Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a legtöbben...

Kiss Éva Judit kérdése:

Miért van az, hogy a legtöbben nem a Biblia logikájára támaszkodva szeretnének Istenhez közeledni, hanem más könyvek, személyek tapasztalataira támaszkodnak?

Figyelt kérdés

Példa: Jézus több helyen is kijelentette, hogy ő egy küldött. Felette is az ATYjA áll, akihez imádkozott, aki küldte őt, akinek meg kellett ismertetni a nevét (mert ugye feledésbe merült). Illetve felmerül egy kérdés, ha Jézus az az Isten, aki volt van és lesz, akkor miért egyszülött? Mi volt akkor amíg a pokolban volt? Megszűnt Isten lenni mindenekfelett? Vagy erre is van egy frappáns magyarázata azoknak akik egyenlőségjelet húznak a Mindenható és Jézus a Megváltó között? Sok kérdésem van még, mert nem értem az embereket. :-(

Biblia:

János 6:44

Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, aki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Zsidóknak írt levele Pálnak 1 :1 Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképpen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által, 2 Akit tett mindennek örökösévé, aki által a világot is teremtette, 3 Aki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, aki hatalma szavával fenntartja a mindenséget, aki minket bűneinktől megtisztítván, üle a Felségnek jobbjára a magasságban,

stb...

Szóval maga mellett ül, és mégis önmaga, visszatükröződése annak aki küldte őt, de ő saját maga, az Atya vonza és akkor feltámasztja Jézus, de az Atya=Jézussal????? Logikus ez? Valóban Jézus egyenlő Istennel? Vagy Jézus, Isten fia, akit magasabb állásba emelt, miután teljesítette a földi küldetését. Milyen magasabba? Az angyalok a Biblia szerint nem halhatatlanok. Jézus ezután a tette után, halhatatlanságot kapott. Vagy ki hogyan érti ezeket a verseket? Csak Bibliával kérem az érveléseket, ha lesznek :-), mert a Biblia sorai nem lehetnek ellentmondóak. Szeretném megvizsgálni ki mit mond.



#nem a Biblia logikájára #támaszkodva
2016. febr. 16. 08:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Mert a Bibliának nincs logikája.
2016. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
A "Biblia" és a "logika" egy mondatban elég mókásan hat. .-)
2016. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Az őrtorony pofátlan hazugsága az, amit állítasz. A Szentháromság nem az, amit tanít és amit ti elhisztek.

Te miért támaszkodsz más kiadványra és átírt Bibliára?

Jézus az Atyával ismertette meg az embereket, nem pedig egy 15. században kitalált szóval. Mit veszel a kezedbe először? Nem a Bibliát, igaz? Hanem egy őrtorony kiadványt, ami megmondja, hogy mit higgyél, a saját átfogalmazott bibliájából idézve. Miért nem egy Károlit veszel a kezedbe és miért nem Isten vezetését kéred? Azt hiszed, hogy a bölcsesség csak néhány kiváltságos emberé? Azt hiszed, hogy a Szentlélek csak nekik ad "világosságot"? Meghazudtolod Istent?

De nagyon sok információ áll csak ezen az oldalon rendelkezésedre, mégis maradsz egy olyan szervezet tanítása alatt, aki nem átallja úgy beállítani Istent, mint aki nem képes normálisan, hiba nélkül kijelenteni valamit és össze-vissza tanít.

Hajrá.

2016. febr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 dirtibi ***** válasza:

Kedves 3#

talán nem kellene ennyire hevesen...


