Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért prédikálnak házról...

Miért prédikálnak házról házra Jehova Tanui? Al

Figyelt kérdés

#Prédikalas #J Tanui.
2016. febr. 22. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
MErt szekszelni nem szabad nekik, ezért mással kell elütni az időt.
2016. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Mert Jézus, minden követőjének, kivétel nélkül ezt a feladatot adta, mint az imádat bemutatásnak egyik formája.

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


(Róma 10:10) 10 Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre.


A nyilvános kijelentés, azt jelenti, hogy végzem nyilvánosan is és minden hogyan a keresztény életemben az imádat ezen formáját is.

2016. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjek, mert szükség nehezedik rám. Bizony, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!


Jehova Tanúi ugyanúgy tekintik a prédikálómunkájukat, ahogyan Pál apostol — úgy érzik, hogy az igaz keresztényekre szükség nehezedik. Pál ezt mondta: „Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjek, mert szükség nehezedik rám” (1Korintus 9:16). Prédikálómunkájuk mégis önkéntes, mivel szabadon választották, hogy Krisztus tanítványai lesznek, és teljesen tudatában voltak az ezzel a kiváltsággal járó felelősségeknek.

Pál és társai valóban annyira értékelték szolgálatukat, hogy gondosan vigyáztak, nehogy akárcsak a látszatát is keltsék annak, hogy anyagi hasznot akarnak húzni belőle.

Megbízatásunk a Királyság-üzenet prédikálása. Elfogadtuk ezt a felelősséget, amikor átadtuk magunkat Istennek. (Vö. Lukács 9:23, 24.)

(Lukács 9:23, 24) 23 A továbbiakban aztán ezt mondta mindenkinek: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, nap nap után vegye fel a kínoszlopát, és állandóan kövessen engem. 24 Mert aki meg akarja menteni a lelkét, elveszíti azt, aki azonban elveszíti a lelkét énértem, az megmenti azt.


(Lukács 9:26) 26 Mert aki szégyell engem és a szavaimat, azt szégyellni fogja az Emberfia, amikor megérkezik a maga, az Atya és a szent angyalok dicsőségében.

2016. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Mert a házak nem prédikálhatnak tanúról tanúra járva.
2016. febr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Mert Jézus parancsolta.
2016. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Mert muszáj nekik.

Újabban újságos állványuk mellett is ácsorognak és a gyanútlan járókelőknek aki odamegy hozzájuk, hirdetik az igét.

2016. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Ne járjatok házról házra. Lk 10,7.
2016. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KZitus ***** válasza:
59%

"Ne járjatok házról házra. Lk 10,7." - mit jelent ez?


Elmondja a Biblia:

Lukács 10:7

Maradjatok tehát abban a házban, azt egyétek és igyátok, amit adnak, mert méltó a munkás a bérére. Ne járkáljatok egyik házból a másikba.:


" azt egyétek és igyátok, amit adnak,...":

1Korintusz 10:27

Ha valaki a nem hívők közül meghív benneteket, és ti el akartok menni, lássatok hozzá, és mindent megegyetek, amit elétek tesznek, nem tudakozódva a lelkiismeretetek miatt.

Galácia 6:6

Ezenfelül, akit szóban tanítanak a szóra, osztozzon+ minden jóban azzal, aki ilyen szóbeli tanítást nyújt.


mert méltó a munkás a bérére." :

Máté 10:10

se elemózsiás tarisznyát az útra, se két alsóruhát, se sarut, se botot; mert megérdemli a munkás az eledelét.

1Korintusz 9:11

Ha mi nektek szellemieket vetettünk, vajon nagy dolog, ha a test számára valókat fogjuk tőletek aratni?

1Korintusz 9:14

Így az Úr is akképpen rendelkezett, hogy akik a jó hírt hirdetik, a jó hírből éljenek.

1Timóteusz 5:18

Mert azt mondja az írás: „Ne kösd be a bika száját, mikor csépli a gabonát”; továbbá: „Méltó a munkás a bérére.”


"Ne járkáljatok egyik házból a másikba." :

Efézus 5:15

Így hát folyton szigorúan ügyeljetek arra, hogy ne mint balgák, hanem mint bölcsek járjatok,..

2016. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Kzitus kedves :D ezt aztán te jól le írtad!

Még áll a "fa"? Ezt azért megkérdem mert saját magad alól vágtad ki; gratula! :)

2016. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az előtem levő KZitus ertelemszerüen azt irta,hogy nejarjanak a hazakhoz italozni pletykálni vagyis mas szoval ne hazaljatok keregetesert,hanem menjenek házrol házra hirdetve az evangéliumot ingyen nem varva erte semit ,ha megkinaljak elfogadhassak de nem keregetven.
2016. febr. 24. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!