Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt Mormon vallású...

Vannak itt Mormon vallású emberek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Vannak itt mormon vallású emberek ? Érdekel,hogy miben változott meg az életed/életetek ?! Gondolkozom azon,hogy áttérek a mormon vallásra.

2016. febr. 19. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Eredetileg milyen vallást gyakorolsz?
2016. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Hát, én itt vagyok. :-)

Örülök, hogy közel kerültél az evangéliumhoz!


Az én életem jelentősen megváltozott 10 évvel ezelőtt amikor megkeresztelkedtem. Utolsó napi szentnek lenni és Jézus Krisztus tanítványává válni nem csupán világnézeti és hitbeli kérdés, hanem életmód is.


-Talán a legfontosabb változás számomra az volt, hogy a Mennyei Atyámmal való viszony megváltozott, a vele való beszélgetés mindennapossá vált, a Szentlélek állandó társam lett.

-Megváltozott az emberekhez való viszonyom, mert az életemben jelentős szerepet kapott az önkéntes szolgálat és a felajánlások lehetősége.

-Amikor 1 évvel a keresztelkedésem és konfirmációm után eljutottam a freibergi Szent Templomba világosabban megértettem életem jelentőségét, okát és a szerepemet mások életében.


Apróbb változások:

-Vasárnaponként nem dolgoztam és nem vásároltam többé, hanem istentiszteletre és más vasárnapi egyházi programokra jártam kivétel nélkül minden héten. Minden vasárnap vettem az úrvacsorából azóta.

-Leszoktam a kávéról, teáról. Az alkoholról és dohányzásról nem kellett leszoknom, mert azzal korábban sem éltem.

-Minden nap olvasom a szentírásokat.

-Sokkal több barátom lett, mint korábban volt.

-Amikor munkám miatt, vagy turisztikai célból külföldön járok mindig felkeresem a helyi gyülekezeteket vagy szent templomokat és ez olyan érzés, mintha mindenhol a világban otthon lennék.


Ha bármiben segíthetek, írj nyugodtan privátot is!

2016. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most írtam :)
2016. febr. 20. 02:14
 4/6 -a- ***** válasza:

2-es!

A teáról miért kellett leszoknod? Natúr tea (cukor stb nélkül, nem forrón) káros?

A m-ok által megadott helyen nem látok erre vonatkozóan előírást (lásd Tan és a szövetségek 89:1–21).

Vagy az a gond, hogy forralással készült? A pasztörizált tej is problémás?

2016. febr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 4-es!


A teanövényből (fekete és zöld tea) készült, magas koffein és teofilin tartalmú teaital fogyasztása nem megengedett a Bölcsesség Szava nevű kinyilatkoztatás alapján. Gyümölcs vagy gyógynövényteákat, rooibost stb. szabad fogyasztanunk, ha nem túlságosan forrón tesszük.

A Bölcsesség Szava (T&Sz 89) eredetileg "forró italok"-ról ír, amelyhez később prófétai kinyilatkoztatás kapcsán kaptuk az értelmezést, hogy az a kávét és a teát jelenti.


A mormon vallási szabályok betartása jelentősen növeli a várható élettartamot (amerikai statisztikák szerint ez kb 10 évet jelent), de ez nemcsak a bölcsesség szavából, hanem más életmódbeli szabályokból is származik (pl. böjt, ima, sabbat betartása, harmónikus családi élet...). Mindazonáltal az Isteni parancsolatokat nem azért tartjuk be, mert az előnyös, hasznos, egészséges, hanem hogy eleget tegyünk Istennel kötött szövetségeinknek.

2016. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
..és íme, a mormonok interneteznek. Király. ;)
2016. febr. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!