Kedves Éva

Az ok abban van, hogy az emberek inkább hisznek egy vallásban, mert nincs idejük és kedvük küzdeni, imádkozni, keresni az igazságot. Jézus kijelenti magát annak, aki szereti Őt; de aki a világot szereti, az nem szereti Jézust, annak jó bármelyik vallás, mert úgysem kap kijelentést. Egyetlen Jehova tanú, adventista, katolikus sem hinné úgy, ha nem a vallása tanította volna meg vele. De akiket Jézus tanít meg, azok egyformán ismernek: ismerik Őt, Aki maga az élet, Jézus Krisztust, az egydüli utat az Atyához

2016. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

kedves kérdező, sajnálom, hogy te is elindultál a leejtőn, mikor a 28%-os, KZitus, és egyebek kapcsán valaki megkérdezte, hogy minden jehova tanúja ilyen erőszakos, Istenkisajátító féldespota e, én téged hoztalak fel mint ellenpéldát, na ezt most sikerült bebuknom!


Nem tudom érdemes e még vitatkozni veled, mert sok más tanú esetében már odáig sem lehet eljutni, hogy megértsék, hogy aki vele, és a tanúk nézeteivel nem ért egyet az nem a biblia tanításával nem ért egyet csak velük nem, aki nem jehova tanúja az nem megy tudatosan szembe Istennek/Jehovával ,csak másképp gondolkozik


nekem pl feltűnik ,hogy az apostoli, protestáns és neoprotestáns egyházak sokmindenben nem értenek egyet, gyakran a saját kis csoportjukon belül is protestáns a másik protestánssal, vagym ondjuk az ortodox a katolikussal vitatkozik, ugyan akkor mindegyikük kifejezetten jelentős mértékben eltér a mintegy csak 100 éve, laikus érdeklődők álltal megalapított jehova tanúitól, és ha ja jehova tanúival hasonlítunk össze MINDENKI MÁST akkor ez a mindenki más a maguk történészeivel ,teológiaprofesszoraival és nyelvészeivel olyan hasonlónak tűnik, hogy tulajdonképpen két vitaoldalt látunk, jeohva tanúit, és mindenki mást, persze erre egy jehova tanúja rávághatja, hogy vannak ők akik az igazság, és minden amit nem az őrtorony ad ki, az a hazugság, csak azért gondold egy kicsit át, ezt egy kívülálló milyen alapon fogadná el csak így?


jehova tanúinak nézeteit a biblia olyannyira nem támasztja alá, hogy át is kellett azt írni a kényes helyeknél, és újabb és újabb revidált kiadásokat kell megjelentetni, mert egy-két kínos idehely még az őrtorony éles szemeit is elkerülhette


jehova tanúi pedig amelett hogy a bibliát is átírták, az őrtoronyra is hallgatniuk kell, aminek a kiadványait mindig igazságnak kell elfogadni, még ha ellentéteset is írnak benne mint 2 hónapja, hiszen őket "1919-ben személyesen Jézus nevezete ki vezetőknek" úgy gondolom ez nagyobb despotizmus mint a pápai tévedhetetlenség, hisz a mindnekori pápa csak akkor tévedhetetlen és csak teológiai kérdésekben ha kifejezetten kijelenti ,hogy ezzel a hatalmával él, még jehova tanúinak vezető testülete mondhatni mindig mindenben tévedhetetlen


továbbá ismert, hogy Russel és számos más vezető jehova tanúinak közöségén belül nem bibliai alapon adott ki tanításokat, legjobb esetben is rendkívül messze menő következtetést vont le a bibliából, mely alapján feljogosítva érezte magát, hogy más forrásból vonjon le tológiai következtetéseket, olyan forrásokból amit soha senki más nem tekintett forrásnak, ha már Russelt említettem, akkor az ő esetében pl a piramisok, amiből az 1914-es jóslatot megalkotta végidők VÉGÉRŐL, persze azóta ezt nektek úgy tanítják, hogy az elejéről, ezért azt javaslom ne nekem vagy az őrtoronynak higyj, hanem saját tapasztalatodnak, menj el az országos Széchenyi könyvtárba, és kérd ki az 1914 környéki őrtorony kiadványokat, magad is világosan láthatod majd, hogy akkoriban a végidők VÉGÉT és armageddont jósolták 1914-re

2016. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Talán azért, mert a Biblia is írja, hogy "mindenekelőtt azt kell megértenetek, hogy az Írás egyetlen prófétai beszéde sem egyéni értelmezés dolga". (2Pét 1,20)


A Bibliát csak egyetlen egyféleképpen lehet értelmezni: úgy ahogy az apostolok értelmezték. Az összes többi értelmezés téves. ;)

2016. febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Éva,


Nem tudom, hogy mennyire őszinték a kérdéseid, de mindenesetre írok egy rövid választ.


