Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi mit...

Kedves Jehova Tanúi mit jelent hogy kiközösítetek valakit a gyülekezetből?

Figyelt kérdés

Ez a dolog meddig mehet el? Nem beszéltek vele?

Mit kell tennie annak aki vissza akar kerülni?

Bűnvallás vagy ilyesmi?



2016. febr. 20. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden a vének "jóindulatán" dől el. :)

Nem az érintetten hanem a véneken.

Ez általában egy elég hosszú és keserves folyamat.

Rosszabbak a szekuritáténál nem kínoznak fizikailag de lelkileg "megemésztenek" és olyan bűntudatot keltenek benned, hogy azt még leírni is nehéz.

2016. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Hazugság!!!!!!!!!!


Én is voltam kiközösítve.

Nem kellene itt baromságokat beírni,

A kiközösítés Bibliai alappal bír, ezt írja:


(1Korintusz 5:11) 11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek.

(1Korintusz 5:13) . . .„Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül.”


A megbánás nagyon fontos feltétel ahhoz, hogy valakit vissza lehessen fogadni a keresztény gyülekezetbe. A kiközösített személy nem kerül visszafogadásra automatikusan egy bizonyos idő eltelte után. A visszafogadása előtt a szívállapotának óriási változáson kell átmennie. Fel kell fognia bűnének súlyosságát, és hogy mekkora szégyent hozott Jehovára és a gyülekezetre. A vétkesnek bűnbánatot kell gyakorolnia, buzgón imádkoznia kell megbocsátásért, és meg kell felelnie Isten igazságos követelményeinek. Amikor a visszafogadását kérelmezi, bizonyítékát kell adnia, hogy megbánta a bűnét, és ’megbánáshoz illő cselekedeteket visz véghez’ (Cselekedetek 26:20).


A bűne megbánásának egyik jele hogy a vénekkel beszél róla. s segítséget kér.

Bár úgy tűnik, hogy a korinthusi helytelenül cselekvőt viszonylag rövid időn belül fogadták vissza, ez ne legyen általános érvényű minden kiközösítésnél. Mindegyik eset más és más. Némelyik helytelenül cselekvő szinte rögtön a kiközösítése után őszinte megbánást tanúsít. Másoknál viszont elég sok időbe telik, mire nyilvánvalóvá válik ez a magatartás. De azoknak, akiket visszafogadnak, mindegyik esetben bizonyítékát kell adniuk az Isten szerint való szomorúságnak, és, ha lehetséges, ezt megbánáshoz illő cselekedetekkel kell kinyilvánítaniuk (Cselekedetek 26:20; 2Korinthus 7:11).

Ha a személyt érdekli az Isten nyájába való visszatérés, barátságosan elmondhatják neki, melyek azok a lépések, melyeket meg kell tennie,és kezdeményezheti a kapcsolatteremtést a gyülekezet véneivel. A visszaút nyitva áll.


Nem beszélgetünk vele, de nem azért mert nem szeretjük.

Hanem ez is hozzá járul bűne súlyának felismerésben.

Tette, ahogy írtam is, szégyent hozott Istenre, megbántotta Őt, s a gyülekezetben lévőkre is rossz fényt vet, sokan egy emberként azonosítanak csoportokat


Az illetővel semmilyen kapcsolatot nem ápolunk, nem beszélgetünk. a "büntetés" nem kellemes senkinek, azoknak sem akik aktív tagjai a gyülekezetnek.

Ez szellemi büntetés, mert el van zárva Istentől, és a népétől


Sátán is ki lett közösítve, nincs kapcsolata a többi angyallal, és most már Istennel sem.

2016. febr. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Igen,igaza van az 1-es válaszolónak.

2-ős,miért nem azt írod,hogy amíg ki voltál közösitve nyomást gyakoroltak rád és érzelmileg zsaroltak,amig aztán már nem bírtad,és visszatértél.Én is ki vagyok közösitve,vagyis én adtam be az elkülönűlő levelet,tudom mivel jár,csak én nem tértem vissza.Meg hogy szeretet! Megtapasztaltam ezt a rohadt nagy szeretetet a tanúknál,és más egyháznál is.Mondhatom,ahol most vagyok,ott nagyobb a szeretet,akárhogy szidjátok a "hamis vallást"

2016. febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

"érzelmi nyomás"


Ez is hazugság, ugyan is senki egy pontocskát sem bántott sem érzelmileg sem sehogyan, s magam is elkülönülés alapján távoztam. S igen is szeretet van Isten népe között, aki ezt nem érzi azzal van a baj.

