Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezete - Vidám...

Hit Gyülekezete - Vidám Vasárnap - mi a véleményetek róla és a tagok megbízhatóságáról? Régóta barátkozom egy hölggyel aki a gyülekezet tagja. Az utóbbi néhány évben viszont furcsán viselkedik.

Figyelt kérdés

Ateista vagyok. Az egyik barátnőm már egy ideje a gyülekezet tagja. Ő könyvelő, a férje vállalkozó, jól szituált emberek. Én is anyagilag jól állok.

Az SZJA bevallásom elkészítését az utóbbi években erre a barátnőmre bíztam, mivel könyvelő. Elkészítette, de minden alkalommal erőszakosan próbálkozott azzal, hogy a bevallást elektronikusan elküldje a NAV-nak, az ügyfélkapun keresztül. Az ügyfélkapu jelszavamat kérte azzal, hogy - majd ő belép oda, megírja és elküldi a bevallást. Nekem ez nem tetszett, ezért óvatosan elmondtam, hogy szeretném inkább feladni a postán. Meglepetésemre, az egyébként nagyon kedves, segítőkész barátnőm - nagyon ingerült és erőszakos lett.

Hiába, mert nem voltam hajlandó megadni neki a jelszót!

Sajnos, már 4. éve, 4. alkalommal újra próbálkozik.

Szerintem, nem véletlen, hogy ezt csinálja.

Azzal is erőszakosan próbálkozik, hogy az adó 1%-át a Hit Gyülekezetnek adjam, annak ellenére, hogy nem vagyok vallásos.

És persze, az is zavarja, hogy nem vagyok vallásos, mert szerinte, ha a Hit Gyülekezete tagja lennék, akkor biztos, hogy a sorsom még jobb lenne.

Megjegyzem, hogy nem vagyok zsidó, és amit már megírtam - ateista vagyok.

Önök mit gondolnak a leírtakról? Elképzelhető, hogy valamilyen hátsó szándék miatt szeretné megszerezni az ügyfélkapu regisztrációs jelszavamat?



2016. febr. 19. 09:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom miárt teszi, nem ismerem, de a leírtak alapján én nem adnám meg a jelszót és bevinném személyesen. Esetleg egy másik könyvelőt keresnék. Az 1%-ot pedig annak add, akinek Te jónak látod.
2016. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


Szerintem nem, de ha megadja neki, akkor elképzelhető, hogy az 1-1%-ot a Hit Gyülekezetnek, és a hozzá tartozó alapítványnak adná, hacsak ezt Ön előre ki nem köti, hogy nem teheti.


De ha biztosra akar menni, akkor ne adja meg.


Üdv. Péter

2016. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szerintem a jelszót nem szabad megadni, mert az ügyfélkapun olyan személyes adatok között tud nézelődni, ami nem tartozik rá, pl.: mikor hol dolgoztam, a korábbi bevallásokat, kihez jártam orvoshoz, milyen műtétem volt és mikor milyen gyógyszereket írtak fel, milyen összegű illetéket fizettem ingatlan vásárlása után, stb.
2016. febr. 19. 10:07
 4/21 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Én sürgősen keresnék másik könyvelőt. É ez független a barátnő vallásától.
2016. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Ez a fajta viselkedési mód tipikus azoknál a vallásos embereknél, akik ugyan gyakorolják a vallásukat, de sem szellemileg, sem erkölcsileg mégsem fejlődnek.


A HIT gyülekezete is egy olyan vallási közösség, ahol el-el bódulnak a nagy "vallásosságban" de igazából nem is ismerik és értik Jézust.


Majd figyeld meg, kedves kérdező, hogy akkor milyen agresszív lesz, ha esetleg erre a hibájára felhívod szeretettel a figyelmét, és esetleg még összefüggésbe is hozod a HIT gyülekezetének téves gyakorlatával.

Ilyenkor mindig "lehull a lepel" a fennkölt viselkedésekről, és mindjárt kiderül, hogy amit vallanak, az csak egy külső máz, amely gyorsan lekopik, és előtűnik az igazi arcuk (tisztelet a kivételeknek, mert azért találkoztam ilyennel is).

2016. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
12%
A legjobb TV-műsor! Nagyon szeretem és erőt ad,pedig nem járok oda, de az biztos, hogy semmilyen egyéb értelme nincs az életnek azon kívül, hogy Isten van, és megsegíti az embert. Nem csodálkozom azokon akik benne nem hisznek, és nem fogadják el, mert nem mindenki kiválasztott, és ha nem ismeri az isteni segítséget szinte kézzel foghatóan, akkor annak lehet magyarázni reggeltől estig és estétől reggelig.
2016. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Meg ne add már nekik a jelszavad, sem soha senki másnak! Ilyen hülye kérdést hogy lehet feltenni. Hitgyülis, jóember, persze.
2016. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

"Nem csodálkozom azokon akik benne nem hisznek, és nem fogadják el, mert nem mindenki kiválasztott"


Ez egy remek megfogalmazása a szektásodás veszélyének. Pontosan ezzel érnek el sikereket a mai individualista világban, hogy ezzel legyezgetik a tagok az egójukat, hogy ők a kiválasztottak, és ha valaki nem érti az ő magyarázataikat, akkor azok nem kiválasztottak. Ez a kiválasztottság tudat az, amivel mérgezik a szekták az embereket, és ez az ami teljesen ellentétben áll Krisztus tanításával, aki minden ember Megváltója és mindenkit üdvözíteni akar.


Egyébként a kérdésre válaszolva, szerintem jobb nem megadni semmiféle jelszót, mert ki tudja... De ez nem a vallástól függ.

2016. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
"Kiválasztott" emberek nem léteznek, csak azok, akik ennek nevezik magukat!
2016. febr. 19. 11:34
 10/21 anonim ***** válasza:
8%
Ha mindennek ennyire tisztában ateistaként, akkor te egy nagyon okos ember vagy. Még lehet engem is megtudnál győzni. Huha.....atyaég...
2016. febr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!