1. Jézus Krisztus megüresítette önmagát, így amikor a földön járt és emberi alakban volt, értelemszerűen nem volt olyan helyzetben mint az Atya, aki nem lett emberré. A Szentírás ettől függetlenül világosan tanítja, hogy Krisztus egyenlő Istennel, - természetesen ettől függetlenül önálló, személyek - csak mivel te valószínűleg az újvilág fordítást olvasod, ezzel a ténnyel sosem találkozol, mivel ott a Krisztus istenségére vonatkozó igehelyek meg vannak hamisítva. Ha más fordítást olvasol, akkor meg nem nem figyelsz olvasás közben. Olvasd el például a (Fil 2,6-7)-et a Szent István Társulat fordításában, és gondolkodj rakta.


2. Az "egyszülöttség" értelemszerűen nem a saját létének kezdetére vonatkozik. Jézus Krisztus örökkévaló Isten. Károli mester fordításában úgy olvassuk a (Mik 5,2)-őt, hogy "származása eleitől fogva, öröktől fogva van.". Jézus ugyanis nem volt mindig "Fiú", ahogyan az Atya sem volt mindig "Atya" csak a megváltási terv kedvéért születtek meg ezek a szerepek. A Zsoltárok könyvében és a Zsidókhoz írt levélből ez világosan kiolvasható.


3. Teljesen téves, az olyan állítás, hogy Isten neve feledésbe merült. Nem merült feledésbe, csak erősen korlátozva volt a zsidóknál. Jézus korában kizárólag a főpap mondhatta ki a nevet, a Jóm Kippuron. Krisztus nem volt főpap, így értelemszerűen nem is használta ezt a nevet. Ő arra tanított bennünket, hogy Istent "Atyának" nevezzük, ez van a görög szövegben is, továbbá: "küriosz", illetve "theosz". Az újvilág fordításban szereplő "Jehova" csak a Tanúk hamisítása.[megjegyzés: A Tetragrammaton kiejtését nem ismerjük, de a "Jehova" egy téves olvasat, így egészen biztosan nem hívják Istent].


4. A Szentháromság kérdésében óriási kavarodás van a fejedben, a Tanúk alaposan megkavartak. Javaslom, hogy olvasgass katolikus illetve protestáns irodalmat - illetve Szentírásfordítást - hogy meg tudd érteni legalább valamennyire ezt a tanítást.

2016. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok, az előző vagyok. Még valami:


11:30-as-nak:


Vitatkozni a Tanúkkal nem érdemes. A 28%-ossal, Kzitussal, a 23%-os Tanúval.(azt hiszem Vankónk hívják), Sándorral, stb... nem érdemes.


Éva kérdéseire azért válaszoltam, mert nem tudom, milyen mentalitású. Lehetséges, hogy ő még valóban keresi az igazságot, és akkor megéri vele foglalkozni. Ha azonban kiderül, hogy más sem jár az eszében, mint az Őrtorony tanításainak a terjesztése, és nem gondolkodik, akkor értelemszerűen vele sem kell foglalkozni. De kapott tőlem egy lehetőséget, ezért válaszoltam.

2016. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiszta az érdeklődése, már túl vagyok vele jó pár levélváltáson. Echte őrtorony-fan. Torony, torony, über alles....
2016. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

HÁT FIGYELJ!!!