Hogy lehet, hogy 8. millióan érzik ezt a szeretetet,

1-2 ember meg eltávozása után azt mondja, hogy nincs.


Mert valószínűleg nem tettek semmit a részükről, s csak elvártak hogy Ők kapjanak szeretetet... s ki tudja, messziről jött ember azt mond amit akar.

2016. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Na tudod mit utolsó,én most egy katolikus közösségben élek,és az itteni szeretetet nem lehet összehasonlitani a tanúkéval.De nemcsak itt,most az utobbi két évben el voltunk az Ökomenikus imahétre,ahol különböző felekezetü egyházak jöttek össze,és elbeszélgettek egymással.Nem volt semmi csúfolódás a másik róvására mint amit ti szoktatok tenni.
2016. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ,hogy kiba........ ennyi. :)
2016. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kezdem érteni ezt a dolgot, de pl. honnan tudják meg hogy

ki mit csinál?

Elmondjátok a közösség előtt, mert azért csak nem vagytok mindig együtt az egész közösséggel? Meg biztosan nem minden bűn olyan ami miatt ki kellene a másokat közösíteni!

Vagy az egyik befújja a másikat a vezetőknek?


Mik azok a dolgok, amik miatt ilyen történik?

Azt tudom hogy pl. együttélés nincs, csak házasság.Más?

2016. febr. 21. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
A tanuk befújják egymást a véneknél,csak úgy "jóindulatból és szeretetből",ezt ők kötelességüknek tartják.
2016. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Így már értem a 28%os beteges lojalitását a szervezet felé, még a Bibliával is képes szembe menni, ha a szervezetről van szó.

Ugyanakkor azt állítani egy olyan társaságban, hogy minden kiközösítés szerinte igazságos és a vének igazságosan el tudják dönteni, hogy ki alkalmas a visszatérésre, miközben a jehova által vezetett tanításokban is állandóan tévednek, jó nagy ostobaság. Erről ennyit.

2016. febr. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"befújják"


Maga Isten szava utasít erre, ha láttad, vagy szemtanúja voltál annak, hogy szégyent hozott a Teremtődre, és rád meg a Testvéreidre.

ellenben Isten bűnrészesnek tekint, és ugyan azt a büntetést kapja, ha nem szól.

De ennek is van egy elrendezése.

Isten jelenti ki ezt, és mi megyünk ellene az írásoknak?


(Máté 18:15–17) 15 Ezenkívül ha a testvéred bűnt követ el, menj, tárd fel a hibáját négyszemközt. Ha hallgat rád, megnyerted a testvéredet. 16 De ha nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettőt, hogy két vagy három tanú szájával legyen megerősítve minden dolog. 17 Ha nem hallgat rájuk, szólj a gyülekezetnek. Ha még a gyülekezetre sem hallgat, éppen olyan legyen előtted, mint egy nemzetekből való, és mint egy adószedő.


Ha valaki sajnálatos módon látott egy helytelenséget, annak először oda kell mennie a testvérhez, és beszélni vele, hogy önként beszéljen a vénekkel, és kérjen segítséget.

Ha egy idő után ez nem történik meg akkor sajnos annak szólnia kell, ellenben bűnrészes, és ez nem befújás, Isten elvárása.

Vagy Te úgy gondolod, Isten nem tudja a felszínre hozni előbb vagy utóbb, de jobb az őszinteség, mert ez a megbánás egyik és első jele.

Ő pedig látta, hogy Te hagytad, hogy szégyen érje a Teremtődet is, és a gyülekezet többi tagját is.


azt ne felejtsd el, hogy Isten mindent lát, és az angyalok is, na meg Sátán is....

Ha nem tisztázod Istent, és a Testvéreidet, ki őrül szerinted a legjobban ennek, hogy Isten népe rosszalkodik büntetés nélkül.

2016. febr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!