Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények ti szoktatok ilyet?

Keresztények ti szoktatok ilyet?

Figyelt kérdés
Én jó magam nem tartozom egy egyházhoz sem,nagyából mindet ismerem mit tanitanak,autodidakta modon szoktam tanulmányozni a bibliát,vannak itt olyanok akik időnként szabadidejükben összejönnek,bibliai idézetek megbeszélésére.Fúra m.o.-on rengetek gyülekezet stb, van de a legeretnekebbtől (jehova tanúi) az aránylag tiszta tanitásig,igy évek óta magam tanulmányozom az irást. Olyanok válaszát várom akik hasonlóan gondolják.
2016. febr. 29. 12:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg még olyanra kiváncsi vagyok,hogy van-e olyan "rendezvény" ami egyház független? Tehát olyan biblia kutató csoport ahol függetlenül tanulmányozzák a bibliát!
2016. febr. 29. 12:44
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem szoktuk autodidakta módon tanulmányozni a Bibliát, mert: "Mindenekelőtt azt kell megértenetek, hogy az Írás egyetlen prófétai beszéde sem egyéni értelmezés dolga." (2Pét 1,20)


Mi azért jövünk össze, hogy együtt imádkozzunk és együtt ünneplejük az Eucharisztiát. Vagy egyéb célból, valamilyen karitatív tevékenységre. :)

2016. febr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és ez egyház ahol ez van?
2016. febr. 29. 13:15
 4/10 anonim ***** válasza:

kb minden egyházban vannak ilyen körök :D ha megnézed egy gyülekezet programját akkor aminek a nevében benne van ,hogy "bibliaóra" vagy pl "ifi" az is ilyen


én nem tartom feltétlenül ostoba dolognak autodidakta módon olvasni, de érdemes nem agyonmisztifikálni a dolgokat, és kommentárokat olvasni, nem magyarázatokat, kommentárokat, amelykeből megimerhetjük a történelmi és nyelvészeri hátteret, esetleg bizonyos összefüggésekre rávilágít, esetleg röviden összefoglalja a történelem nagy teológusai hogyna gondolkoztak az adott szakasszal kapcsolatban


a legpontosabb értelmezést viszont nyilván olyan módon ismerhetjük meg ha birtokába kerülünk annak az értelmezési hagyománynak ami azoktól ered akik a bibliában olvasható iratokat megírták, hiszen ha valaki teljesen újra akarja értelmezni mondjuk 1900 évvel az események után az írottakat, a nulláról gyakorlatilag, abból sok butaság jöhet ki, lásd pl jehova tanúi, és az ilyen emberek számára ha mások világosan feltárják a tévedéseiket, gyakran inkáb átírják a bibliát, csak hogy igazk legyen, mint jehova tanúi :D


úgy sejtem a korábbi válaszoló az ortodox kereszténységre gondolhatott, jelenlegi történelmi és teológiai ismereteim alapján úgy gondolom ebben még igaza is van, valóban az ortodoxia a legeredetibb és leghitelesebb keresztény felekezet, ugyan akkor nem mondom azt, hogy más felekezetek kapitális baromságokat tanítanak ,vagy ne lennének keresztények

2016. febr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyetértek,mert elég sok rész nehezen értelmezhető az irásokban. De nem szeretnék tartozni egy egyházhoz sem,csak a bibliát hiszem el.
2016. febr. 29. 13:31
 6/10 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Az rendben van, hogy a bibliat elhiszed es tegyuk fel szereted Jezust is. De ha Istent szereted akkor azokat is szeretned kellene akik Istentol szulettek. Az egyhaz az a muhely, ahol Isten feltesz a korongra, megformal es beilleszt az epuletbe ahol lenned kell. Csak kerd meg, hogy jo helyre vezessen.
2016. febr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 6os válasszal értek egyet. Egyedül, magányosan hogyan tudod szeretni a többi embert? És ez csak egy ok a sok közül, amiért Isten nem arra biztat, hogy maradj magányos hívő.
2016. febr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Soha, sehol, semmiféle vallási közösség sem tanulmányozza a Bibliát független módon.

Mindegyik csakis a saját közössége elvei szerint értelmezi.

Értelemszerűen, ha TE ezt másképp szeretnéd, akkor egyikhez sem mehetsz.

Még legjobban az ateistákkal jársz, mert ott vannak függetlenek is.

2016. febr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

totál függetlenül azért nem lehet mert mindenki jön valahonnan, szokás úgynevezett ökumenikus alkalmakat tartani, amikor több felekezet is találkozik, köszös szertartásokra, bibliát együtt olvasnak stb, de teljesen függetlenül azért nem lehet mert mindenki hoz magával valamit, mintha mondjuk egy kérdésről még a globalizáció előtt egy frikai egy japán és egy görög ember filozofált volna, egyikük sem tudta volna függetleníteni magát a saját világképétől és kultúrájától


egyébként meg a legtöbb kérdésben egyetértés van, ilyen szempontból tehát mégis van függetlenség, egyszer voltam még reformátusként egy orthodox gyerektáborban, és ott egy kis csoport gyereket én tanítottam, ebből is látszik ,hogy több az egyetértés mint a különbség, mert teljesen taníthattam nekik azt amit reformátusoknak is, mert épp nem került szóba olyan dolog amiben eltérne a két közösség véleménye

2016. febr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen vannak olyan közösségek, melyek mindenféle egyháztól függetlenül értelmezik a Bibliát. Jézus tanítását egyébként is, csak függetlenül, és megfelelő nyitottsággal volna csak szabad értelmezni.

Mi is pld. egy baráti közösségben szoktuk értelmezni és tanulni, persze mindegyikünk tartozik valamilyen felekezethez is (katolikus, evangélikus, református), de nem hagyjuk, hogy bármelyik "hatalmi struktúra, hierarchia" beleszóljon ebbe. És nagyon jól működik, mert "ahol ketten vagy hárman összejönnek az Én nevemben, ott leszek közöttük".

2016. febr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!