Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtudnátok győzni, hogy...

Megtudnátok győzni, hogy higgyek Istenben?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy vaskalapos ateista és nem vagyok Istent tagadó sem, de még életemben nem tapasztaltam semmi olyat, ami/aki meggyőzött volna arról, hogy van Isten.
2016. febr. 26. 08:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Erről saját magad kell, hogy meggyőződj. Ha más győz meg, sosem lesz erős az Istenbe vetett hited.
2016. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Alain Delon ***** válasza:
35%
A meggyőződés és a hit egymás ellentétei.
2016. febr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 pelgrim ***** válasza:
71%
Ahogy előttem már valaki leírta, nincs az az ember aki meggyőzhet Isten létezéséről, azt csak te teheted, de te léphetsz még egy lépéssel tovább. Te bebizonyíthatod Isten létezését, de ugyancsak saját magadnak, márpedig azzal, hogy vele azonosulsz.
2016. febr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Mégis, szerintetek mit kellene tennem, hogy Istenről bár milyen bizonyosságot szerezzek?
2016. febr. 26. 08:57
 5/38 anonim ***** válasza:
78%

egy kicsit el kell engedni ezt a racionális, diszkurziv gondolkodást. Nagyon jó szemlélődni a természetben - csak úgy, cél nélkül, lazán... Lesz egy tapasztalatod, egy saját élményed - és ha nem zúdulsz rá a racionális "tudományos" magyarázatokkal - működni fog. A magad tapasztalása alapján. Nagyon segítő, ha rajzolsz, festés, írsz(verset) vagy nem tudom, mi a kifejezési formád - tehát ha művészi eszközökkel fejezed ki az (egyébként) kifejezhetetlent.

"így néha megérezheted

önnön-magadban Istent"

* * * * * * *

Weöres Sándor:

Örök pillanat


Mit málló kőre nem bizol:

mintázd meg levegőből.

Van néha olyan pillanat

mely kilóg az időből,


mit kő nem óv, megőrzi ő,

bezárva kincses öklét,

jövője nincs és multja sincs,

ő maga az öröklét.


Mint fürdőző combját ha hal

súrolta s tovalibbent –

így néha megérezheted

önnön-magadban Istent:


fél-emlék a jelenben is,

és később, mint az álom.

S az öröklétet ízleled

még innen a halálon.


*

2016. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Nem akarlak. A mottóm"élni, és élni hagyni". Ha neked így jó, akkor miért háborgatnálak. Én hiszejk Istenben, de nem vagyok egyetlen vallás tagja sem.
2016. febr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
29%

A hit ismeret által alakul ki,


A valódi hit nem hiszékenységen hanem bizonyítékokon alapul.

Jehova Tanúi szívesen segítenek ebben, bárhol találkozhatsz velük.

2016. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. 3. 5. és 6. válaszokkal egyetértek. az 5. válasszal különösen :)


# Alain Delon


Tévedésben vagy. A hit alapja a meggyőződés.

(A meggyőződés pedig nem azonos a tudományos bizonyítással, ha ezzel kevernéd össze.)

2016. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
40%

szerintem tisztán intellektuális érveléssel lehetetlen meggyőzni egy ateistát, maximum arra lehet rávenni, hogy nyitottabb legyen


a "hinni benne" ugyanis mást jelent mint az "elhinni" bőven nem csak annyit jelent, hogy mondjuk elhisszük e hogy a naprendszerben van e még egy égitest, csak még nem fedeztük fel ,de bizonyos jelek arra mutatnak


mert ha van/nincs Isten az alapvetően átformálja az egyén gondolkodását, a legtöbb ember nem megy át egyetlen vita alatt egy teljes identitáscserén, pláne hogy minél hosszabban vitatkozik valaki tudat alatt annál inkább szeretné, hogy csak azért is igaza legyen


vagy mondjuk ha meg akarnánk győzni ,hogy édesanyád a világ legalja embere, akkor sem tudnánk ,soha, mert mégis az édesanyádról van szó, legjobb esetben is megértenéd, hogy miért haragszunk rá, de akkor is azt mondanád, hogy durva túlzásokba megyünk


én azt gondolom, ha a legkézzelfoghatóbb bizonyítékot kapnád, sem feltétlen hinnéd el amit rötént, mondjuk azt mondanád "ha van Isten emeljen itt a kartemben egy tűzoszlopot" erre megtörténne, akkor azt mondanád bűvésztrükk, ha azt mondanád támadjon fel egy halott szeretted és feltámadna, azt mondanád ritka biológiai jelenség amit ma még nem értünk


a tudományos életben is ismert a "paradigma" fogalma, tehát létezik egy uralkodó világkép és mindent abba akarnak integrálni, ha valami lyuk keletkezik rajta, akkor elkönyvelik hogy az adott kutatás valamiért téved, vagy valami nagyon nyakatekert filozófiával beintegrálják az adott világképbe, és nagyon ritkán magát a világképet változtatják meg egy picit. De van sok tudós aki "megelőzi a korát" és teljesen más valóságképet tár a világ elé mint amit a kortársak éppen elképzelnek, és éppen ezért csak az utókor tudja majd elismerni hogy igaza volt. Manapság ilyen lenne ha valaki azt mondaná, hogy az evolucióelmélet téves, és hozna egy új elméletet helyette, ez lenne a paradigmaváltás, az evoluciós pszichológia egyik funkciója, hogy kifliozofálja, hogy minek mi az evoluciós hazsna, aminek látszólag nincs, sőt akár teljesen szembe megy az evolució logikájával, és mivel ez csak filozofálás már bebizonyítottak vele mindent de annak az ellenkezőjét is, illetve magát az evolucio elméletet is sokszor módosították már Darwin óta. Annak idején pedig Darwin is megelőzte a korát, mert ő is sértette az akkori világképet :)

2016. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 pelgrim ***** válasza:
71%

# 4/7 «Mégis, szerintetek mit kellene tennem, hogy Istenről bár milyen bizonyosságot szerezzek?»


Az első lépés talán az lehetne, hogy elhagynád a téves elképzelést, hogy ha Isten létezik, akkor annak egy valakinek, egy személynek kell lennie.


Könnyebb lesz a dolgod, ha Istent úgy képzeled el, mintha a Feltétlen Tudat lenne, melynek te része vagy; mint az Eredeti Ihlet, amelyből minden kifejlődött, melynek te itt a Földön egyik leg-előbbre haladt fejleménye vagy. Így téve közelebb állsz a valósághoz, hiszen végeredményben minden a tudaton múlik. Vedd akkor tudomásul, hogy te Isten 'egyszülött fia/leánya' vagy – fejleménye, nem teremtménye.


Legyen ez a tudat a vezérlő 'lángoszlopod' ez vezesse minden tevékenységedet, mindaddíg, míg ez a tudat meg nem szilárdul benned. Akkor a Krisztust hozod kifejezésre, akkor a tudatban Istennel azonosulsz. Akkor Isten létezését bebizonyítottad magadnak, de csak magadnak.


Az emberek látják majd rajtad a változást, de nem nem értik mi történt veled, de te tudni fogod, hogy Isten létezik.

2016. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!