Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tanúk azt hangoztatják,...

A Tanúk azt hangoztatják, hogy egyisten hívők, de valójában mégis mást tanítanak, miért?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán volt egy kis beszélgetésem egy Jehova Tanúja munkatársammal.

Semmi gond vele elég jól elvagyunk egymással sőt azt is mondhatnám, hogy barátok vagyunk addig amíg nem kerül szóba a vallás. :D

Ma éppen a Szentháromságról "vitatkoztunk" és szóba jött a János 1:1 , én az én "Bibliámból" ő meg az ő "Bibliájából" probáltuk győzködni egymást csakhogy itt a kedves barátom zsákutcába került mert nem tudta kimagyarázni, hogy hogy hihet ő egy Istenben amikor a saját Bibliájában 2 istenről van szó.

Azért, hogy mindenki megértse be idézem az igét;


"Kezdetben+ volt a Szó+, és a Szó az Istennél volt,+ és a Szó isten volt."(Ján.1:1)


Na szóval "A SZÓ ISTEN VOLT" most akkor, hogy is van ez egy istenetek van vagy 2 istenetek van?

A Biblia ezt mondja;


5Móz 4:35

Csak néked adatott láthatóan tudnod, hogy az Úr az Isten és nincsen kivüle több!


5Móz 4:39

Tudd meg azért e mai napon, és vedd szívedre, hogy az Úr az Isten, fent a mennyben, és alant e földön, és nincsen több!


1Krón 17:20

(Óh Uram, nincsen senki hasonló hozzád, és nincsen Isten náladnál több), mind a szerint, a mint füleinkkel hallottuk.


Ézs 45:5

Én vagyok az Úr és több nincs, rajtam kivül nincs Isten! felöveztelek téged, bár nem ismerél.


Ézs 45:14

Így szól az Úr: Égyiptom gyűjtött kincse és Kús nyeresége és a nagy termetű Szabeusok hozzád mennek és tieid lesznek, téged követnek, békókban járnak, előtted leborulnak és hozzád könyörögnek: Csak közted van az Isten és nincsen több Isten!


Ézs 45:18

Mert így szól az Úr, a ki az egeket teremté; Ő az Isten, a ki alkotá a földet és teremté azt és megerősíté; nem hiába teremté azt, hanem lakásul alkotá: Én vagyok az Úr és több nincsen!


Ézs 45:21

Jelentsétek meg és hozzátok elő, sőt egyetemben tanácskozzanak: ki mondta meg ezt régtől fogva és jelenté meg előre? Vajjon nem én, az Úr? És nincs több Isten nálam, igaz Isten és megtartó nincs kívülem.


Ézs 46:9

Emlékezzetek meg a messze régi dolgokról, hogy én vagyok Isten és nincsen több; Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos.


Ez különösképpen érdekes mert Jézus azt mondja, hogy;


(Jn 14:9 )

"Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?"


Ézsaiás azt írja, hogy Istenhez nincs hasonlatos, Jézus pedig merészkedik azt mondani, hogy aki Őt látta az az Atyát látta.


Na most vagy a munkatársam nincs felkészítve kellőképpen, hogy megválaszolja ezeket a kérdéseket vagy pedig tényleg nincs rá válaszotok. :)

Így vagy úgy de szívesen várom válaszaitokat mert kíváncsi vagyok, hogy, hogy lehet egyisten hitet gyakorolni mikor mégis 2 istenről tanít a bibliátok?

A kérdés nem provokáció remélem nem is veszitek annak és gondolom számotokra is fontos, hogy megértsétek és megtaláljátok a választ ezekre a kérdésekre.



2016. febr. 19. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

(János 1:1) 1 Kezdetben volt a Szó, és a Szó az Istennél volt, és a Szó isten volt.


Ha megfigyeled, a Szót, kis i betűvel írja istennek.

amit úgy is mondhatnánk, hogy a Szó isteni volt, és nem maga a Teremtő Isten.

A Katolikus fordítás szerint ez a vers így szól: „Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél [görögül: ton the·onʹ] volt, és Isten [the·oszʹ] volt az Ige.” Ebben a versben a görög the·oszʹ (isten) főnév két formában is előfordul. Az első előtt a görög határozott névelő egyik formája a ton (az) áll, és ebben az esetben a the·onʹ szó a mindenható Istenre vonatkozik. A második esetben azonban a the·oszʹ szó előtt nincs határozott névelő.

János evangéliuma koiné nyelven, azaz görög köznyelven íródott, melynek egyértelmű szabályai vannak a határozott névelő használatát illetően.

James Allen Hewett tudós megjegyzi: „Egy ilyen szerkezetben az alany és az állítmány egyáltalán nem ugyanaz, nem egyenlő és nem azonos.”

