Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miről fogom tudni, hogy nem...

Miről fogom tudni, hogy nem csak képzelődöm, hanem valóban hiszek és megtaláltam Istent?

Figyelt kérdés

Több ember is beszámolt nekem "istenes" élményeiről. (Pl.: angyalokról, őrangyalokról, stb.)

Beszéltek hozzájuk, útmutatást kaptak. stb.

Ezek a beszámolók nekem úgy tűntek, mintha csak képzelődnének. Persze lehet, hogy úgy van, ahogy elmondták, de lehet, hogy mégsem...



2016. febr. 29. 06:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az angyaloknak szellemi testük van, ami láthatatlan az emberi szem számára.
2016. febr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Tudni fogod és nem az itteni ismeretlenektől akarod majd a választ.
2016. febr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Én vagyok az út, az igazság, az élet"

Mások beszámolóiból nem tudod azt, amit szívedben egyszerűen és határozottan megérezhetsz. Nem is cél mások élményeit nyomozóként vizsgálni, vajon képzelődött, vagy valós élmény, ebből nem születik számunkra jó.

Az Igazság örök és változatlan, ezért néha intuitíve megérezzük. Tesszük a dolgainkat a világban, sok minden azért van, hogy eltakarja az Igazságot, illuzórikus a léte. Vannak pillanatok, amikor érezzük: igen, "ez az", igazság, az Örök, a változatlan. Nem is tudjuk megfogalmazni. A misztikusok próbálták, de ők is tudták, lényege nem kommunikálható. Ilyenkor nem alanyi-tárgyi kettősségben tapasztal a tudat, Eggyé válik. Egy- a görögöknél Isten szinonima volt. Ez szemlélődés, belső út, megismerés kérdése. Figyelj, tanulj, dolgozz és legyél éber. Megtalálod, amit keresel.


Weöres Sándor:

Örök pillanat


Mit málló kőre nem bizol:

mintázd meg levegőből.

Van néha olyan pillanat

mely kilóg az időből,


mit kő nem óv, megőrzi ő,

bezárva kincses öklét,

jövője nincs és multja sincs,

ő maga az öröklét.


Mint fürdőző combját ha hal

súrolta s tovalibbent –

így néha megérezheted

önnön-magadban Istent:


fél-emlék a jelenben is,

és később, mint az álom.

S az öröklétet ízleled

még innen a halálon.

2016. febr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Jól sejted, hogy ezek valószínűleg csak képzelgések. Minden vallás tagjai állítják, hogy részük volt ilyen élményben, mindenkinek pedig nem lehet igaza.
2016. febr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem kell hogy "látomásaid" legyenek ahhoz, hogy megtaláld Istent.

Ha meg tudod vallani hogy bűnös vagy, de Jézus megváltott bűneid alól, akkor az már az első (és legnagyobb) lépcsőfok, innentől már "jogosan" nevezheted magadat keresztyénnek.

2016. febr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Istenhez egy ut van, es nem angyalokon keresztul vezet az az ut, hanem Krisztuson keresztul. Ha Krisztust megismered, akkor Istent is megtalalod.
2016. febr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mint magad mondtad, hiszed, hogy megtaláltad isten. Nem tudod, a tudás az más.

Hinni pedig akkor fogod, ha minden bizonyíték nélkül jobban érzed magad ettől, mint enélkül.

2016. febr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Semmiből.

Itt nem létezik biztos tudás.

Eleve még azt sem lehet tudni, hogy hogy néz ki és hogyan viselkedik ez az isten.

2016. febr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Jézus szolgája ***** válasza:
100%

a választ erre ne emberekben keresd,hanem Istenben.

ha Jézust követed megfogod tapasztalni azt amit keresel.

hogy van Isten és utat mutat,segít,szeret,és adni fog bizonyságot az ő létére.

de ezt csak Istennél találhatod meg.

ha megtalálod Jézust megtalálod az atyát is,s ha megtaláltad már nem lesznek kételyek.

és érteni is fogod hogy mit mondok most.

2016. febr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem hiszek ezekben a különböző angyalok által adott utasításokban.

De egyet tudok (tapasztalatból is): hogy ha az életed fölötti uralmat átadod Istennek, megbánod az életedet és új életért esedezel Istenhez, akkor Ő eljön hozzád, lakozást vesz benned, és azt TUDNI FOGOD. Ő olyan módon válaszol az embernek erre a "hívására", ami semmi kétséget nem hagy többet maga után.


"Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk."

2016. febr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!