Értheted úgy ahogyan a tanúk és Jézust alacsonyabb rendűnek és angyalnak hiheted. Ekkor a Bibliából azokat a verseket fogod figyelemmel kisérni, amelyek ezt az értelemzést támasztják alá.


Vagy értelmezheted a másik módon is és hihetsz abban, hogy Jézus egyenlő az Atyával a származásánál és a hatalmánál fogva.


Mindkét hitnézetre vannak alátámasztó igék. DE! Nem az a dolgunk, hogy önkényesen azt tekintsük igaznak ami nekünk tetszik, mert például az úgy logikusabb.


AZ őrtorony tantításai azért vonzóak sokak számára, mert logikusabbnak tűnnek a magyarázataik. Ugyanis azt csinálják, hogy lefaragják azokat a verseket amelyek támogatják az Atya és Fiú egyenlőségére vonatkozó hitnézetet, és arra koncentrálnak ami szerintük logikusabb.


De helyes dolog Istent leegyszerűsíteni az emberi logika szintjére?


Isten talán nem több annál amit mi megtudunk érteni?


Megtudjuk azt érteni, hogy Ő hogyan lehet öröktől létező?

Elképzelünk néhány milliárd évet és még hozzá adunk néhányat, de az elménk nem képes ezt megérteni.

Viszont hinni tudunk benne!


Így kellene ennek lennie az Atya és a Fiú közti egyenlőségre és egységre nézve is.


Most had világítsak rá az egyenlőségre:


Jeremiás 23:6

' Az ő idejében megszabadul Júda, és Izráel bátorságosan lakozik, és ez lesz az ő neve, a melylyel nevezik őt: Az ÚR(JHWH) a mi igazságunk! '


kiről szól ez a prófécia?


Jézus Krisztusról aki a Messiás.


Tehát a Messiás -- Jézus Krisztus Jehova nevével van megnevezve ebben az Írásszövegben.


Ézsaiás 40:3

' Egy szó kiált: A pusztában készítsétek az ÚRrnak (JHWH-nek) útát, ösvényt egyengessetek a kietlenben a mi Istenünknek! '"


Máté 3:3

' Mert ez az, akiről Ézsaiás próféta által a következő szavakkal beszéltek: 'Figyeljetek! Valaki kiált a pusztában: >> Készítsétek elő Jehova útját! Tegyétek egyenessé ösvényeit <<


Ezek Bemerítő János szavai amikor bejelenti Jézus eljövetelét. És aztán úgy folytatódik, természetesen, hogy az írásszöveg Jézust Jehova Istennek nevezi, hiszen Jehova a 'mi Istenünk', akinek mint mondja János utat készít."



Szintén, az Ézsaiás hatodik fejezetében azt olvassuk Ézsaiástól : ' A mely esztendőben meghalt Uzziás király, láttam Jehovát ülni magas és felemeltetett székben ' és a 3. versben: 'És kiált az egyik [angyal] a másiknak, és mondja: Szent, szent, szent a seregeknek Jehovája, teljes mind a [széles] föld az ő dicsőségével! Ötödik vers: 'Akkor mondék: Jaj nekem, elvesztem, mivel [...] a királyt, a seregeknek Jehováját látták szemeim! Végül Ézsaiás az alábbi parancsot kapja:' Kövérítsd meg e nép szívét, és füleit dugd be, és szemeit kend be: ne lásson szemeivel, ne halljon füleivel, ne értsen szívével, hogy meg ne térjen, és meg ne gyógyuljon.


"A látomás beteljesedését a János 12. fejezetében. A 36-45 versek érdekesek számunkra és csak a fontos részeket idézem, ami egy kommentár a hitetlen zsidóknak: ' Ezeket mondta Jézus, és elment .... De noha ennyi jelt tett előttük, nem hittek benne ... Azért nem tudtak hinni, mert Ézsaiás ezt is mondta "Megvakította szemüket, és megkeményítette szívüket, hogy ne lássanak szemükkel és fel ne fogják a gondolatot szívükkel, és meg ne térjenek és meg ne gyógyítsam őket. Ezeket mondta Ézsaiás mert látta az ő dicsőségét, és beszélt őróla. Mégis, az elöljárók közül is sokan hittek benne ... Jézus azonban felkiáltott és ezt mondta: 'Aki hisz bennem, nem csak bennem hisz, hanem abban is, aki küldött engem, és aki engem lát, azt is látja , aki küldött engem.