Vagy ahogy Joseph Henry Thayer tudós, az American Standard fordítás egyik készítője mondta: „A Logosz [vagy Ige] isteni volt, de nem maga az isteni Lény.”

2016. febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
utóbbi egy jehova tanúja volt vigyázz vele
2016. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes dolog, amikor egy tanú "tudósoktól" idéz. :) Ők nem néznek utána, mert ostobák, de más megteheti és akkor érdekes eredményre jut:

James Allen Hewett: egyetlen egy könyve van, amiből idézett előbb a tanú és nem lehet fellelni a tanulmányait vagy képzettségét. Khm...

Thayer és társairól pedig ezt lehet találni:

" Az Új világ fordítás készítői munka közben az 1940-es években ... kiadták az American Standard Version revideált változatát "

Tehát adva van egy fantom, meg egy tanú, akire alapozzák a hazugságot. Mást nem is vártam.

2016. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Az Isten között aki nem született (Zsolt 90:2/, meg az egyszülött Isten (vö. Ján 1:18) között különbséget tudsz tenni? Ha igen, akkor választ kaptál a sok körítéssel írt kérdésedre.


A görög szövegben az Isten szó - theosz - mindenhol kisbetűvel van írva.


Egyszer már el kellene indulnod szellemi fejlődés útján!

Amiket leírtál, az a te tájékozatlanságodat tükrözi. És ne azt várd, hogy a kész válaszokat eléd rakják, hogy túrkálj közöttük, hanem nézd meg a J.t. kiadványaiban a válaszokat. Ha meg LUSTA vagy utánajárni, ne csodálkozz, hogy nem kapsz válaszokat a százszor megválaszolt kérdéseidre.

2016. febr. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"(János 1:1) 1 Kezdetben volt a Szó, és a Szó az Istennél volt, és a Szó isten volt.


Ha megfigyeled, a Szót, kis i betűvel írja istennek.

amit úgy is mondhatnánk, hogy a Szó isteni volt, és nem maga a Teremtő Isten."


Szóval úgy is "mondhatnánk,feltételezhetnénk, gondolhatnánk" meg stb,stb. Csakhogy nem így mondjuk, nem így feltételezzük, nem így gondoljuk és nem így írjuk, mert ezek csak találgatások.

A válaszod sajnos nem kielégítő mert csak körbe írtad a kérdést találgatásokkal, miközben a saját bibliádban az áll, hogy "a Szó isten volt". Tehát visszatérve az eredeti kérdésemhez mégiscsak 2 isten szerepel a bibliátokban, és nem a Szentháromság istene hanem 2 külön álló istenképet tár elénk a UVF.

Az a "Szó" ami kis i betűvel jelölt isten a tanításotok szerint egy angyalt takar ami teremtett minden mást önmagán kívűl, igaz? Tehát neked is be kell látnod, hogy teremteni nem tud egy angyal, ahhoz, hogy tudjon teremteni egy angyal fel kellene "ruházni" őt isteni képességekkel, és ha ez megtörténik (mint ahogy meg is történt a tanításotok szerint) akkor már fel lehet ruházni őt isteni címszóval.

Tehát nem ő a teremtő isten mert hisz őnmagát nem tudta megteremteni, de mégis teremtő isten mert minden mást ő teremtett.

Húúúúha ez elég bonyolult kérdés, hogy egyszerűen csak úgy lezárjuk némi "tudosok" véleményével.

Sajnos most mennem kell, de majd visszatérek a témához.

2016. febr. 20. 06:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi?????

ajjaj....

2016. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

"Ők nem néznek utána, mert ostobák, de más megteheti és akkor érdekes eredményre jut:

James Allen Hewett: egyetlen egy könyve van..."


Hát valóban ostobák akik nem néznek utána, mert ha csak rákeresel is több könyvet találsz tőle és nem csak egyet.

Bár ha csak egy lenne attól még az lehetne igaz.


'Thayer és társairól pedig ezt lehet találni:

" Az Új világ fordítás készítői munka közben az 1940-es években'


Segíts nekem: mire akartál utalni?

Thayer benne volt az uf fordításában?

Khm... akkor kérlek nézz utána, mert szegény 1901 ben meghalt, így elég nehéz rákenni egy 40 évvel későbbi fordítást, ill honnan veszed, hogy Jt volt?

Ez is annyira pontatlan mint az előbbi.


Látom a híveid szorgalmasan felpontoztak,

'Ők nem néznek utána, mert ostobák, de más megteheti és akkor érdekes eredményre jut'

Szerintem is, ha utánad néznének érdemes eredményre jutnának.

2016. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Szia kérdező!


