Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves zsidó származású/vallás...

Kedves zsidó származású/vallású Emberek! Ti hogyan tértek meg Istenhez, ha nem hisztek Jézusban?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan zsidó vallásúaktól szeretnék választ kapni, akik Jézus messiási voltát elutasítják.De természetesen olyan zsidó származású/vallásúak is válaszolhatnak,akik felismerték már Jézusban a Messiást, főleg, mert a tanúságtételük számomra mindig érdekes, és nagyon megható is :)


(Jómagam "gentile" vagyok)


Válaszaitok szeretettel várom! :)


Dalma



2015. okt. 23. 21:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
57%

Mi az gentile kedves Dalma?

Istenhez miből gondolod, hogy kell Jézus?

2015. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Kedves Lucifer!

A gentile azt jelenti ,hogy nem zsido.

Hogy miert gondolom azt,hogy Istenhez kell Jezus?

Mert az egesz Ujszovetseg ,de meg az Oszovetseg profetai konyvei is erre utalnak! Pl. Daniel ,Ezsaias,Ezekiel es Jeremias profetak konyvei is Jezusrol beszelnek . Hamarosan irok peldakat is!

2015. okt. 23. 22:26
 3/37 anonim ***** válasza:

Rendben, várom a válaszodat ;)

Közben gondolkodj el ezen a kérdésen, ha van kedved, és válaszolj utána, hogy ki Jézus, ki az Atya és ki Isten? http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


Mit jelent elfogadni, imádni?

Miben lesz más a világ, ha valakire azt mondod messiás?


Milyen elveket veszítünk a Jézus fogalom nélkül vagy nyerhetünk-e valamit üres szavakkal?

Hogy kell a hitet kifejezni és a zsidók miben rontanak?

2015. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, Dalma, vannak különböző vallások.

Egy valláson pedig nem kérheted számon a MÁSIK vallás tanait.

Ilyen egyszerű ez.

2015. okt. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

"Gentile" is an English term for a non-Jew.

Hasznald nyugodtan magadra a " goyishe " pejorative kifejezest, a kerdesed alapjan pont passzol.

2015. okt. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Értem, tehát ami nincs benne a Bibliában, az nem is létezik.

Csak tudnám, hogy akkor Amerika, Ausztrália és mondjuk a Távol-Kelet az micsoda és merre vannak. :D

2015. okt. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Aki legojozott ,annak uzenem,hogy kerdesem nem pejorativ , semmi ilyen felhangja nincs ,egyszeruen a kivancsisag hajtott. De most mar mindegy ... azert remelem kaphatok normalis valaszt is. Es igen,szerintem kell Jezus,de az nem jelenti ,hogy akkor mas velemenyet nem tartom tiszteletben! Miert gondolja azt mindenki ,hogy akkor leorditom a fejet a neten keresztul?!
2015. okt. 24. 08:59
 8/37 anonim ***** válasza:
83%

"remelem kaphatok normalis valaszt is"

#4-gyel mi a bajod? Mit nem értesz belőle?

Az, hogy a kereszténységen kívül még néhány más vallásban is szerepel Jézus, az nem azt jelenti, hogy ott is ugyanaz a szerepe.

Értsd már meg végre, hogy ezek MÁS vallások! Máshogy szólnak, mint a kereszténység!

2015. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Mar bocsi ,de egyik valasz sem volt normalis ,ugyanis a megteres folyamatara vagyok kivancsi ,hogy az hogyan zajlik. Es azt valahogy senki sem irta le nekem ,helyette jott a lehulyezes ,meg legojozas... Nem tudom ,miert kell kioktatasnak tekinteni ,ha lemerem irni ,hogy szerintem kell hozza Jezus. Egyebkent NEM csak a Biblia miatt gondolom ezt ,de a sajat tapasztalatom is ezt mutatja.
2015. okt. 24. 17:11
 10/37 A kérdező kommentje:
Es mint mondtam ,TAPASZTALATCSERENEK szanom a kerdest ,es nem utolso sorban szeretnem boviteni a muveltsegem . Ha ez valaki szamara offenziv es serto ,arra inkabb nem mondok semmit...
2015. okt. 24. 17:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!