Ez az írásszöveg Jánosnál idézi az Ézsaiás szövegét és beteljesíti azt?"


Igen.


És azt mondja az Írás, hogy Ézsaiás Jehovát látta?


Igen.


És azt mondja az Írás Jánosnál hogy Ézsaiás Jézust látta?


Igen.


A bekezdés tárgya a Jézusba vetett hit -- a farizeusok már hittek Jehova Istenben, de nem Jézusban, mivel nem értették meg, hogy ugyanaz van itt , ahogy Jézus próbálja megmutatni nekik: 'Aki engem lát, Jehova Istent látja, aki engem küldött, és aki bennem hisz, az Jehovában is hisz.


Ézsaiás azt mondja, hogy látta Jehovát és János azt mondja, hogy Ézsaiás Jézust látta, két lehetőség van: vagy Jézus Jehova, vagy a Biblia ellentmond önmagának. Ellentmond önmagának a Biblia?


Nem!


De van további bizonyíték is, ha ez nem volna elég. A Zsidókhoz írt levél teljes első fejezete feltárja az együttlétezés kapcsolatát az Atya és a Fiú közt. De hogy megmutassuk, hogy Jézus és Jehova egyek, koncentráljunk csak a 10-12 versekre.


' És: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek; Azok elvesznek, de te megmaradsz, és mindazok, mint a ruha megavulnak. És palástként összehajtod azokat és elváltoznak, te pedig ugyanaz vagy és a te esztendeid el nem fogynak.'"


Kiről szól ez? Jézusról.


De most nézzük meg, honnan van idézve a Jézusra alkalmazott vers. A 102. zsoltárnál és a 25-27 strófáknál, láthatjuk ugyanazokat a szavakat, amiket a Héberekhez írt levél használ, így kezdődik ' Régente fundáltad a földet, s az egek is a te kezednek munkája. ' és a vége az, hogy ' De te ugyanaz vagy, és a te esztendeid el nem fogynak. '

Itt viszont már JHWH-re vonatkozik.



A János 10:30-ban olvassuk Jézus szavait ' Én és az Atya egy vagyunk' Észrevettem, hogy Jehova Tanúi gyakran használják ezt az érvet ellenünk mint 'szalmabáb-érvet', mivel elég, ha a János 17:11-hez lapozunk és elolvassuk, hogy Jézus úgy imádkozott, hogy tanítványai 'egyek' legyenek aképpen, ahogy ő és az Atya egyek. Mivel a keresztények nem 'egyek' mint Jézus és az Atya, azt állítják, hogy ezzel megdöntik azt, ahogy ezt az igeverset használjuk. Azonban éppen hogy segít mélyebben megértenünk a dolgokat. Tudjuk, hogy a mód, ahogy a keresztények 'egyek' az, hogy egyenértékű tagjai Krisztus testének. Nem számít, milyen neműek, nemzetiségűek, vagy a tisztség, melyet viselnek - egyenlőek. Ha Jézus és az Atya hasonlóképp egyek, azt jelenti, hogy egyenrangúak, még ha más 'tisztségük' is van.



Az egyenlőség egy másik bizonyítékát találjuk a János 17:10-ben


"És mindaz , ami az enyém, a tiéd, és mindaz, ami a tiéd, az enyém, és én megdicsőültem közöttük."


