Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bántjátok Jehova Tanúit?

Miért bántjátok Jehova Tanúit?

Figyelt kérdés
Azért mert máshogy gondolkodnak Istenről vagy Jézusról? Én egy ex-érdeklődő vagyok. Sok évembe telt mire rájöttem hogy az ő általuk hirdetett"Csak ez az Igazság" nagyon gyenge lábakon áll!!! Sok tanítással nem értek egyet és meg is tudom cáfolni a Bibliából. Mégis tiszteletben tartom az ő hitnézeteiket!! Azt hiszitek nem tudják hogy egy szervezet irányítja őket???? Dehogynem tudják! De ők ezt büszkén vállalják mert hiszik hogy ez a szervezet Istené. Azt hogy mi nem ezt hisszük , vagy tudjuk! az már a mi dolgunk! Megmondom őszintén sokszor irigylem őket!!! Abból a töretlen és megingathatalan hitből kellene nekem egy ici pici is ami nekik megadatott! Biztosan többen közülük már észrevették a hiányosságait a szervezetüknek, a vezető testületnek, a testvéreiknek, de akkor is Hűek maradnak ahhoz ami felé egyszer elkötelezték magukat!Szerintem ez becsülendő......még akkor is ha nem értünk velük egyet.

2016. márc. 3. 13:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

"hiszik hogy ez a szervezet Istené"

Akkor miért KFT?

Amúgy nem bántjuk őket, csak nem szeretjük. Rondán erőszakosak és alamusziak. Nem mondanak igazat.


Ráadásul már volt ez a kérdés.

2016. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem tudtam hogy volt már ez a kérdés!!

Különben meg Részvénytársaság, nem KFT. :)

Olyan hatalmas ipari méretű nyomtatás történik náluk, nem beszélve a rengeteg ingatlanról, hogy gondolom ezt a pénzügyi tevékenységet csak ebben a társasági formában tudják elvégezni.

2016. márc. 3. 14:05
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Valahogy a pénzügyi tevékenység fontosabbnak tűnik, mint a lelki tevékenység. Sokkal fontosabbnak... nem?
2016. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt gondolom ha lenne a világban egy 8 millió fős vállalatom, ahol a "dolgozókat" el kellene látnom caffeteriával , magyarán a szellemi eledellel! (gondolok itt a nyomdai munkálatokra) akkor helyet kell biztosítanom nekik a tevékenységük hatékony végzésére (Királyság termek, kongresszusi központok) , biztosan egy hatalmas pénzügyi apparátust, jogászokat, közgazdászokat alkalmaznék, és olyan társasági formát alapítanék ahol ez a leggördülékenyebben menne. Nem jól gondolom?
2016. márc. 3. 14:18
 5/17 A kérdező kommentje:
Tényleg nem védem őket! De ezekbe a dolgokba is bele kellene gondolnunk!
2016. márc. 3. 14:20
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vagyok JT és nem is voltam érdeklődő, sok helytelen tanításuk és gyakorlatuk van, és szerintem nagy részüknél a valós Istennel való kapcsolat is hiányzik.

De az, amit itt ezen az oldalon olvasni lehet, ahogyan a magukat kereszténynek vallók beszélnek róluk és ahogyan támadják őket, azt gondolom, távol áll a krisztusi szeretettől. Hiszem, hogy Isten szomorú az miatt, ami ezen az oldalon folyik a JT-val kapcsolatosan.

Ne értsétek félre, amit írok, nem toleranciát javaslok, hanem az igazság SZERETETben való kimondását. Isten őket is szereti, szánja és segíteni akar nekik felocsúdni az ördög tőréből. :(

2016. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a kérdés merült fel bennem is hogy akik támadják őket,vajon őbennük mennyi lehet a Krisztusi szeretet??? Tudnak szeretettel gondolni rájuk, jehova Tanúira??? Mert én bizony tudok!!! Még akkor is ha sok csalódás ért velük kapcsolatban.
2016. márc. 3. 14:38
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Jehova tanúi... már eleve ez a név is hamis. Milyen tanú az, aki nem volt ott?


Na mindegy... szóval, ők nem csak a keresztényeket zavarják, hanem gyakorlatilag minden átlagos embert. Sok olyan dolgot csinálnak ÁLTALÁBAN, és SOKAN közülük (nem mind), ami nem egyeztethető össze a normál erkölccsel.

Nem akarom még egyszer leírni, nemrég volt erről szó.

2016. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
😴😴😴
2016. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

Üdv, kedves kérdező ezzel a kérdéssel is csak provokációt váltassz ki az emberekből, nem gondolom feltétlen, hogy ez volt a cél, viszont mindenképp elérted a célod ha akartad, ha nem, az előttem szólók kommentjéből ez ki is derült. Alapból ott kezdődik az egész probléma, hogy Istent és a fia Krisztus is végtelen, és minden próbát kíálló szeretetől beszélt, itt meg az emberek lepontozzák egymást, aztán meg elmennek a templomba vagy a gyülkezeti alkalomra, ott meg előadják a szentet az emberek előtt.


Az emberek akik ide feljárnak, és magukat kereszténynek valják, legalább 90%-ban álszentek, többek között az általm fentebb említett dolog miatt is, lehetne valójában köpködni minden egyházra, de felesleges, hiszen ettől az ember csak lelkileg lesz kevesebb, viszont sajnos főleg a végtelen szelídséget hírdető tanúk azok, akik közkedvelten ócsárolják a többi egyházat, ha nem is publikusan. Tudom ám én ezt nagyon jól, és felesleges lenne is tagadni, hiszen voltam Jehova Tanúk gyülekezetében, és jó szót nem hallottam tőlük, viszont megbotránkoztatót, és olyat ami Isten mérjéce szerint biztosan elitélendő olyat viszont igen.


Sajnos amikor valahol annyi hazugság, és félrebeszélés történik, mint ami a tanúknál, majd ennek ellenére is, magukat Istent kiválasztott szervezetének vallják magukat, akkor ne csodálkozzunk, hogy az emberek nem néznek jó szemmel.


A szeretet a legfontosabb, a Biblia is leírja egyértelműen, de az emberek egy kis teológiai nézeteltéré érdekében félredobják ezt, és a saját igazukat a másikra próválván ráeröltetni, kifordulnak magukból, legyen az bármelyik egyház is.

2016. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!