki az összes problémáját meg tudja oldani egyedül. Nem tudsz, ilyen nincs."


De van, pl. én :) És nem hiszem, hogy csak egyedül lennék az egész világon.


" Az ember egy olyan konstrukció, amelyik még az embertársai segítségére is rá van szorulva. ("Zoón politikón" - "társas lény".)"


Igen, az embertársai segítségére. Ebben hol van Isten?


"Ha viszont a sarkadra állsz, és elkezded megoldani a problémádat, akkor majd odafigyel, és segít. De általában nem úgy ahogyan elvárod vagy elképzeled, hanem teljesen váratlan módokon."


Óóóó, a misztikum, nem hiányozhat :) Ha a sarkamra állok (mint ahogy tettem mis), onnantól nem volt szükségem senki más segítségére, és működnek a dolgok. Semmiféle isten segítségére nem volt szükségem, tök jól megvagyok a saját magam (és segítő embertársaim) erejéből is.


Kérdező, egyébként gratulálok, ez keveseknek sikerül (#7) :)

2016. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Oka van annak, hogy ez történt. Lehet, hogy még nem látod, de később nyilvánvalóvá fog válni.

A függőségről pedig azért nehéz leszokni, mert helyettesíteni kell valami magasabbrendű élvezettel. Hobbi vagy valami, ami nagyobb kielégülést okoz ártalom nélkül. Én teológiát tanulok, és így egy csomó káros szokásról tudtam leállni. Számomra az olvasás nyújt ilyen kielégülést.

De ha Istent elégedetté teszed, te magad is azzá válsz. Ne a fa leveleit, hanem a gyökeret locsold!

2016. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!