Szerintem is 1 Isten van akiben lehet- kell hinni.

Ám a biblia nem csak egyről beszél:

János 1/1

Zsoltárok 82/6

2 Korintus 4/4


A biblia nem csak a Teremtőt nevezi Istennek hanem Jézust is, az embereket is, sátánt is, hasunkat is...


Szerintem a megfejtés a János 1/18 ban lesz:

"Az Istent soha senki nem látta/ ő a teremtő/; az egyszülött Fiú,/ ő akit a János 1/1 istennek ír le/ a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt."

2016. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

#3 válaszoló köszönöm az infót!


"Az Isten között aki nem született (Zsolt 90:2/, meg az egyszülött Isten (vö. Ján 1:18) között különbséget tudsz tenni? Ha igen, akkor választ kaptál a sok körítéssel írt kérdésedre."


Én tudok különbséget tenni, és te, hogy állsz ezzel a kérdéssel?

És ha szabad megkérdeznem milyen körítésre gondolsz?


"A görög szövegben az Isten szó - theosz - mindenhol kisbetűvel van írva."


Miért?-talán más szó nagybetűvel van írva? :)

És ezzel akarsz te érvelni, hogy kis betűvel van írva?

Hát persze, hogy így volt írva mert nem is volt nagybetű.

DE te ezt jobban tudod, csak hát valamit írni kell, nemde? :)


"Egyszer már el kellene indulnod szellemi fejlődés útján!

Amiket leírtál, az a te tájékozatlanságodat tükrözi. És ne azt várd, hogy a kész válaszokat eléd rakják, hogy túrkálj közöttük, hanem nézd meg a J.t. kiadványaiban a válaszokat. Ha meg LUSTA vagy utánajárni, ne csodálkozz, hogy nem kapsz válaszokat a százszor megválaszolt kérdéseidre."


Nna az ilyen szövegelésnél mutatkozik meg igazából a vérbeli jehovista viselkedés.

Hogy engeded te meg magadnak ezt a fennhéjazó magatartást velem szemben?

Ki vagy te, hogy LUSTÁNAK(nagy betűvel) nevezz engem!?

Egy normális választ viszont nem tudsz írni.

Úgyhogy arra szeretnélek megkérni, hogy húzd meg magad és a nagyképűség helyett inkább mutass egy kis alázatot mert akkor talán elérsz valamit.

De visszatérve a kérdéshez a te saját bibliádban az áll, hogy "A SZÓ ISTEN VOLT(kisbetűvel)".

Számodra mit jelent az, hogy "isten"?

2016. febr. 20. 18:11
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia!


"Szerintem is 1 Isten van akiben lehet- kell hinni.

Ám a biblia nem csak egyről beszél:

János 1/1

Zsoltárok 82/6

2 Korintus 4/4


A biblia nem csak a Teremtőt nevezi Istennek hanem Jézust is, az embereket is, sátánt is, hasunkat is...


Szerintem a megfejtés a János 1/18 ban lesz:

"Az Istent soha senki nem látta/ ő a teremtő/; az egyszülött Fiú,/ ő akit a János 1/1 istennek ír le/ a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt."


Igen én is azt vallom, hogy egy Isten van, a Szentháromság Istene.

Igen tudom, hogy a Biblia embereket is nevez "isteneknek" de hisz ez ma is ugyan így van. Ma is sokszor hallom, hogy "isteni vagy,te egy isten vagy" meg stb de senki sem gondolja komolyan, hogy a megnevezett illető isten lenne, csupán valami olyant tett ami az emberekből kiváltsa ezt a reakciót.

Én tudom, hogy Jézus maga az Isten, tehát nem "egy" isten, hanem "AZ"Isten!

Jehova Tanúi ezt tagadják de a bibliájukban mégis az áll, hogy "isten volt".

Itt persze nyugodtan lehet azt mondani, hogy a Biblia embereket is nevez "isteneknek" de vajon hány emberről ír így amikor folytatja az igét;


"Ez volt kezdetben+ az Istennél.+ 3 Minden őáltala jött létre,+ és tőle függetlenül semmi sem jött létre.

Ami létrejött 4 általa, élet volt,+ és az élet volt az emberek világossága.+"

Egyetlen emberről, sőt egyetlen angyalról sem ír ekép a biblia.

Tehát századjára ismétlem, a bibliájukban az áll,hogy isten, de mégsem isten csak "feltételezhető"vagy esetleg, vagy talán isteni de egyáltalán nem isten még akkor sem ha a biblia azt írja, hogy isten! :)

Nem tudják elfogadni még azt sem amit a saját bibliájuk ír?

Én ezt nem értem...

2016. febr. 20. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!