Nos a lényeg itt az, hogy mindent, amit az Atya birtokol - ezt mondja Jézus - ő is birtokolja. Ezt csak egyenrangú partnerekről feltételezhetjük. Ha Jézus valamiben alacsonyabb rangú lenne mint Atyja, az azt jelentené, hogy az Atya birtokol olyasvalamit (pl. dicsőség), amit Jézus nem; de Jézus azt állítja, hogy ez nincs így. Egyértelműen kijelenti, hogy 'minden' ami az Atyáé, az a Fiúé is. Ez magába foglalja a hatalmat, az Istenséget, az imádat elfogadásának jogát, címeket, az emberiséggel való kapcsolatot, stb.


Az írásszövegek összehasonlítása igazolja ezt.


Jehova a király örökkön örökké

Zsoltárok 10:16

Jézus ... uralkodni fog Jákob házán örökké, s országának nem lesz vége.

Lukács 1:31-33

Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges az egész földön.

Zsoltárok 83:18

Jézus odalépett hozzájuk, és így szólt: "Én kaptam minden hatalmat égen és földön."

Máté 28:18

És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.

Kivonulás 3:14

Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, ÉN VAGYOK.

János 8:58

Jehova az én pásztorom.

Zsoltárok 23:1

Én [Jézus] vagyok a jó pásztor.

János 10:11

Jehova az én világosságom.

Zsoltárok 27:1

Én [Jézus] vagyok a világ világossága.

János 8:12

Jehova az én kősziklám

Zsoltárok 18:2

A szikla Krisztus volt.

1Korinthus 10:4

Így szól Jehova, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten.

Ézsaiás 44:6

Én [Jézus] vagyok az első és az utolsó.

Jelenések 1:17

Jehova a mi bíránk

Ézsaiás 33:22

Krisztus Jézusra, aki ítélkezni fog élők és holtak fölött.

2Timótheus 4:1

Én, én vagyok Jehova, és rajtam kivül nincsen szabadító!

Ézsaiás 43:11

Senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, ... amely által megmentést kell nyernünk

Apcsel 4:12


Szeretnék idekapcsolni öt különféle cselekvést, melyben felismerjük az Atya, a Fiú és a Szentlélek együttmunkálkodását egy testként, örökkévaló egyenrangú partnerségben:


Először: a teremtésben


Atya "Te vagy, az ÚR, az Egyetlen! Te egymagad alkottad az eget... , a földet"

Nehemiás 9:6

Fiú "Minden általa [az Ige által] lett, nélküle semmi sem lett, ami lett."

János 1:3

Szentlélek "Ha kiárasztod lelkedet, új teremtmények keletkeznek"

Zsolt. 104:30, ÚF


Másodszor: a megszentelésben


Atya "Én vagyok az ÚR (JHVH), a ti megszentelőtök."

3Mózes 22:32

Fiú "megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében"

Szentlélek "...és a mi Istenünk Lelke által"

1 Korinthus 6:11


Harmadszor: a tanításban


Atya "Fiaid mindnyájan az ÚR tanítványai lesznek."

Ézsaiás 54:13

Fiú "Ti azonban nem ezt tanultátok Krisztustól."

Efézus 4:21

Szentlélek "A Szentlélek, akit majd a nevemben küld az Atya, megtanít benneteket mindenre."

János 14:26


Negyedszer: a feltámadásban


Atya "[Jézus], Kit az Isten feltámasztott"

Apcs 2:24


"Mert a mint az Atya feltámasztja a halottakat és megeleveníti,...

Fiú "...úgy a Fiú is a kiket akar, megelevenít"

János 5:21


"Jézus [...] monda nékik: 'Rontsátok le a templomot, és három nap alatt megépítem azt.' Ő pedig az ő testének templomáról szólt."

János 2:19,21

Szentlélek "annak Lelke, aki feltámasztotta Jézust a halálból"

Róma 8:11


Ötödször: a tudásban


Atya "senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya;..."

Fiú "...az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú"

Máté 11:27

Szentlélek "a Lélek mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is."

1Korinthus 2:10



Elgondolkodtató ugye?

2016. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!